menü simgesi Tüm Kategoriler
Step Motor Toplam 13 ürün görüntüleniyor.
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Step Motor Modelleri

3D yazıcılarda, hard disk gibi cihazlarda ve CNC tezgahlarında sık tercih edilen ürünlerden olan step motorlar, farklı tasarımları ile Robot Sepeti online kataloğunda sizleri bekliyor!

Step motorlar bir çeşit fırçasız doğru akım motoru (DC Motor) olup, bir tam turunu eşit parçalara bölerek tamamlamaktadır. Doğru hız ve moment hesaplamalarıyla uygulandığında, step motorların pozisyonu herhangi bir geri bildirim sensörü kullanmadan da yönetilebilir. Bu sebeple, özellikle hassas hareketlerin sergilenmesi gerektiği tasarımlar için kullanılması uygun görülmektedir.

Tasarımınızın Hareketini Kontrol Altında Alın!

Step motorları kategorisinde; elektrik enerjisini hareket enerjisine çeviren çeşitli birçok elektromanyetik aygıt yer almaktadır. Düşük devirde yüksek tork sağlamaları, çok hassas pozisyon ve hız kontrolünü mümkün kılmaları gibi avantajları bulunan adım motorları; devir sayısı, dönüş hızı ve yön gibi değerleri mikroişlemciler ve bilgisayarlar ile kontrol edilebilen ürünlerdir.

Özellikle hareket kontrolü sağlanması hususunda projenizde kullanılabileceğiniz Arduino gibi geliştirme kartları ile birlikte oldukça kapsamlı tasarımlar ortaya koyabilmeniz mümkündür. Ayrıca farklı boyutlarının ve devir değerlerinin yanı sıra, unipolar ya da bipolar (tek kutuplu, çift kutuplu) olmak üzere çeşitli işlevlerdeki step motor modelleri Robot Sepeti kategorilerinde yer almaktadır.

Eğer siz de projelerinizde değerlendirebileceğiniz step motor modellerine ihtiyaç duyuyorsanız, Robot Sepeti sayfalarında yer alan tasarımları detaylı bir şekilde inceleyebilir; beğendiğiniz modelleri farklı ödeme seçeneklerinden bir tanesini tercih ederek 7/24 online olarak satın alabilirsiniz! 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.