pop-up-rev1.jpg (738 KB)

Pixy2 CMUcam5 Sensor Lego Versiyon - Kamera

Ürün Kod: 10.03.018.006
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Pixy2 CMUcam5 Sensor LEGO Versiyon - Kamera

  Pixy2 CMUCam Sensör LEGO Versiyon-Kamera 'da öne çıkanlar:

  o LEGO Mindstorms tasarımlarına nesne görme özelliği kazandırır
  LEGO Mindstorms EV3 ve NXT denetleyici brick modülleri ile kolayca bağlanabilir
  Omnivision OV9715 1/4" görüntü sensörü barındırır
  field-of-view of 75° horizontal, 47° vertical özelliklerinde bir lens barındırır.


  Pixy2 CMUCam Sensör LEGO Versiyon-Kamera, LEGO robotiği oluşturabilmek ve robot vision için EV3 ve NXT brick kartları ile uyumluluk göstermekte nesne tanıma, nesne takip etme, yakalama ve taşıma ve yapay zeka uygulamalarında tercih edilen bir yapı olmaktadır. Pixy2 CMUCam Sensör LEGO, Lego sensör protokolü konuşan özel bir firmware barındırmaktadır. Bu amaçla LEGO brick modülüne bağlanmak için özel bir kablo ile gelmektedir.

  LEGO Mindstorms EV3 Enviroment ile çok iyi entegre olan Pixy2 Lego versiyon, Lego görsel programlamanın bir parçası olur. Pixy2'yi destekleyen yazılım blokları vasıtasıyla LEGO programları yazmak sürükle ve bırak formunda yapılabilir!

  Pixy 2 CMUcam5 Görüntü Sensörü - LEGO, nesneleri bulmayı hızlıca "öğretebileceğiniz" hızlı bir görme sensörüdür. Doğrudan Arduino ve diğer kontrol kartlarına bağlanabilmektedir.

  Robotik veya bilgisayarlı görüş gerektiren herhangi bir uygulama için mükemmel bir seçenektir. Pixy, görüntü sensörüyle güçlü bir özel işlemciyi birlikte kullanmaktadır ve görüntü sensöründen resimleri işler ve yalnızca yararlı bilgileri (örneğin, x = 54, y = 103'te mor dinozor tespit edilmiştir) mikrodenetleyiciye (50 Hz kare hızında) gönderir.

  Bilgi çeşitli arayüzlerden biriyle aktarılmaktadır: UART seri, SPI, I2C, USB veya dijital / analog çıkış. Böylece Arduino veya başka bir mikrodenetleyici Pixy ile kolayca konuşabilir üstelik diğer işler için hala yeterli CPU'ya sahip olabilir. Son dönemde ayrıca Arduino Due, Raspberry Pi ve BeagleBone Black desteği eklenmiştir.

  Pixy 2 CMUcam5 Image Sensor - LEGO

  Saniyede 50 kare

  Pixy, saniyenin 1 / 50'sinde bir (6 milisaniyelik) 640 x 400 görüntü çerçevesinin tamamını işler. Bu, her 20ms'de bir tespit edilen nesnelerin konumlarının tam bir güncellemesinin alındığı anlamına gelir. Bu güncelleme oranı ile, düşen / zıplayan topun yolunu izlemek mümkündür.

  pixy-LEGO-1.jpg (99 KB)Renk bazlı filtreleme

  Pixy, nesneleri algılamak için renk tabanlı bir filtreleme algoritması kullanır. Renkleri temsil etmek için çoğumuz RGB (kırmızı, yeşil ve mavi) ile aşinayız. Pixy, her RGB pikselinin rengini (renk tonunu) ve doygunluğunu görüntü sensöründen hesaplar ve bunları birincil filtreleme parametreleri olarak kullanır.

  Pixy 2 CMUcam5 Image Sensor - LEGO
  İlgilendiğiniz nesneleri öğretin

  Pixy eşsiz bir üründür çünkü algılanmasını istediğiniz nesneyi fiziksel olarak öğretebilirsiniz. Pixy, 1-7 numaralı yedi renk imzasını öğrenebilir. 1 nolu renk imzası varsayılan imzadır. Pixy'ye diğer imzaları (2-7) öğretmek için basitçe bir tuşa basma yapmanızı gerektirir.

  pixy2-LEGO-2.jpg (78 KB)


  ÖZET

  o Lens türü: standart m12
  o İşlemci: NXP LPC4330, 204 MHz, çift çekirdekli
  o Görüntü sensörü: Aptina MT9M114, tümleşik görüntü akış işlemcisiyle 1296 × 976 çözünürlük
  o Objektif görüş alanı: 60 derece yatay, 40 derece dikey
  o Güç tüketimi: 140 mA tipik
  o Güç girişi: USB girişi (5V) veya regülesiz giriş (6V - 10V)
  o RAM: 264K bayt
  o Flash: 2M bayt
  o Kullanılabilir veri çıkışları: UART seri, SPI, I2C, USB, dijital, analog
  o Boyutlar: 1.5 ”x 1.65” x 0.6 ”
  o Ağırlık: 10 gram
  o Entegre ışık kaynağı, yaklaşık 20 lümen


  Bağlantılar

  ZIP File

  Blog

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.