menü simgesi Tüm Kategoriler
Robotis RB-OWI-41

Robotis Darwin Mini Humanoid Robot Platformu

Ürün Kodu : 01.34.001.011
21.381,61 TL + KDV
25.657,93 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ROBOTIS - Mini - İnsansı Robot : İnsansı Robotlarla Tanışın  Robotis'in sunduğu Darwin-Mini insansı robotlarla tanışmanız için harika bir fırsattır. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar arasında, sahip olduğu kolay programlanabilme (R+ Task ve R+ Motion gibi programlar sayesinde) ve uygun fiyatlı olma özellikleriyle popülerliği artmaktadır. Ayrıca Robotis Mini;

  o  "İyi Tasarım" ödülüne sahip

  o   OLLO Robotis DREAM set plakaları ile uyumlu

  o  ROBOTIS-MINI exclusive App üzerinde ( Ses tanıma, Messenger vb ) özelliklerine sahip

  o  Kullanıcının işini kolaylaştıran batarya yüzdesi, ofset ayarı gibi özelliklere sahip bir robot platformudur.

  Robotis Mini İnsansı Robot Özellikleri
  1-  Robotis Mini; 16 adet XL-320 Dynamixel akıllı servo motoruyla, üzerinde 32-bit ARM Cortex-M3 işlemci bulunduran Arduino-benzeri açık kaynak kodlu yerleşik denetleyicisiyle (Open CM9.04 C), 3D baskısı yapılıp üzerine takılabilen gövdesiyle ve Android/iOS cihazlarla bluetooth üzerinden haberleşebilmesiyle ve robota enerji veren Lityum-İyon batarya ile öne çıkar. Open CM9.04 C, OpenCM yazılımı üzerinden USB portu kullanılarak programlanabilir. Her Dynamixel XL servo, sıcaklık, pozisyon ve sıcaklık gibi fiziksel büyükleri okunmanın yanında bağlandıkları diğer servo motorların ileri kontrolüne imkan veren gömülü bir işlemciye sahiptir.


  Uyarı: ROBOTIS MINI kitinde bir BT-210 Bluetooth modülü bulunduğunu lütfen unutmayın. Bu modül, Bluetooth 2.1 veya daha yeni bir sürümü destekleyen Android akıllı cihazlarla uyumludur. ROBOTIS MINI'yi iOS ile birlikte kullanmak için AYRI olarak satılan BT-410 Bluetooth modülünü almanız gerekmektedir. BT-410, BLE desteği sunar ve  Android- iOS cihazlarla uyumludur.

  2- ROBOTIS MINI'yi Montajlamak: Robotis Mini'yi montajlayıp çalışır hale getirmek meşakketli olabilir fakat bu size siztemin işletilmesi açısından bir tecrübe kazandıracaktır. Tamamıyla renkli montaj kitapçığı sadece detaylı montajlama adımları sunmaz aynı zamanda bazı ipuçlarıyla yaratıcı çözümlere ulaşmanızı sağlar. R+Desidn programı robot monte elemanlarına ve robot yapısına göz atmanızı sağlar. 3D görüntüleri zoom in- zoom out yapabilir farklı yönlerden inceleyebilirsiniz. İndirme Linkleri aşağıdadır:

  r-design.png


  3- ROBOTIS MINI'yi KONTROL ETMEK:Ücretsiz ROBOTIS Mini uygulamasını iOS veya Android cihazınıza indirebilirsiniz. Bu şekilde Robotis MINI'yi Button, Mimik, Ses (iOS için mevcut değildir) ve Messenger komutları ile kontrol edebilirsiniz.
      

  4- ROBOTIS MINI'yi Programlamak: ROBOTIS MINI, C ++ tabanlı grafiksel, sürükle ve bırak şeklinde çalışabilen programlama aracı olan RoboPlus Task (veya R + Görev 2.0) kullanılarak programlanabilir. Hareketler ve kareografiler ise R+Motion 2.0 (sadece Windows için) kullanılarak oluşturulabilir.

  r-m.task2.png
  Windows (R+ Task 2.0)

  5- Robotunuzun gövdesini 3B baskı ile özelleştirin veya dosyaları indirerek daha fazla çıkartma yapın!

  6- ROBOTIS MINI, aşağıdaki sensörlerle uyumludur:


  1-LED modülü
  2-IR Sensör
  3-Dokunma Sensörü
  4-Renk Sensörü
  5-Manyetik Sensör
  6-Sıcaklık Sensörü
  7-Nesne Algılama Sensörü
  8-DMS Sensörü
  9-Gyro Sensörü

  PAKET İÇERİĞİ


  • Denetleyici: OpenCM9.04-C x 1
  • Bluetooth: BT-210 x 1
  • Batarya: LB-040 x 2
  • DYNAMIXEL: XL-320 x 16
  • DYNAMIXEL: XL-320D x 1
  • Kablo
  • Quickstart Guidebook
  • Stickers
  • 3D Baskısı Yapılabilir Parçalar


  GÖRSELLER ve DOKüMANTASYON


  Eğitsel robot ürünlerinde lider firmalardan biri olan ROBOTIS'e ait robotlar, eğitim setleri ve robot ekipmanları da robotsepeti.com'da! Siz de bu ürünlere robotsepeti.com'dan ulaşabilir, robotik ve otomasyonda uzmanlaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.