- EF04016

Octopus Non-invasive AC current sensor TA17-03 Brick

Ürün Kod: 10.11.027.010
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS NON-İNVAZİF AC AKIM SENSÖRÜ TA17-03 Brick


  Diğer transformatörler gibi, akım transformatörü (CT) de birincil sargı, ikincil sargı ve manyetik bir çekirdekten oluşur. Tüm bina akımlarının veya ana kol akımlarının izlenmesinde birincil sargı yerine canlı veya nötr hat geçer. İkincil sargı ise bir çok sarımdan oluşmuştur ve transformatör kılıfıyla sarılmıştır. Birincil sargıdan geçen alternatif akım çekirdek üzerinde bir manyetik alan oluşturur ve bu manyetk alan ikincil sargıda bir akım indükler. TA17-03 sensöründe ise üzerindeki akım ölçülmek istenen kablo sensörünün üzerindeki delikten geçirilir; lehimlenmiş bağlantı uçlarında (sekonder) ise çevirim oranında küçültülmüş akım okunacaktır.

  Non-invasive AC akım sensörü, invazif yöntemler olan Hall-effect sensörü veya şönt direnç kullanarak akım ölçme gibi yöntemlere göre daha emniyetli bir yöntemdir. Non-inzif sensör kullanılması durumunda yüksek voltaja maruz kalma riski büyük oranda azalır. TA17-03 Brick, 10A giriş akıma karşı 10mA çıkış akımı üretir. Bu akım modül üzerinde yer alan 200 ohmluk yük direnci üzerinde harcanır. Bu durumda bu direnç üzerinde 0-2V arasında voltaj oluşur. Bu voltajın Arduino kartları üzerindeki bir ADC ile örneklenmesi istendiğinde AC voltajın negatif salınımları uygun devre yapısı ile kesilmeli veya yük direnci üzerinde oluşan AC voltaj bir bias voltajı üzerine bindirilmeldir. Bunun için uygunharici devreler kurulmalıdır.

  Octopus Non-invasive AC akım sensör modülü, akım algılama elamanı (TA17-03) göz önüne alındığında, bir ammetre, akım sensörü veya bir transformatör olarak düşünülebilir. Bu modül tüm Arduino geliştirme kartları, Arduino shieldlar veya Freaduino (Freaduino UNO) kartlar ile uyumlu olarak çalışabilir. Analog sinyal çıkışı olarak S. GND, 5V pinlerine sahip bir konnektör üzerindeki S pini kullanılmaktadır. Ayrıca, Octopus Non-invasive AC akım sensör modülü kısa tepki süresine ve yükseke hassasiyete sahiptir. Çalışma şartlarında kullanıldığı sürece uzun kullanım ömrüne sahip olduğu görülecektir.  UYGULAMA ALANLARI

  Akım ölçüm için oldukça uygun bir yapıdır
  AC motorlar için izleme ve koruma
  Yıldırım koruma ekipmanları
  Hava kompresörü  ÖZET

  Giriş akımı: 0~10A AC
  Çalışma frekansı: 20Hz - 20kHz
  Doğrusallıktan sapma:±%0.2
  Çevirim oranı: 1000:1
  Çalışma sıcaklığı: -55 derece - +85 derece
  Dielektrik güç: 6000V AC/60s
  Ebatlar:4.2cmX3.1cmX2.7cm

  GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.