menü simgesi Tüm Kategoriler
Sanal Gerçeklik Teknolojileri Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.

Sanal Gerçeklik Teknolojileri

Sanal gerçeklik teknolojileri, kameralar sensörler veya özel kıyafetler üzerinden elde edilen verileri işleyerek sanal ve gerçek dünyanın mümkün olduğu kadar birbirine yakınsamasını sağlayan gerçek-zamanlı simülasyon ve görselleştirme teknolojilerdir. Bunlar arasında mokap (motion capture) kıyafetleri, VR gözlükleri ve yapay zeka ile güçlendirilmiş virtual SLAM uygulamalarında kullanılan derinlik kameraları öne çıkar. 

3D oyun, bilim kurgu sahneleri çekimi ve sanal mesleki eğitim denince akla gelen bu teknolojiler; StereoLabs, Rokoko, HTC ve Intel gibi güçlü firmaların sanal gerçeklik donanımları olarak beklediğiniz doğruluk ve kalite şartlarını sağlayacaktır!

VR (Sanal Gerçeklik), AR (Arttırılmış Gerçeklik), MR (Karma Gerçeklik) Gözlüğü & Headset, Metaverse Gözlüğü

Sanal gerçeklik gözlüğü (VR) veya metaverse gözlüğü -başlığı (headet) olarak tanımlanan sanallaştırma araçları ile kullanıcı gerçek olmayan bir 3d kurgunun içinde yaşar. Arttırılmış gerçeklik ortamları ise içinde bulunulan gerçek ortam nesne ve parametrelerini de sanal gerçekliğe dahil eder. Sanal ve arttırılmış gerçekliğin bir kombinasyonu olan karma gerçeklik sağladığı hologramik görüntülerle endüstri 4.0 a konu fabrika ortamlarında sağlık sektörü ve eğitim sektöründe kullanılmaktadır.

Robotsepeti, HTC Vive VR Seti ve Microsoft Hololens 2 MR Gözlüğü, Pico 4 VR Headset denetleyici (controller) ve izleyici (tracker) gibi donanımlarla kullanıcıların VR setlerine eksiksiz ve uygun fiyata erişmesini sağlar!

Mocap (Hareket Yakalama) ve 3D Animasyon Ekipmanları / Kıyafetleri

Hareket Yakalama (Motion Capture) veya hareket izleme (motion tracking) ekipmanları vücut eklemlerinin veya mimiklerin kopyalanarak sanal ortamlarda 3D animasyonların ve avatarların benzer hareketleri yapabilmesini sağlayan kıyafet ve donanımlardır. Rokoko tarafından sunulan tüm vücut (full body mocap suit) mocap kıyafeti, parmak hareketleri için mokap eldiveni (smartgloves) ve mimikleri izlemek için geliştirilen face capture bundle gibi ekipmanlar 3d animasyonlara zengin ve hassas hareketleri yüklemenizi sağlar.

Film endüstrisinde veya oyun sektöründe kişiselleştirilmiş avatarların, kalabalık savaş sahnelerinin veya farklı yaratıkların canlandırıldığı sahnelere ait verileri Rokoko Studio gibi yazılımlarla işleyebilir ve Blender, Unity vb 3D animasyon yazılımlarına entegre edebilirsiniz!

Stereo Derinlik Kamerası (SLAM Kamerası)

Stereo Kameralar; SLAM (vSLAM)otonom navigasyon ve AR (arttırılmış gerçeklik) uygulamalarına yönelik üretilmiş derinlik kameralarıdır. Derinlik algısı bu uygulamalar için oldukça önemlidir ve robotsepeti ile ulaşabileceğiniz ZED /Intel  markası bu noktada insanda görme (human vision) yapısını taklit etmektedir. 

Robotsepeti ürünleri arasındaki ZED Stereo Depth Camera:

  • o Nöral derinlik algılamayı kullanarak insan görmesine yakın bir görüntü
  • o IMU, sıcaklık sensörü gibi sensörleriyle ortam parametreleri analiz etmeyi
  • o iskelet izleme
  • o 2.1mm ve 4mm odak uzakığı seçeneği ile geniş FoV veya yüksek çözünürlük arasında seçim yapabilmeyi
  • o VE ayrıca IP66 koruma ve Polarizer desteği sağlayabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.