- EF04012

Octopus Photo Interrupter Sensor

Ürün Kod: 10.11.027.012
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS FOTO KESİCİ (Interrupter) SENSÖR

  Octopus Foto-Kesici Sensörü, temel olarak ITR9608 fotoelektrik sviç ile oluşturulmuş bir brick kartıdır. ITR9608 modülü kızılötesi (IR) ışık yayan bir kızlötesi diyot ve NPN fototransistörden oluşur. Bu iki eleman da aynı optik ekseni görecek şekilde yanyana termoplastik bir kılıfa yerleştirilmiştir. Normal çalışma şartlarında fototransistör sadece IRED tarafından yayılna ışınları alır. Fakat araya kızılötesi ışınları geçirmeyen bir cisim girdiğinde IR ışınlar kesilir ve fototransistöre ulaşmaz. Bu durumda bir algılama sinyali oluştrulur.


  File:Octopus Photo Interrupter Sensor A.JPGFile:Octopus Photo Interrupter Sensor C.jpg


  Octopus Photo Interrupter Sensor kartı üzerinde yer alan 3.2mm'lik vidalama ve konumlama delikleriyle diğer kartlara veya dilenen başka yerlere kolaylıkla montajlama yapılabilir.  Arduino sensor shield ile kullanılabilir. Octopus Foto-Kesici Sensörü -25~+85 ℃ sıcaklık bandında çalışır. IRED tarafından gönderilen IR ışınların tepe dalgaboyu 940 nm'dir. Belirtilen dalga boyunda spektral hassasiyet en fazladır.
  KULLANIM ALANLARI

  Sviç scanner
  Şaft enkoder
  Floppy disk driver
  ÖZET

  Pin tanımı: S (Sinyal), V (Vcc), G (Gnd)
  Çalışma gerilimi: 5Vdc
  Alıcı - Verici arasındaki uzaklık: 5mm
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Düşük güç tüketimi
  Uzun çalışma ömrü
  Kısa tepki süresi
  Ebatlar: 19mm X 27mm
  Gönderi içeriği: Octopus Photo Interrupter Sensor ve  burgulu sensör bağlantı kablosu  DÖKÜMANTASYON ve GÖRSELLER  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.