pop-up-rev1.jpg (738 KB)
 - EF04004

Octopus Current Sensor

Ürün Kod: 10.11.027.009
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS AKIM SENSÖRÜ


  ACS712 (Allegro) çipi ile oluşturulan Octopus Akım Sensörü; endüstriyel sistemlerde, ticari ekipmanlarda ve haberleşme sistemlerinde AC ve DC akım algılama işini hassas bir şekilde gerçekleştirir. Octopus Akım Sensörünün kullanımı oldukça kolaydır. Ürünün kullanılabileceği tipik uygulamalar motor kontrolü, yük algılama ve kontrolü, anahtarlamalı güç kaynakları (SMPS) ve aşırı akım hata aşgılama devreleridir.

  Octopus Akım Sensörü içerisinde düşük ofsete sahip ve bakır bir iletim yolundan geçen akımın oluşturduğu manyetik alandan etkilenen bir Hall sensörü mevcuttur. Bu etkileşim sonucunda ise Hall Effect sensör bakır yoldan akan akımla orantılı olarak bir çıkış voltajı oluşturur. Bu noktada ürünün hassasiyeti, bakır yolun Hall sensöre oldukça yakın geçmesi sağlanarak yüksek tutulmuştur. Ayrıca düşük ofset üretimine sahip BiCMOS Hall Effect sensörü de çıkış voltajı üretiminde oldukça yüksek hassasiyete sahiptir. Octopus Akım Sensörününde 1 ve 2. pinlerden 3. ve 4. pinlere (bakır iletim yolu bu pinler arasındadır) artan bir rejimde akım akışı olduğunda sensör de pozitif eğimli çıkış voltajı üretir. Akım örneklemenin yapıldığı bu pinler arasında direnç çok düşüktür (1.2mOhm ) Böylelikle güç kaybı azaltılırken 5 kata kadar aşırı akım koruması sağlanmış olur. Ekstradan bakır iletim yolu Hall sensörden ve sonraki devrelerden fiziksel olarak ayrıldığından ACS712'den pahalı optoizalotörlerin kullanıldığı elektriksel izolasyon gerektiren uygulamalarda da faydalanılabilir.

   

  ACS 712 Basic Hook Up


  ÖZET

  Kullanılan entegre : ACS712ECS
  Akım ölçüm aralığı: -30A ile 30A arası AC, DC akımlar
  Akım ölçülmediğinde çıkış pininde gözlenen voltaj: Vcc/2
  Besleme Voltajı: 5VDC
  Arayüz tipi: analog
  Pinler: 1-Sinyal, 2-Vcc, 3-GND
  80 kHz bant genişliği (AC girişler için)
  66 mV/A ile 185 mV/A arası çıkış hassasiyeti
  AC veya D akımlara bağlı çıkış voltajı
  Çalışma sıcaklığı: -40 derece - +85 derece  GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.