- EF04001

Octopus Tilt Sensor

Ürün Kod: 10.06.027.010
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS TILT (EĞİM) SENSÖRÜ


  Octopus Tilt (eğim ) Sensörü, Arduino geliştirme kartlarıyla kolaylıkla kullanılabilen ve tilt (eğim) sviç (switch) kullanılarak yapılmış bir brick modülüdür. Tilt sensör modülünü kullanarak cisimlerin eğimlerini (açılarını) veya istediğiniz konumdan sapmalarını hassas bir şekilde algılayabilirsiniz. Tilt sensörleri küçük, kolay kullanılılabilir yapıları ve uygun fiyatlarıyla 'sensing' uygulamalarında yer alır. Bu ürün üzerinde de yer alan tilt sviçler ise küçük silindirik bir muhafaza içinde civa damlacıklı ve iletken toplu olmak üzere iki çeşittir (Octopus Tilt (eğim ) Sensörü, algılama elemanı içinde iki küçük bilye barındırır.). Sensör mevcut konumundan saptığında (bir eğim oluştuğunda), sviç içerindeki hareketli toplar veya civa damlacığı hareket ederek silindir içerisindeki kontaklara temas eder ve devreyi tamamlar.


  octopus-tilt.jpg (129 KB)  Tilt sviçlerden civa damlacıklı olanlar (aşağıdaki resimde gösterilmiştir) titreşimlerden etkilenmezler dolayısıyla titreşmeler karşısında istenmeyen çıktılar üretmezler. Ayrıca tilt sviçlerin ortalama anahtarlama adedi 50.000 adet veya daha fazla olarak bilinmektedir. Octopus Tilt (eğim ) Sensörü de uzun çalışma ömrüne ve yüksek hassasiyete sahiptir ve 5 Vdc gerilim ile çalışır.


  tilt-sensor-ostopus.jpg (52 KB)  Tilt sensörler hareketi ve oryantasyonu algılayabilirler. Fakat daha hassas algılama isteniyorsa akselerometreler kullanılabilir.  KULLANIM ALANLARI

  Robotlar
  Kendiliğinden hareketli oyuncaklar
  Görüntüleme sistemleri
  Açı ölçerler
  Şok algılayıcı yapılar
  Kontrol sistemleri
  Quadrokopterler
  ÖZET

  Pin tanımı: S (Sinyal), V (Vcc), G (Gnd)
  Çalışma gerilimi: 5Vdc
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Uzun çalışma ömrü
  Ebatlar: 19mm X 27mm
  Gönderi içeriği: Octopus Tilt Sensor ve 3'lü burgulu sensör kablosu
  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.