pop-up-rev1.jpg (738 KB)
 - EF04021

Octopus 3-Axis Digital Compass Sensor

Ürün Kod: 10.05.027.003
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • OCTOPUS 3-EKSENLİ DİJİTAL PUSULA SENSÖRÜ  3 eksenli dijital pusula sensörü, HMC5883L üç eksenli dijital pusula entegresi ( IC ) temelinde oluşturulmuş bir brick kartıdır. Yüzeye monteli, yüksek entegrasyona ve dijital bir arayüze sahip HMC5883L, gelişmiş, yüksek çözünürlüklü HMC118X serisi magnetorezistif bir yapı (sensör) içerir ve Honeywell'in yükselteç, otomatik degaussing sürücüsü, hassas kontrol sağlayan ofset kalibrasyonu ve basit bir I2C arayüzü içeren patentli entegre devre mimarilerini içerir. Magnetorezistif yapıda, sensöre herhangi bir manyetik alan uygulanmasıyla uygulama yönü doğrultusunda X, Y veya Z çıkışlarından ilgili olanında/olanlarında bir farksal voltaj çıkışı oluşur. Bu sensörlerde magnetorezistif yapı ince film demir-nikel rezistif-şerit şeklinde bir örüntüye (pattern) sahiptir. Manyetik alan varlığında rezistif elemanın oluşturduğu köprü devresinde oluşan değişim karşılık gelen köprü çıkışında bir voltaj oluşturur.

  3 eksenli dijital pusula sensörü cep telefonlarında, notebooklarda, tüketici elektroniğinden çeşitli aygıtlarda, oto navigasyon sistemlerinde ve kişisel navigasyon sistemlerinde kullanılabilir.

  3 eksenli dijital pusula sensör, 3 farklı modda çalışabilir:

  * Sürekli ölçüm modu: kullanıcının seçeceği bir oranda sensör sürekli ölçüm yapar ve veriyi 'data output register' adlı yazmaca yazar.
  * Tekli ölçüm modu: Varsayılan power-up modudur. bu mod içerisinde sensör tek bir ölçüm yapar ve veriyi 'data output register' adlı yazmaca yazar. Ölçüm yapılıp veri ilgili yazamaca yazıldıktan sonra sensör 'idle' moda geçer.
  * Idle mod: Bu modda içen sensör I2C bus üzerinden erişilebilir durumdadır ve yazmaçlardan (register) veriler okunabilir fakat nispeten yüksek güç tüketimine sahip olan ADC, yükselteç gibi bölümler çalışmaz

  UYGULAMA ALANLARI

  Cep telefonları
  Netbooklar
  Oto navigasyon
  Tüketici elektroniği  ÖZET

  Besleme voltajı : 5 Vdc (Kart beslemesi, HMC5883 beslemesi 2.16V ~ 3.6V 'tur)
  Kısa tepki süresi ve yüksek hassasiyet
  Basit sürme devresi
  Uzun çalışma ömrü
  I2C haberleşme
  Yaklaşık 1.1 gauss manyetik alanla yerleşik self-test fonksiyonu
  Maximum 160 Hz çıkış oranı
  Pusula gösterim hassasiyeti 1-2 derece
  RoHS uyumlu
  Düşük interferansa sahip AMR sensörlerle (+/- 8 gauss manyetik alan içinde 5mgauss çöüzünürlük) kuplaj edilmiş 12 bit ADC
  Düşük güçle çalışabilme : 100uA

  ​GÖRSELLER vE DÖKÜMANTASYON
  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.