menü simgesi Tüm Kategoriler
Sensör Toplam 387 ürün görüntüleniyor.
Toplam 387 ürün görüntüleniyor.

Sensör Modelleri

Robot Sepeti online kataloğunda yer alan sensör modelleri ile; cihazlarınızı mesafe, basınç, sıcaklık, nem ve akım ölçme gibi farklı işlemleri yapabilir bir hale getirmeniz artık çok kolay!

Robotik sistemlerden oyuncak arabalara, medikal cihazlardan elektronik aletlere kadar farklı projelerde, ürüne kontrol edilmesi gereken değerleri ölçme fonksiyonu kazandırmaya imkân tanıyan sensör modelleri; geniş ürün skalası, farklı özelliklere sahip çeşitleri ve projelere uygun boyutları ile amatör ve profesyonel kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Arduino, Robotis ve uFactory gibi alanında uzman markaların imzasını taşıyan duyarga modelleri, Robot Sepeti’nde pek çok kategori altında sizlerle buluşmaktadır.

Çizgi/Çizim/Mesafe Sensör Modelleri

Özellikle de hareket özelliğine sahip olan robotik sistemlerde çizgi takibini kolay bir şekilde gerçekleştirmek ve robotun mesafe hesaplaması yapabilmesini mümkün kılmak için tercih edilebilecek olan çizgi/çizim/mesafe sensörleri, proje geliştirme işlemlerinde efektif bir biçimde değerlendirilebilecek ürünlerdir.

Sıcaklık/Nem/Alev Sensör Modelleri

Sistemin sıcaklık veya nem durumunu kontrol ederek kullanıcının bu konulara dair hızlı bir şekilde bilgilendirilmesine fırsat tanıyan sıcaklık/nem/alev duyarga modelleri, tasarlanan ürünlerde meydana gelebilecek sıkıntıları erkenden fark etmeyi ve bunları önlemeyi mümkün kılacak olan ekipmanlardır.

Işık/Renk/Gaz Sensör Modelleri

Robotik projelerde ve çeşitli elektronik aletlerde değerlendirilebilecek olan ve bu ürünlerin kullanıldıkları alanlarda meydana gelen değişimlerin kolay bir şekilde tespit edilmesine fırsat tanıyan ışık/renk/gaz duyarga modelleri, kaliteli ve sağlam yapıları sayesinde uzun süreli kullanıma uygun ekipmanlar olarak ön plana çıkmaktadır.

İvmeölçer/Jiroskop/Pusula Sensör Modelleri

Sistemin dengeli bir şekilde hareket etmesini sağlamak, yön bulmasını mümkün kılmak ve açısal hız değerini hesaplamak için kullanılabilecek olan ivmeölçer/jiroskop/pusula duyarga modelleri, farklı özelliklere sahip ürünler olarak çeşitli projelerde efektif bir şekilde değerlendirilebilir.

Voltaj/Akım Sensör Modelleri

Arduino, Elecfreaks ve Pololu gibi alanında uzman markaların imzasını taşıyan voltaj/akım sensörleri, elektrik devrelerinde yüksek akımının veya ana kol akımının ve voltaj değerlerinin kolay bir şekilde ölçülmelerine fırsat tanıyan kaliteli ve kullanışlı ürünlerdir.

Titreşim/Eğim/Flex Sensör Modelleri

Robotik sistemlerin ve akıllı cihazların daha işlevsel hale gelmelerine yardımcı olmak adına tercih edilebilecek olan titreşim/eğim/flex duyarga modelleri; sapma açısını ve eğimi ölçmeyi ve titreşim oluşturmayı sağlayan ürünler olarak öne çıkmaktadır.

Manyetik/Enkoder/Hall Sensör Modelleri

Özellikle de robotik projelerde ve medikal alanda kullanılan cihazlarda manyetik alana göre hareket ederek açma ve kapama işlemini gerçekleştirecek olan manyetik/enkoder/hall duyarga modelleri, sistemlerde meydana gelecek olumsuzlukları engellemek adına değerlendirilebilecek ürünlerdir.

Basınç/Dokunma/Kuvvet Sensör Modelleri

Farklı sistemlerde çeşitli amaçlar için kullanılabilecek modelleri bulunan basınç/dokunma/kuvvet sensörleri, Robotis ve Pololu gibi kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış olan markalar tarafından üretilen ekipmanlardır.

Kamera/3D Görüntüleme Sensör Modelleri

Raspberry Pi, Elecfreaks ve uFactory gibi markalar tarafından üretimi yapılan kamera/3D görüntüleme duyarga modelleri, yüksek çözünürlük özellikleri sayesinde konferans, görüntülü sohbet ve video çekimi için tercih edilebilecek ekipmanlardır.

Toz/Gaz ve Diğer Sensör Modelleri

Robotik sistemlerin, elektronik cihazların veya evlerde kullanılan çeşitli ürünlerin toz, gaz ve hareket gibi durumlara karşı tepki vermelerini sağlayacak olan toz/gaz ve diğer sensör modelleri içerisinde; alkol sensörü, çarpma sensörü ve hız ölçme sensörü gibi daha pek çok ekipman yer almaktadır.

Eğer siz de ürünlerinizin çeşitli ölçme işlemlerini hatasız ve kesintisiz bir şekilde yapmalarını istiyorsanız, Robot Sepeti sayfalarında bulunan sensör modellerini detaylıca inceleyebilir; projenize uygun olduğunu düşündüklerinizi kapıda ödeme, kredi kartı ve havale gibi farklı ödeme seçeneklerinden bir tanesini tercih ederek günün her saati satın alabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.