Tüm Kategoriler
Robotis

Robotis Dream II (Dream 2) Seviye 5 Eğitim Kiti

Ürün Kodu : 01.01.084.021
3.762,87 TL + KDV
4.440,19 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Robotis Dream II Seviye 5 Eğitim Kiti

  Robotis Dream II seviye 5 eğitim kiti, robotik öğrenme ve robotik eğitimi verme amaçlı olarak düşünülmüş bireysel olarak veya toplu eğitim/öğretime uygun  bir robotik kitidir. STEM eğitim metodunda teknoloji bileşeni olarak ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için laboratuvar çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilir.


  DREAM serisinin gözden geçirilmiş versiyonu olan DREAM II, 5 farklı robot eğitim kitinden oluşmaktadır. İncelemiş olduğunuz DREAM II seviye 5 kiti, DREAM II serisinin son kitidir ve robot eğitimi için önceki kitler üzerinde çalışmış kullanıcılara daha karmaşık ve ileri düzey örnekler içeren dersler sunar. Seviye 5 kiti 12 adet dersten oluşur. LEDler, paletler gibi makine parçaları bu kitte tanıtılmıştır ve bilimsel prensiplerden enerji dönüşümü üzerine odaklanan dersler mevcuttur. Ayrıca DREAM II seviye 5 kiti ile kendinizi robotik yarımalara da hazır hissedecek gerekli donanımı kazandığınızı fark edeceksiniz!


  ROBOTIS-DREAM-Level-5-eğitim-seti.jpg (250 KB)  DREAM II Seviye 5 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:  1- Robotu kontrol etme -- Robot tank
  2- Düellocu robot -- Robot şovalye
  3- Tüm zeminlere uygun robot -- Savaş robotu
  4- Hokey robotu -- Hokey robotu
  5- Kuvvetin yönünü değiştirme -- Ekskavatör robot
  6- Merdiven taşıma -- Merdiven aracı
  7- Robotlarla cisimleri kaldırma -- Forklift
  8- Kolları uzatarak saldırma -- Boksçu robot
  9- İterek nesneleri hareket ettirme -- Buldozer robot
  10- Robot yarışması 1 -- Top süren robot
  11- Robot yarışması 2- -- Kaşif robot
  12- Oynayabileceğiniz oyunlar! -- Taşıma robotu
  UYARI: DREAM II Seviye 5 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1, seviye 2, seviye 3 ve seviye 4 kitlerini veya DREAM II School Set ve Dream II Seviye 4 kitini almanız gerekmektedir! Dream 2 Seviye 5 bir ek pakettir tek başına kullanılmaz!


  DREAM II Seviye 5 kiti;
  o  bluetooth modülü
  o  pil yuvası
  o  siyah robot şeridi ana parçaların yanında  perçinler, plakalar, makaralar, dişli çarklar vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. 
  dream2-LV-5-parcalar.jpg (57 KB)
  Üstte; set içindeki nitelikli parçalar gösterilmiştir - Geriye kalan perçin ve plakalar gösterilmemiştir!

  Seviye 5 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!

  ROBOTİS DREAM II SEVİYE 5 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?

  1. Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır
  2. Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.
  3. Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.
  4. Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.
  5. Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.

  Eğitsel robot ürünlerinde lider firmalardan biri olan ROBOTIS'e ait robotlar, eğitim setleri ve robot ekipmanları da robotsepeti.com'da! Siz de bu ürünlere robotsepeti.com'dan ulaşabilir, robotik ve otomasyonda uzmanlaşabilirsiniz!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.