menü simgesi Tüm Kategoriler
Filament Toplam 277 ürün görüntüleniyor.
Toplam 277 ürün görüntüleniyor.

Filamentler

3D yazıcılarda üretilen malzemelerin hammaddesi olan ve sağlam yapıları ile dayanıklı üretimler yapmaya fırsat tanıyan filament çeşitleri, Robot Sepeti sayfalarında sizleri bekliyor!

Robot Sepeti’nin filament kategorisinde, farklı renklere sahip pek çok model yer almaktadır. Kaliteli ve darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmaları sayesinde mimari tasarımların, günlük hayatta kullanılan plastik kapların ve diğer pek çok ürünün yapımında sık tercih edilen ABS ve PLA filament çeşitleri, 3D olarak tasarlanan malzemelerin üretiminde kullanılabilecek olan ve farklı özellikleriyle ön plana çıkan ürünlerdir.

ABS (Akrilonitril Bütadien Stiren) Filament Çeşitleri

Darbelere karşı dayanıklı malzemeler üretmek için son derece uygun olan ABS filament modelleri, mukavemetleri yüksek olduğu için özellikle de prototip amaçlı tasarlanan mühendislik ürünlerinin, elektrik ekipmanlarının ve araba parçalarının üretiminde sık tercih edilmektedir. Basımı PLA çeşidine göre biraz daha zahmetli olan ABS filament çeşitleri; uzun ömürlü kullanıma müsait yapıları sayesinde yedek parça üretiminde de değerlendirilebilecek ürünlerdir. Tasarlanan ürünün soğuma sırasında çatlamaması için kapalı 3D yazıcılarda tercih edilmeleri önerilen ABS filament modelleri, düzgün çıktılar alabilmek adına sıcaklık ve yatak kalibrasyonu iyi ayarlanması gereken ekipmanlardır.

PLA (Polilaktik Asit) Filament Çeşitleri

Mısır nişastası ve şeker kamışı gibi bitkisel ürünlerden elde edilen PLA filament modelleri, doğada kısa sürede yok olması ve çevreye zarar vermemesi sayesinde özellikle de gıda ürünlerinin ambalajlarında ya da mutfak gereçlerinde hammadde olarak sık tercih edilmektedir. ABS’ye göre kolay bir şekilde basımı yapılabilen ve dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanılabilecek ürünler tasarlamaya fırsat tanıyan PLA filament çeşitleri, parlak ve pürüzsüz görünümde malzemeler üretmenin kapısını açmaktadır. Hafif esnek yapıda olan ve açık ya da kapalı yazıcılarda soğuma esnasında kalkma-çatlama gibi sorunlara sebep olmayan PLA filament modelleri, kaliteli ve darbelere karşı dirençli ekipmanlar üretmek için değerlendirilebilecek ürünlerdir.

Farklı renklerdeki filament modellerini ve özelliklerini, Robot Sepeti ürün sayfalarında detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 3D yazıcılarınız ve 3D kalemleriniz için uygun bulduğunuz modelleri, uygun fiyatlar ve güvenli online alışveriş ayrıcalığıyla 7/24 evinizden sipariş verebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.