menü simgesi Tüm Kategoriler
Servo Motor Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Servo Motor Nedir?

Servo motorlar; dc, ac ve step motorlar ile oluşturlabilen ve bir geri besleme sinyali ile hız, tork, pozisyon kontrolü sağlayan kompak elektrik motorılardır. RC hobi servo uygulamaları için potansiyometre kontrollü basit Futuba, Tower Pro gibi servolar tercih edilebilir.

Robotlarda ya da uzaktan kumandalı uçak ve araba gibi tasarımlarda istenilen hareket kabiliyetini yakalamak için tercih edilebilecek olan servo motorlar, farklı özelliklere sahip modelleri ile Robot Sepeti sayfalarında!

Robot Sepeti servo motorlar kategorisinde farklı teknik özelliklere sahip pek çok model yer almaktadır. Genel prensip olarak mile bağlı çalışan ve alabildiği açı ölçüsüne göre hareket hızını hesaplayan servo motorlar, milin istenilen pozisyonu alması ve komut gelmediği sürece pozisyonunu koruması amacı ile tasarlanan ürünlerdir. Küçük boyut ile büyük moment elde etmeyi sağlayan bu motor modelleri, özellikle de hızlı ve düzgün bir şekilde hareket etmeleri istenen sistemlerin yapımında sık tercih edilmektedir.

Futuba, FEETECH, Hiteq, Tower PRO Tarafından Üretilen Arduino Kontrollü Servo Motorlar

Robotik sistemlerde sık tercih edilen motor modellerinin başında gelen ve hareket hızını hesaplamada kullanılan servo motorlar, üzerinde yer alan geri bildirim üniteleri sayesinde sistemde meydana gelen hataları da denetlemekte ve düzeltmektedir. Hız ve pozisyon kontrolü gereken sistemlerde olmazsa olmaz ekipmanların başında gelen servo motor modelleri, kullanıcıların talimatlarını da yerine getirerek daha işlevsel sistemler oluşturmaya fırsat tanımaktadır. 

Eğer siz de amatör ya da profesyonel olarak robot veya uzaktan kumandalı ürünlerin yapımı ile ilgileniyorsanız, sistemi istediğiniz şekilde çalıştırmak için tercih edebileceğiniz servo motor modellerine Robot Sepeti sayfalarından ulaşabilirsiniz. Kategoride yer alan ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek projenize en uygun modeli bulabilir, farklı ödeme yöntemlerini kullanarak günün her saati kolayca satın alabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.