- EF04009

Octopus Infrared Receiver Sensor

Ürün Kod: 10.01.027.010
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS INFRARED ALICI SENSÖR


  Octopus Infrared Alıcı (Receiver) Sensör, HS0038(Vishay) IR alıcı sensör ile oluşturulmuş bir brick modülüdür. Modül filtreleme özellikleri sayesinde özellikle IR ışığı algılamak üzere tasarlanmıştır. Brick üzerinde kullanılan HS0038 sensörü PIN diot otomatik kazanç kontrol birimi, band-pass filtre, çıkış katı (demodülatör ) ve IR filtre olarak dizayn edilmiş epoxy dış kap ile her tür bozucu etkiyi minimize edip hatalı çıkış olasılığını en aza indirger. Demodüle edilmiş çıkış sinyali bir mikro işlemci tarafında çözülebilir.

  HS0038 bozucu etkileri (tungsten lambalar, gün ışığı, 38kHz'de veya daha farklı frekanslarda sürekli sinyaller, floresan lambalar) bastırmakla öne çıkar. Gerçek veri sinyali ile bozucu sinyal arasındaki taşıyıcı frekansı, burst () uzunluğu ve duty cycle (görev çevrimi) parametreleridir. Gerçek veri sinyali 38kHz taşıyıcı frekansında burst uzunlu 10 cycle/burst veya daha fazla ve her burst arasında en az 14 cycle olmalıdır. HS0038 güç tüketimi 50mW'tır ve çıkış 'aktif low' (algılama yaptığında 'low' üretecek şekilde) çalışır.  KULLANIM ALANLARI

  Sumo robot ve çixgi izleyen gibi uygulamalar
  Şaft enkoder
  Manyetik teyp ve kağıt gibi yansıtıcı cisimlerin algılanmasında
  VCR üzerinde hareket sınırlamada limit switch olarak
  Alan kısıtı olan tüm uygulamlarda  ÖZET

  Pin tanımı: S (Sinyal), V (Vcc), G (Gnd)
  Çalışma gerilimi: 5Vdc
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Elektriksel bozucu etkilere karşı shileding (koruma)
  Düşük güç tüketimi
  Sürekli veri alma (800bit/s değerine kadar)
  Uzun çalışma ömrü
  Ebatlar: 19mm X 27mm
  Gönderi içeriği: Octopus Infrared Receiver Sensor ve 3'lü burgulu bağlantı kablosu  DÖKÜMANTASYON ve GÖRSELLER  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.