Bee-Bot Okul Öncesi ve İlkokul Çocukları için Programlama Robotu

Ürün Kod: 02.07.021.019
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 •  Bee-Bot: Çocukların Dostu Programlama Robotu 

   Bee-Bot Nedir? 

  Bee-Bot; kreş ve ilkokul çocukları ( 3+ yaş ) için hem bir oyuncak işlevi görür hem de robotik ve robot karakteristiği konusunda bilgi sahibi yapan eğlenceli, eğitici bir robottur. Bee-Bot kendine özgü matlarla kulanılır ve her mat farklı temalarda üretilmiştir. Çocuklar robotun gideceği yolu kafalarında canlandırdıktan sonra Bee-Bot'un üzerine yerleştirilmiş yön tuşlarına ( left, right, up, down ) basarak bilgisayar KULLANMADAN robotu hareket ettirebilirler. Ayrıca OK tuşu da hareketi doğrulamak için kullanılır. Bee-Bot 200 adıma kadar hareket sekansını saklayabilir böylece kompleks hareket biçimleri de sergileyebilir.

  Bee-Bot çocuklara yön algısı kazandırmak ve onlara programlamanın basit ilkelerini öğretebilmek için tasarlanmıştır. Üzerindeki sensörler ve donanım ile;

  • Diğer Bee-Bot ve Blue-Bot (aynı firmanın farklı bir ürünü) robotlarla etkileşime girebilir
  • Ses kaydı yapabilir ve komut girildikten bu komutu doğrulamak için arkasından sesli bir şekilde komutları doğrulayabilir
  • Komutları izlerken komutları sesli olarak tekrarlayabilir.

  bee-bot-with-child.jpg (151 KB)

   Bee-Bot Bölümleri ve Yapısı 

  Bee-Bot, öğrencilerin sadece kod gelişitiriciler değil; mucitler, becerikli problem çözücü bireyler ve yaratıcı düşünürler olmaları için gerekli becerileri edinmesini sağlar. Buna göre aşağıdaki resimde işaret edilen temel donanımlara sahiptir. 

  Bee-Bot batarya enerjisi ile hareket eder. Üzerinde yaklaşık 500 kez şarj edilebilen 3.7V bir lityum-polimer batarya barındırır. Bee-Bot sensörleri diğer bir Bee-bot robotun en fazla 25cm uzağına kadar onu algılayabilir. Bunun için altındaki kayar sviçler "on" konumuna alınmalıdır. Bee-bot komutları işletirken kullanıcı tanımlı sesler çıkarması istenebilir. Bu durumda "komut butonuna" 2 saniye basılarak 2 saniyelik ses kayıtları yapılabilir. 

  bee-bot-parts.jpg (78 KB)


   Bee-Bot hareket becerileri nelerdir? 

  Bee-bot istenen sonuçlara ulaşabilmek için temiz ve düz zeminler (kendine özgü matları) üzerinde kullanılmalıdır. Bu durumda aşağıdaki hareketleri gerçekleştirebilir:

  • ileri hareket - 15cm ( ±8mm
  • geri hareket - 15cm ( ±8mm
  • sola donüş - 90° ( ±4%
  • sağa dönüş - 90° ( ±4% ) 
  • yerinde sabit durma (pause)   Bee-Bot, öğretmenler için ne gibi destekler sunar? 

  Bee-Bot için hazırlanmış aktivite rehberi kitaplar mevcuttur. Bu kitaplara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:


   Bee-Bot Matları ve Bee-Bot APP 

  Bee-Bot için özel hazırlanmış matlar robotsepeti.com 'dan temin edilebilir:

   1 - Bee-Bot ülkeler matı

   2-  Bee-Bot hayvanlar matı


  Bee-Bot® Uygulaması artık mevcut: Bee-Bot Pyramid! Bee-Bot Pyramid, Bee-Bot tuş takımı işlevselliğini kullanır ve çocukların bir bilgisayar uygulaması kullanarak yönsel dil ve programlama becerilerini geliştirmelerini sağlar.


   Bağlantılar   Bee-Bot Manual.pdf (247 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.