menü simgesi Tüm Kategoriler
Robotis 901-0147-200

Robotis Dream II (Dream 2) School Set

Ürün Kodu : 01.01.084.022
9.978,08 TL + KDV
11.973,69 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Robotis DREAM II School Set (Okul Seti)

  Uyarı: Dream II School Set ürünü;  Dream II Seviye 2, Dream II Seviye 3 kitleri içermektedir ve kendi başına bir kit olarak alınıp kullanılabilir!
  Uyarı: Dream II School Set ürününe; Dream II Seviye 2,3 workbooklar dahildir!
  Uyarı: Dream II School Set Dream II Seviye 1'yi atlamak ve doğrudan Dream II Seviye 2,3 ile başlamak üzere tasarlanmıştır.

  Robotis DREAM II Okul Seti, DREAM II kitlerinden seçilen 24 farklı dersin ve robot konfigürasyonunun bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir kittir. Ürün kendine ait bir montaj kılavuzunu (PDF formatında) içerir. Bu kılavuz içerisinde 24 adet robotun yapılışı detaylarıyla verilmiştir. Söz konusu 24 proje, iOS ve Google Play Store üzerine indirilebilen ücretsiz R+Design uygulaması ile görülebilir. R+Design uygulaması, Windows, Mac OS, Android ve iOS makinalar ile uyumludur.

  Robotis DREAM II Okul Seti 24 ders planı içermektedir. Okul seti ile öğrenciler robotiğin temel elemanlarını, robotik hareketin bilimsel temellerini ve robotiğin teknik ve prensiplerini öğrenebilir. Robotiğin temel komponentlerine odaklanan dersler IR (kızılötesi) sensörlerlerin, mikrofonların ve bataryaların kullanımına yer vermektedir. Hız prensipleri, elastik güç, atalet, ivmelenme ve dört teker üzerinde ilerleme gibi makina mühendisliği prensipleri, kit içerisinde geçen derslerle de işlenecek bilimsel konulardır.


  Okul Kiti içersindeki Bazı Temel Parçalar

  o  CM-150 ana denetleyici: CM-150 içerisinde buzzer, mikrofon ve 3 IR sensör gömülü olarak mevcuttur. Robotlarınızın dış dünya ile etkileşiminde bazı algılamaları ve uyartıları oluşturan birimdir.

  o  RC-100B: RC-100B uzaktan kumanda ve alıcı devresi olarak işlev görür.
  o  IR sensör:

  o  Redüktörlü ve servo motor: Robotların gerekli hareketi ve güç üretimini yapmasını sağlayan elemanlardır. Bazı robotlarda birden fazlası kullanılmaktadır.

  o  Perçinler modüler plakalar: Farklı renklerde ve boylarda kit içerisinde mevcutturlar. Perçin sistemi uluslararası patentlidir. Plakaları birbirine yarayan perçin sistemi somun kullanımına göre daha pratik ve güvenlidir ve plakalara her iki yönden de takılabilir.

  o  Batarya: 3.7 Volt, 1300 mAh lityum-iyon bataryadır. Robotların uzun süre öngörülen fonksiyonu gerçekleştirmesini sağlar!
  o  Tekerlek ve çizgi izleme için robot siyah şeridi
  Üstteki temel parçaların yanında farklı sayıda perçin, plaka köşebent ve dişli çark paket içinde mevcuttur.
  dream2-school-set-parcalar.jpg (98 KB)
  Üstte; set içindeki nitelikli parçalar gösterilmiştir - Geriye kalan perçin ve plakalar gösterilmemiştir!


  Okul Seti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!


  Robotis DREAM II School Set (Okul Seti) ile Yapılacak Dersler


  1- Robotiğe giriş -- Robot Fil
  2- Enerji kaynağı -- Çiçek ve ateşböceği
  3- Işığın yansıması -- Engelden kaçan robot
  4- Sesin prensibi -- Fok Balığı
  5- Hız -- Böcek
  6- Elastikiyet -- Rakun
  7- Yürüyen robot -- Akrep
  8- Eylemsizlik kanunu -- Yavru köpek
  9- İvmelenme -- sincap
  10- Kuvvet -- Bufalo
  11- Kızılötesi sensör -- Timsah
  12- Kendi robotunuzu uyarlayın -- Kendi robotum
  13- Kızılötesi ışın -- Güvenlik robotu
  14- Ses algılama -- Ses algılayan robot
  15- Dört tekerlek üzerinde ilerleme mekanizması -- Dört tekerlekli araba
  16- Koordinat sistemi -- Para kutusu
  17- İvmelenme -- Roly poly
  18- Şifrelemenin tarihi -- Şifre korumalı kutu
  19- Sürtünme -- Motosiklet
  20- Etki-Tepki -- Obüs
  21- Su üzerinde yüzebilme -- Uçak
  22- Manipülatör -- Robot kol
  23- Motor sistemi -- Spor araba
  24- Kendi robotunuzu uyarlayın! -- Kendi robotum
  ROBOTİS DREAM II School Set KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?

  1. Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır
  2. Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi gösterilir.
  3. Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.
  4. Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.
  5. Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.

  Eğitsel robot ürünlerinde lider firmalardan biri olan ROBOTIS'e ait robotlar, eğitim setleri ve robot ekipmanları da robotsepeti.com'da! Siz de bu ürünlere robotsepeti.com'dan ulaşabilir, robotik ve otomasyonda uzmanlaşabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.