menü simgesi Tüm Kategoriler
Aldebaran Robotics

Nao İnsansı Robot Platformu - V6 - Standart Versiyon

Ürün Kodu : 02.01.093.003
376.454,62 TL + KDV
451.745,55 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Nao Power İnsansı ( Humanoid ) Robot Platformu - V6 - Standart Versiyon  Son derece sezgisel ve güçlü NAO Robot'un altıncı kuşağı, benzersiz insan robot etkileşimini mümkün kılmak için tasarlanmıştır. ©Aldebaran (part of United Robotics Group)'nın hem eğitim hem de iş gücü ortamlarında en gelişmiş insansı robotlarından biridir. Kodlama ve programlama öğretiminde sayısız uygulamaya sahiptir! Nao Power V6 sınıf  ortamlarında, bir çok açıdan uyguluma alanı bulabilir: bunlar; kodlama ve teorik bilgileri hayata geçrimek için programlamaktan özel eğitim geliştirme ve etkileşimli eğitim simülasyonlarına kadar genişletilebilir. 
  Nao Power V6'nın ileri geliştirme platformu; çocukların konsantrasyonlarını artırmaları, STEM yaratıcılıklarını ilerletmeleri, programlamayı öğrenmeleri, problem çözme becerilerini geliştirmeleri ve engelsiz iletişime ulaşmaları için son derece büyük fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca verimli eğitim çözümleri; sezgisel bir programlama arayüzü, uzaktan öğrenme için seçenekler ve yüzde 100 erişilebilir kılan çeşitli kullanıma hazır uygulamaları içerir! 

  Not: Nao V6 Standart paketin yanında Nao V6 Educator Pack'i de robotsepeti.com'da inceleyebilirsiniz. Educator paket standart paketten Yeni Engage K12 Müfredat programı (1 sene boyunca 1 adet sınıf lisansı), 4 Dijital Kitap, 1 taşıma çantası gibi ekstralarıyla ayrılmaktadır!

  NAO kısa adı STEM olan Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik öğretiminin her düzeyinde kullanılmaktadır. Öğretmenler ve öğrenciler uygulamalı bilimler ve robotik alanlarındaki ilerlemeleri NAO platformunu kullanarak takip edebilirler.    Donanım


  nao-robot-bolumler-cizim.jpg (219 KB)

  Önceki versiyonları ile karşılaştırıldığında Nao V6 daha ileri robot teknolojisi ile donatılmıştır. Nao V6'nın anakartında; 4 GB RAM, dört çekirdekli işlemci ve 32 GB SSD HD bulunurken, yerleşik kamerasında otomatik odaklama, 68,2 DFOV görüş alanı ve 30 CM-infinity odak uzaklığı mevcuttur. Nao V6 ayrıca, çok yönlü mikrofonlar ve bir hoparlörün yanı sıra ömür boyu iyileştirme özelliğine sahip yeni motorlar da dahil olmak üzere geliştirilmiş ses fonksiyonları içerir. 51 saniye daha kısa olan boot süresi, 5 dakikanın altındaki sistem upgrade süresi, versiyon 5'e göre 10 kat iyi olan Wi-Fi imkanı yine V5'e göre 4 kat daha hzılı Ethernet performansı ile Nao V6 sınıf içindeki robotik uygulamalarda harika bir seçenektir. CPU'su V5'den 2 kat daha efektif olan V6 daha hızlı konuşma kabiliyeti kazanırken RAM'i de yine Nao V5'e göre 5 kat daha efektifdir. Ayrıca, V5'ten 16 kat daha iyi bir şekilde gerçekleştirdiği okuma ve 35 kat daha hızlı gerçekleştirdiği yazma işlemi V6'yı herhangi bir robotik eğitiminde dikkat çeken bir seçenek haline getirmektedir! 


  Nao Evo Nao V6
  Ana kart ATOM z530
  CPU BiCore
  1GB RAM
  2GB Flash Bellek, 8 GB Micro SHDC
  ATOM E3845 1.91 Ghz
  CPU Quad Core
  4 GB DDR3 RAM
  32  GB SSD
  Kamera FoV: 72.6 deg. DFOV
  Odak uzaklığı : 30 cm
  Odak tipi: Sabit fokus
  FoV: 68.2 deg. DFOV
  Odak uzaklığı : 30 cm
  Odak tipi: Otofokus
  Audio Kardioid Mikrofon (-12 dB)
  Hoparlör: Foxconn  Amato
  uArm Studio
  Motor - 1-Seed Grove
  2-6 End-effectors
  Renk Kırzmızı, mavi açık gri 0.2mm
  PERFORMANS DEĞERLERİ
  Boot süresi 131.6 sn 79.4 sn
  Sistem Güncelleme
  süresi
  22 dakika 5 dakika
  Ethernet Performansı Download: 162 Mbit/s
  Upload: 138 Mbit/s
  Download: 556.8 Mbit/s
  Upload: 381.9 Mbit/s
  Wi-Fi performansı Download: 13 Mbit/s
  Upload: 15.5Mbit/s
  Download: 150-180 Mbit/s
  Upload: 110 - 130 Mbit/s
  CPU Etkin kullanıcıya ait CPU kapasitesi %33 Etkin kullanıcıya ait CPU kapasitesi %58
  Bellek Yazma Hızı: 96.6 MB/s
  Okuma Hızı: 95.2 MB/s
  Kullanıcı özel alan:15 GB
  Yazma Hızı: 189 96.6 MB/s
  Okuma Hızı: 486 96.6 MB/s
  Kullanıcı özel alan: 25 GB


  Yazılım  NAO platformu programlama olanakları bakımından da kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. NAO yazılım bileşenleri

  *  Chroegraphe arayüzü,
  *  NAO verilerine erişmeyi sağlayan Monitor,
  *  3D simülatör,
  *  SDK (Matlab, C++, Java vb.)

  olarak özetlenebilir. NAO SDK ile OpenCV üzerinden kendi modüllerinizi oluşturabilirsiniz. NAO üzerinde modülleri oynatmak veya NAO ya bağlı başka bir bilgisayara aktarmak oldukça kolaydır. OpenCV'nin display fonksiyonları geliştiricilere kendi algoritmalarının sonuçlarını imaj-geribesleme olarak alma imkanı sağlar.

  Paket İçeriği  o  NAO V6 Robotu (Koyu gri)
  o  Batarya ve şarj cihazı
  o  2 yıl garanti
  o  Chroegraphe Lisansı (sınırsız versiyon)
  o  Kullanım kılavuzu
  o  Full SDK ve API
  o  Robotlab desteğiT-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.