- EF04024

Octopus Rain/Steam Sensor

Ürün Kod: 10.10.027.003
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS YAĞMUR / NEM SENSÖRÜ  Octopus Yağmur/Nem Sensörü basit kullanıma sahip ve Arduino ile uyumlu bir brick kartıdır. Octopus Yağmur/Nem Sensörü basitçe üzerindeki nemliliğin artıp azalması durumuna göre çalışır. Nemli ortamda veya doğrudan yağmur damlalarının düşmesinden kaynaklı bir nemlilik artışında çıkış da giriş Vcc değerine göre anlamlı bir artış göstererek belli bir değer üretir. Bu değer 3.3V giriş değerine karşı 3 Vdc; 5V giriş değerine karşı 4.5 Vdc çıkış değeri şeklindedir. Octopus Yağmur/Nem Sensörü projenizde, ilginç bir şekilde bir touch pad olarak da kullanılabilir. Fakat bu algılama bizzat fiziki dokunma etkisiyle olmayıp el içindeki nemin algılanmasıyladır. Octopus Yağmur/Nem Sensörü tarafından çekilen maksimum akım ise 35 mA'dır.

   

  octopus-rain-sensor.jpg (229 KB)

  Octopus Yağmur/Nem Sensör kartı üzerinde yer alan 3.2mm'lik vidalama ve konumlama delikleriyle diğer kartlara veya dilenen başka yerlere kolaylıkla montajlama yapılabilir. Arduino sensor shield ile kullanılabilir.
  KULLANIM ALANLARI


  Otomatik silgeçler
  Meteorolojik ölçüm istasyonları

  ÖZET

  Pin tanımı: S (Sinyal), V (Vcc), G (Gnd)
  Çalışma gerilimi: 5Vdc
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Düşük güç tüketimi
  Uzun çalışma ömrü
  Kısa tepki süresi
  Ebatlar: 19mm X 27mm
  Gönderi içeriği: Octopus Yağmur/Nem Sensörü ve burgulu sensör bağlantı kablosu  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.