pop-up-rev1.jpg (738 KB)

SparkFun Openlog - Veri Kayıt Kartı

Ürün Kod: 10.08.095.013
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SparkFun OpenLog - OpenLog Veri (Log) Kayıt Kartı

  SparkFun OpenLog, basit bir seri bağlantı üzerinden 32 GB'a kadar MicroSD veri kaydını destekleyen, açık kaynaklı bir veri kayıt (loglama) kartıdır. SparkFun OpenLog projenizin ürettiği bilimsel veya debugging (hata ayıklama) amaçlı seri haberleşme ile alınan yüksek boyutlu verileri saklayarak bir kara kutu (blackbox) olarak işlev görmektedir.

  SparkFun OpenLog üzerinde 16 MHz de çalışan Atmega328 işlemci mevcuttur ve kayıt yokken (idle) 2-3mA akım çeker (MicroSD kart takılı iken 5-6mA). MicroSD karta yoğun veri kaydıyla beraber çekilen akım 20mA-23mA düzeylerine yükselebilir. MicroSD boyutu olarak 512 MB'den 32GB'a kadar boyutlar desteklenmektedir.  NOT: Bu ürün OpenLog UART seri bağlantı haberleşmesine sahip bir üründür Qwiic OpenLog I2C haberleşen SparkFun ürünü farklı port bağlantılarına ve konektörler sahiptir! 


  Kart Üzerindeki Diğer Komponentler ve Bağlantılar


  UART Arayüz: Kartın kenarında temel haberleşme arayüzü olan FTDI pinleri mevcuttur (alttaki resim vurgulanmış alan). Header pin dizilimi Arduino Pro ve Pro Mini'ye doğrudan takmaya uygundur.
  openlog-UART.jpg (115 KB)SPI Arayüz: UART arayüzün karşısındaki kenarda SPI pinleri mevcuttur. Bu pinler kart mikrodenetleyici olan Atmega328'in ön yükleyicisinin tekrar programlanması için kullanılabilir (alttaki resim vurgulanmış alan)

  Openlog-SPI.jpg (111 KB)MicroSD kart: Tüm loglanan veriler microSd kartta depolanmaktadır.microSD kart haberleşme için SPI pinlerini kullanır ve içersindeki config.txt dosyasından OpenLog kartının konfigürasyonu değiştirlebilir (alttaki resimde vurgulanmış alan). FAT16/FAT32 dosya formatları ve maksimum 32GB hafıza kartları desteklenmektedir.

  Openlog-microSDSlot.jpg (108 KB)Status (durum) LEDleri: Kart üzerinde iki adet status LEDi mevcuttur ve bu LEDler arıza durumunda problemi anlamanızı kolaylaştırmaktadır. STAT1: Mavi ışık verir ve yeni bir karakter alındığında kapalı/açık pozisyonlarında geçiş yapar; seri haberleşme sürerken ise yanıp söner. STAT2: yeşil ışık verir. SPI arayüzü akti iken yanıp söner. MicroSD karta 512 byte yazıldığında bu LEDin yandığını görebilirsiniz (alttaki resimde vurgulanmış alan).

  OpenLog-Status_LEDs.jpg (112 KB)

  Özellikler (ÖZET)

  o   VCC Besleme Gerilimi: 3.3V-12V (Önerilen 3.3V-5V)
  o   32 GB'a kadar  microSD FAT16/32 formatlarda kartlara veri kaydı (loglama)
  o   Basit komut arayüzü
  o   Yapılandırılabilir baud hızları (115200bps'ye kadar)
  o   Önceden programlanmış ATmega328 ve önyükleyici (bootloader, Arduino UNO bootloader ile aynıdır!)
  o   Dört SPI pogo pini
  o   Karta yazma durumunu gösteren iki adet LED
  o   2mA boşta, maksimum kayıt hızında 20-23mA akım gereksinimi  Bağlantılar


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.