menü simgesi Tüm Kategoriler
Diyot Toplam 41 ürün görüntüleniyor.
Toplam 41 ürün görüntüleniyor.

Diyot

Robot Sepeti online kataloğunda kullanıcılara sunulan diyotlar, akımın yalnızca bir yöne geçmesine izin veren devre elemanları olarak elektronik sistemlerde sık tercih edilen komponentlerdir.

Robot Sepeti sayfalarında farklı V değerlerine sahip pek çok diyot modeli yer almaktadır. Alternatörün ürettiği alternatif akımı doğru akıma çeviren diyotlar, elektrik alanlarında doğrultucu, anahtar ve limitör, ve radyo frekans devrelerinde sinyal ayırıcı olarak kullanılan komponentlerdir. Yüksek ve düşük akımda değerlendirilebilmeleri sayesinde elektronik cihazların pek çoğunda kullanılan bu komponentler, iki yarı iletken maddenin birleştirilmesi ile yapılmış malzemelerdir.

Siz de elektronik projeler ile ilgileniyorsanız, akımın tek yönde akmasını sağlayacak olan diyot modelleri hakkında detaylı bilgiye Robot Sepeti sayfalarından ulaşabilir, karşınıza çıkan ürünleri inceleyerek projeleriniz için en uygun modelleri kolayca bulabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri farklı ödeme yöntemlerini kullanarak günün her saati satın alabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.