menü simgesi Tüm Kategoriler
robobloq

Robobloq QOBO Kodlama Kiti (Okul Öncesi)

Ürün Kodu : 02.07.021.027
4.260,65 TL + KDV
5.112,78 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Qobo Robot :  Okul Öncesi için Ekrandan-bağımsız (Screen-free) Kodlama Kiti

  Qobo nedir?  Qobo, RoboBloq Puzzle kartları ile programlanabilen ve okul öncesi çocuklara (3 yaşına kadar küçüklere uygundur) programlamayı sevdirmeye yönelik bir robotik kodlama kitidir. Robobloq kartların her birinin bir anlamı vardır ve Salyangoz Qobo bunların üstüne gelince kartın belirttiği işi yapar. Kartın ne anlama geldiği Qobo tarafından altındaki prob ile anlaşılır.

  Not: Puzzle kartlarına ilave olarak yeni çıkan Qobo Matematik Kartlarını (Math Cards) da buradan inceleyebilirsiniz!


  Qobo çocuğum için ne gibi bir fayda sağlar?  Çocuğunuz için özellikle:

   o  Ekran başında (TV, bilgisayar gibi) geçirdiği süreyi azaltmak
   o  Çocuğunuzu kendine çekecek ve onu eğlendirecek bir oyuncak bulmak
   o  3 yaşından okula başlayana kadar geçen sürede ona bazı bilgiler ve kodlama becerisi kazandırmak
   o  Mantıksal düşünme yetisini geliştirmek 

  amacıyla Qobo robotu tercih edebilirsiniz.

  Qobo-in-action.gif (5.12 MB)


  Qobo'yu nasıl kullanabilirim? Kartlar neyi ifade eder?  Qobo, kutusunda kullanıma hazırdır ve dakikalar içerisinde kutudan çıkarılıp puzzle kartlarının üzerinde kullanılabilir. Qobo'nun piyasadaki robotlara göre en önemli avantajı çocukların ekrana bakmasını GEREKTİRMEYEN bir yapıda tasarlanmasıdır. Aslında her şey kartlar üzerinden robota bildirilir. Qobo bu kartların üzerine geldiğinde ses çıkarır, bir faaliyette bulunur veya ilerleyişine devam eder. 30 farklı kart vardır. Kartları kullanarak programlama yapmaya "start" kartı ile başlanmalı ve "red gem" (kırmızı mücevher) kartı ile programlama bitirilmelidir. Kartlar kolayca birbirine geçer. Ayrıca Qobo'nun farklı çalışma modları da vardır! Dahası  da var: Qobo seti bir de 15 eğitici dersten oluşan bir kitapçığa ve Qobo'yu Serbest Mod (free mode)'da yönlendirecek bir bir HARİTAYA da sahiptir.

  qobo-cards-programming.jpg (688 KB)

  AYRICA;

  Sayı sayma ve rakamların öğretimi için QOBO MATEMATİK KARTLARI (MATH CARDS) na göz attınız mı!


  Qobo, sınıf kullanımı için uygun mu?  Evet, Qobo erken STEM becerilerinin gelişimi için çok uygun bir tasarımdır ve dünya genelinde küçüklerin eğitimine yönelik bir çok kurum tarafından tercih edilmektedir.  Küçükler ister öğretmenleriyle aktif bir şekilde ister inaktif bir şekilde oynayarak kognitif becerilerini ve program çözme becerilerini geliştirirler. 

  Qobo-classroom.jpg (300 KB)

  Peki Qobo'yu bilgisayarla programlayamam mı?  Tabi ki PC üzerinden programlama da desteklenmektdir. Qobo ile kullanılabilecek yazılımlarda (örneğin Scratch gibi) kodlama blokların sürüklenip bırakılması (drag&drop) yoluyla yapılır ve çok kolaydır. Qobo'nun üreticisi Robobloq, yazılım konuda kullanıcılara destek sağlamaktadır!


  Kutunun içerisinden neler çıkacak?  İşte Qobo Kit içerinde olan öğeler:

  • 1 Qobo robot
  • 1 USB şarj kablosu
  • 1 harita (Map)
  • 30 programlama puzzle kartı
  • 1 oyun kitabıT-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.