Tüm Kategoriler
Robotis

Robotis Dream II (Dream 2) Seviye 2 Eğitim Kiti

Ürün Kodu : 01.01.084.018
3.762,87 TL + KDV
4.440,19 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Robotis Dream II Seviye 2 Eğitim Kiti  Robotis Dream II seviye 2 eğitim kiti, robotik öğrenme ve robotik eğitimi verme amaçlı olarak düşünülmüş bireysel olarak veya toplu eğitim/öğretime uygun başlangıç düzeyinde bir robotik kitidir. STEM eğitim metodunda teknoloji bileşeni olarak ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için kullanılabilir.


  DREAM serisinin gözden geçirilmiş versiyonu olan DREAM II, 5 farklı robot eğitim kitinden oluşmaktadır. İncelemiş olduğunuz DREAM II seviye 2 kiti kullanıcının robotik temellerini daha iyi anlamasını sağlamak üzere seviye 1'deki bilgi birkimi ve kazanılan tecrübenin üzerine kurgulanmış bir kittir. Seviye 2 kiti ile robotik temellerini, IR ve mikrofon kullanımını daha iyi öğrenebilirsiniz. Seviye 2 ile kullanıcın öğreneceği fizik prenspleri ise hız, atalet, ivme ve bileşke kuvvet olarak gösterilebilir.

  ROBOTIS-DREAM-Level-2-eğitim-seti.jpg (278 KB)
  DREAM II Seviye 2 eğitim kiti 12 farklı ders ve kapsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:  1- Robot nedir? -- Fil
  2- Robotları hareket ettiren enerji -- Çiçek ve Ateşböceği
  3- Işığın yansımasıyla nesneleri görme -- Engelden kaçan robot
  4- Ses yayılır -- Fok Balığı
  5- Ne kadar hızlıyım? -- Böcek
  6- Gücü muhafaza etme -- Rakun
  7- Yuvarlanan robotlar ve yürüyen robotlar --  Akrep
  8- Ani duruşlar -- Yavru köpek
  9- Hız değiştirildiğinde -- Sincap
  10- Kuvvet, karşı bir kuvvetle karşılaştığında -- Bufalo
  11- Şartla uygun olunca yürüyen robot -- Timsah
  12- Hayal edin! -- Kendi Tasarımınız  UYARI: DREAM II Seviye 2 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1 veya DREAM Seviye 1 (eski set) veyahut da DREAM II School Set Kiti almanız gerekmektedir! Dream 2 Seviye 2 bir ek pakettir tek başına kullanılmaz!


  DREAM II Seviye 2 kiti;
  o  CM-150 ana denetleyici,
  o  redüktörlü motor
  o  tekerlek
  o siyah robot şeridi gibi esas parçalarla beraber perçinler, köşebentler, plakalar, vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. 
  dream2-lv-2-parcalar.jpg (41 KB)Üstte; set içindeki nitelikli parçalar gösterilmiştir - Geriye kalan perçin ve plakalar gösterilmemiştir!

  Seviye 2 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!
  ROBOTİS DREAM II SEVİYE 2 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?

  1. Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır
  2. Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.
  3. Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.
  4. Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.
  5. Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.  Eğitsel robot ürünlerinde lider firmalardan biri olan ROBOTIS'e ait robotlar, eğitim setleri ve robot ekipmanları da robotsepeti.com'da! Siz de bu ürünlere robotsepeti.com'dan ulaşabilir, robotik ve otomasyonda uzmanlaşabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.