Pololu QTR-HD-25A Yansımalı Sensör Dizisi ( Reflectance Sensor) PL-4225
Ürün Kodu : 03.02.076.175
1.255,48 TL + KDV
1.506,57 TL (KDV Dahil)
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
  • Pololu QTR-HD-25A Yansımalı Sensör Dizisi ( Reflectance Sensor) : 25 Kanal, 4mm pitch, Analog Çıkış
    İncelediğiniz bu ürün QTR-HD-25A:
    pitch
    x
    sensör
    boyut
    (mm)
    çıkış max akım (mA)
     optimal
    mesafe
    max
     mesafe
    LEDkart
    4mm x 25101 x 16.5analog304055mm50mm
    a)
    qtr-IR-sensor-old-pololu.jpg (14 KB)
    qtr-IR-sensor-new-pololu.jpg (28 KB)
    b)
    ikinci nesil QTR/QTRX sensörlerin özellikleri:
    QTR =  lens barındırmayan, daha uygun fiyatlı, daha yüksek akım çeken.
    QTR-QTRX.jpg (38 KB)
    QTR/QTRX sensörler üzerinde ise;
    MD (medium density) modelde: LED/phototransistör çiftleri 8mm ara ile yerleştirilmiştir
    HD (high density) modelde: LED/phototransistör çiftleri 4mm ara ile yerleştirilmiştir
    c)
    Sensörler de çıkış tipleri:
    sol imaj: sensör beyaz zemin üzerinde
    orta imaj: sensör siyah şeridin kenarında
    sağ imaj: sensör siyah şeridin tümüyle üzerinde
    QTR-QTRX-dijital-cikis.jpg (35 KB)
    -A (analog) tip: Her foto-transistör bir pull-up direnciyle beslemeya bağlıdır ve çıkışta 0 ile Vsupply arasında değişen analog gerilim okunur. Güçlü reflektans olan beyaz yüzeylerde çıkış 0V'a doğru sürülür.
    sol imaj: 1/8" uzaktan sensörün siyah şeride tepkisi
    orta imaj: 2/8" uzaktan sensörün siyah şeride tepkisi
    sağ imaj: 3/8" uzaktan sensörün siyah şeride tepkisi
    analog.jpg (26 KB)
    d)
    Emitter kontrolü:
    QTR.gif (1.31 MB)QTR-HD-xA.jpg (33 KB)
    ÖZET
    o  Maks mesafe: 50 mm
    o  Optimal mesafe: 5 mm
    o  Minimum çalışma gerilimi: 2.9 V
    o  Maximum çalışma gerilimi: 5.5 V
    o  LED akımı: 30 mA
    o  Tepe dalgaboyu: 940 nm
    o  Maksimum çekilen akım: 405 mA
    o  Sensör tipi: QTR
    o  Sensör yerleşim aralığı: 4.0 mm
    o  Sensör sayısı: 25
    o  Çıkış tipi: analog
    o  Boyut: 101 × 16.5 × 2.5 mm