menü simgesi Tüm Kategoriler
Pololu PL-2821

64 CPR Enkoderli 37D mm Metal Motor ( Redüktörsüz , Spur Pinion ) PL-2821

Ürün Kodu : 03.02.076.089
725,57 TL + KDV
870,68 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • 64 CPR Enkoderli 37D mm Metal Motor  (Redüktörsüz - No GearBox - Spur pinion)  Pololu 37D metal motor, motor ve enkoder ikilisinden oluşmakta olup bir redüktör ihtiva etmez. Çıkış şaftındaki pinion dişli tüm Pololu spur pinion 37D redüktörlü motor, redüktör dişlileriyle uyumludur. Dolayısıyla bu redüktör yapıları için bir enkoder veya ikame motor olarak kullanılabilir. Enkoder, motor şaftında 64 CPR (counts per revolution) çözünürlük sağlamaktadır.  Bahsedilen şaftlar (mil) 2mm uzunluğunda ve D-şeklinde şaftlardır. Pololu 37D motor 12 voltta yüksüz durumda çalışırken 150mA akım çekmektedir.

  Motorun çapı 34,5 mm (1,36 inç) ve motor kapağının üstünden enkoderin tabanına kadar yaklaşık 44 mm (1,7 inç) uzunluğundadır. Motorun üst kısmında M2,5 vidalar için dişli dış kenar etrafında eşit aralıklarla yerleştirilmiş altı montaj deliği bulunur. Bu montaj delikleri, her bir deliğin merkezi, çıkış milinin ortasından 13 mm uzaklıkta bulunan normal bir altıgen oluşturur. Montaj delikleri yaklaşık 3.5 mm derinliğe sahiptir.

    Pinion Dişli Özellikleri:

    o  m modülü ile metrik: 0.5
    o  Diş sayısı: 10
    o  Yüz kalınlığı: 4 mm
    o  Basınç açısı: 20 °

  Motoru zorlamak (stall) veya aşırı yüklemek ani fonksyion kayıplarına veya motor ömrünün önemli ölçüde kısalmasına neden olur. Ayrıca motoru stall durumuna getirmek motor sargı ve fırçalarına termal zarar verebilir. Tavsiye edilen çalışma akımı  stall (zorlanma) akımının %25'i ve daha altındaki değerlerdir.  Enkoder üzerindeki siyah koruyucu kapak çıkabilmekte ve motorun boyu kısaltılabilmektedir ancak enkoderin üzerine montajlandığı plastik çıkarılamaz ve ürünün boyunun daha da kısalmasına engel olur! Ayrıca redüktör tarafında montajlama yaparken dişlilerin hareket esnasında zarar görmesini engellemek için civataları 3mm'den fazla döndürmeyiniz!  Ürün Özeti

  Ebat: 34.5D × 46.5L mm
  o  Ağırlık: 110g

  Genel Özellikler

  Dişli oranı: 1: 1
  o  Yüksüz çalışma hızı (12 Voltta) : 10000 rpm
  o  Yüksüz çalışma akımı (12 Voltta): 200 mA
  o  Stall (zorlanma) akımı (12 Voltta): 5500 mA
  o  Stall torku  (12 Voltta): 0.5 kg-cm 
  o  Yüksüz çalışma hızı (6 Voltta): 5000 rpm
  o  Yüksüz akım (6 Voltta): 150 mA
  Stall  akımı (6 Voltta): 3000 mA
  Stall torku (6 Voltta): 0.3 kg-cm  
  o  Enkoder: Var, 64CPR  Ürün (enkoder) Kullanımı


  Manyetik diskin motor şaftının arka çıkıntısındaki dönüşünü algılamak için iki kanallı bir Hall Effect enkoder (kodlayıcı) kullanılır. Kuadratür enkoder her iki kanalda kenarlar için sayım yapması durumunda 64 CPR'lık bir çözünürlük sağlar. Redükör çıkışının CPR hesabı için dişli oranı 64 ile çarpılabilir. Motor/enkoder; renk kodlu 20cm uzunluğunda ve 1X6'lık bir dişi header (0.1" aralıklara sahip) ile sonlanan bağlantı yapısına sahiptir.
   

  Renk İşlev
  kırmızı motor güç girişi
  siyah motor güç girişi
  yeşil enkoder GND
  mavi enkoder Vcc (3.5 – 20 V)
  sarı enkoder A çıkışı
  beyaz enkoder B çıkışı

  Pololu 37D motor ve bu ürün grubundaki diğer motorlarla farklı uygulamalar için kullanılabilecek çok sayıda aksesuar mevcuttur. Polulu tarafından sunulan L-braket, 6mm çaplar için alüminyum montaj hubı, çeşitli yapıda tekerlekler ve tekerlek adaptörleri, tek ve çift kanallı motor sürücü kartları ve motor kontrolü için kullanılabilecek akım algılama kartlarını ilgili sayfalarımızdan robotsepeti.com kalitesiyle elde edilebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.