menü simgesi Tüm Kategoriler
Pico XR

Pico 4 Enterprise (4E) 256Gb VR Başlığı (All in One VR Business Headset)

Ürün Kodu : 11.18.021.108
42.772,90 TL + KDV
51.327,47 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Pico 4 Enterprise (Pico 4E) 256Gb Sanal Gerçeklik Başlığı (İş Geliştirme Süreçlerinde) -6DoF, El, Yüz ve Göz Takip, Foveated Rendering (Daha Fazla Detay)


  Kurumlar için iş geliştirme ve eğitim amaçlı geliştirilmiş profesyonel bir hepsi birarada VR Gözlük mü arıyorsunuz? 

  Pico 4 Enterprise Sanal Gerçeklik Başlığı iş amaçlı kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Pico 4 Enterprise yüz, el ve göz takip gibi çeşitli dahili sensörlere sahiptir ve bu da onu eğitim ve araştırma amaçları için ideal hale getirir. Güncellenmiş çevrimiçi Pico uygulama mağazası aracılığıyla şirketiniz için farklı türde uygulamaları kolayca indirebilirsiniz. Kendi içeriğinizi ve özelleştirilmiş yazılımınızı sideloading yoluyla başlığa eklemeniz de mümkündür.

  pico-4-enterprise-sanal-gerceklik-basligi-is-hayati-kullanimi.jpg (30 KB)

  Profesyoneller için Sanal Gerçeklik Başlığı

  Pico 4 Enterprise işletmelerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, büyüme ve üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan yeni nesil hepsi bir arada VR başlığıdır. Sağlık profesyonelleri, eğitimciler, endüstriyel eğitmenler ve ARGE için mükemmel bir çözüm...

  Pico 4E VR MR Gözlüğünde Öne Çıkan Özellikler


  Benzersiz Görüntü ve Video İşleme: Dört adet dahili SLAM kamera, yakındaki ortamların yüksek hassasiyetle izlenmesini ve haritalanmasını sağlar. Ön panel, NTSC renk gamının %85'ini ve RGB renk gamının %100'ünü kapsayan yüksek renk doygunluğuna sahip bir ekrana sahip yüksek performanslı bir 16MP RGB kamera barındırır. PICO 4 Enterprise, son teknoloji ekran ve grafik işleme sunan Qualcomm Snapdragon® XR2 çip tarafından desteklenmektedir. Pancake optik lensler yardımıyla Pico 4 Enterprise daha geniş FoV ve keskin görüntülere sahiptir. Pico 4E 2.56 inç Fast-LCD ekranlara sahiptir ve 90Hz e kadar refresh oranlarını destekler. Çözünürlük her göz için 2K düzeylerinde iken PPI performansı 1200'e ulaşır. Tüm bunlar VR görütülerin canlı ve gerçek hayat benzeri olması için...

  pancake-lens.jpg (41 KB)

  Motorize gözbebeği ayarı (IPD) ve FoV: PICO 4 Enterprise kulaklık, nerede faaliyet gösterirlerse göstersinler işletmeler için kolay bağlantı sağlayan, giderek daha sürükleyici ve etkileşimli bir sanal gerçeklik (VR) deneyimi sunuyor. 105º ultra-geniş FoV ise geniş bir perspektif ile görünütünün içine girmenize yardımcı olur! Pico 4E ayar menüsünden gözbebekleri arasındaki mesafeya göre hassas ayar yapabilmenize olanak tanıyan motorize bir mekanizmaya sahiptir.

  fov-pico-4.gif (1.92 MB)

  Konfor ve ergonomiye sahip bir kulaklık: PICO 4 Enterprise, Pico 4'e kıyasla üstün konfor ve verimlilik sunar ve profesyoneller için tasarlanmıştır. Pil ve kayışlar dahil sadece 300 g ağırlığındaki hafif ve kompakt kulaklık, kurumsal dünya için bir teknoloji ve güç merkezidir. Bu hafiflik, küçük ve hafif olan ve kasanın kalınlığını en ince kısımda sadece 35,8 mm'ye düşüren Pancake lensler sayesinde mümkün olmaktadır.

  PICO_4_Enterprise_beyaz-zemin-uzerinde.jpg (620 KB)

  Ayarlanabilir kayışlardan yapılmış ve çift PU köpük maske ile donatılmıştır, her taraftan yıkanması kolaydır ve ayrıca manyetik klipsleri sayesinde hızlı bir şekilde çıkarılabilir. Su geçirmez PU maske çıkarılabilir ve değiştirilebilir, dezenfekte edilebilir veya değiştirilebilir. Ayrıca, başlığın arkasındaki kaymaz PU deri daha da fazla konfor ve hassasiyet sağlar. Başlığın ergonomik tasarımı, tüm kullanıcıların konfor veya netlikten ödün vermeden kendilerini VR dünyasına kaptırmasına uygun yapıdadır!

  Uzun pil ömrü: PICO 4 Enterprise, üç saate kadar kullanım sağlayan yüksek kapasiteli 5.300 mAh pil ile donatılmıştır. Ayrıca hızlı şarj özelliği de sunar.

  Wireless Streaming: PICO Business Suite, özelleştirilmiş çözümler için işletmelerin ve bağımsız yazılım satıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sistemin özellikleri arasında senkronizasyon, akış ve kiosk modu yer alıyor, birden fazla VR cihazının bağlanmasına izin verirken canlı akış ve daha akıcı görüntüleme sağlıyor.

  Özel bir Kurumsal Uygulama Mağazası, geliştirici kitleri ve özel kurumsal ayarlarla PICO 4 Enterprise kullanıcıları, VR başlığını iş operasyonlarına entegre etmek için artık daha fazla esnekliğe sahip!

  Pico 4 İle Pico 4 Enterprise Arasındaki En Önemli Farklar

  Sideloading: Pico 4 Enterprise'da sideloading etkinleştirildiğinde, şirketler kendi kullanım durumları için üretilen özelleştirilmiş yazılımları ve APK'ları başlığa  yükleyebilir.

  Farklı uygulama mağazaları: Pico 4 Enterprise işletmeleri hedefler, mevcut uygulamalar üretkenlik ve işletme odaklıdır. Yani; Pico 4 Enterprise'daki işletim sistemi işletmelere ve belirli iş kullanım durumlarına göre özel olarak üretilmiştir.

  Yüz ve göz takibi: Pico 4 Enterprise ile Pico 4 arasındaki en büyük fark, Pico 4 Enterprise'ın entegre göz ve yüz izleme yetenekleridir. Bu, Pico 4'te bulunmayan bir özelliktir. Göz ve yüz takibi, Pico 4 Enterprise'da bulunan 3 ekstra dahili kamera ile yapılır; 2'si gözler ve 1'i yüz içindir. Göz ve yüz takibi, Pico 4 Enterprise'a Pico 4'e kıyasla iki ek avantaj sağlar:
   -  Avantaj 1, sosyal VR uygulamalarına ve VR'deki etkileşimlere yeni bir katman ekleyecek olan göz ve yüz hareketlerini izleme yeteneği.
   -  Avantaj 2, bir perakende satış yerinin kurulumunu, bir iş simülatöründeki tepkileri ve daha fazlasını analiz etmek gibi davranışsal araştırmalar için veri toplama yeteneğidir.

  Pico Business Suite: Uygulama mağazasının farklı olması gibi, Pico Business Suite uygulamasını Pico 4'te kullanma yeteneği de farklıdır. Sistemi oluşturan üç temel ööğe vardır. Bu öğler senkronizasyon, akış ve kiosk modudur. Bunlar başlıklar, kullanım ve iş akışları ile ilgili bilgilerin güvenli bir ortamda yönetilmesine yardımcı olmak içindir.


  Farklı yüz koruyucu kılıf (cover): Pico 4 Enterprise ayrıca Pico 4'ten farklı bir yüz koruyucu kılıfa sahiptir. Enterprise sürümü PU deri malzeme ile donatılmıştır. Bu malzemeyi silerek temizlemek kolaydır ve  teri kolayca emmez. Bu, özellikle kulaklık kısa süreler içinde birden fazla kullanıcı tarafından kullanılacaksa faydalıdır.

  Boyutlar


  pico-4e-boyutlar.jpg (19 KB)

  Ağırlık: 591g (askılık olmadan 300g)

  Paket İçeriği


   Pico 4E Sanal Gerçeklik Gözlüğü x1

   Kontrolör x2

   Burun Yastığı x1

   Spacer (Gözlük için) x1

   Bilek Boyunlukları x2

   Kullanım Kılavuzu x1

   Garanti Belgesi x1  ÖZET

  İşlemci & RAM & GPU  

  Qualcomm XR2

  8 Çekirdek 64 bit

  2.84Ghz

  7nm transistör teknolojisi

  RAM: 8GB LPDDR5, 6400MHz

  GPU: Adreno 650 , 587Mhz

  Android: Android 10


  Depolama

  256Gb UFS3.1


  Kablosuz bağlantı

  Wi-Fi 6 Desteği: 2x2 MIMO 802.11 a/b/g/n/ac/ax  2.4G/5G

  Bluetooth Desteği: Bluetooth 5.1 


  Display

  Display: 256"x2

  Çözünürlük: 4320 x 2160 (2160 x 2160 her bir göz için), 1200PPI

  Yenileme Hızı: 72Hz / 90Hz

  Etkileşim

  Başlık (headset): 6Dof izleme, HD seethrough,  

  Kontrolör (controller): 6Dof haptik kontrolör x2

  El takip: 26DoF el takip (ilave 4 el hareketi)


  Optik

  Pancake Lens, PMMA

  105º FoV

  Göz koruma: TÜV düşük mavi-ışık sertifikası (setttings de)

  62 - 72mm gözbebekleri arası mesafe ayarı


  Pozisyonlama ve Sensör 

  Kontrolcü sensörü: 6DoF Pozisyonlama Sistemi

  Başlık Sensörleri: Dokuz eksenli sensör, P-sensörü, Hall sensörü, Motor kontrolcü


   Kameralar

  Kameralar: Balık gözü kameralar x 4, 16MP, 640480 @60Hz H157º/V116°

                   RGB kamera x 1, IMX471 , 16MB sabit odak, H130º/V115°

  Çözünürlük: 16MP, 4656x3496 @30Hz, 4MP 2328x1748 seethrough

  Göz takip kamerası (x2): Kızılötesi VGA, OV6211, 400x400 @60Hz/90Hz, H70º/V70°

  Yüz takip kamerası (x1): Kızılötesi VGA, OV6211, 400x400 @60Hz/90Hz, H70º/V70°


  Portlar

  Hoparlör: stereo hoparlör (360º). Frekans : 200Hz (en düşük)

  Mikrofon: dual (30dB gürültü azaltma ve 50db yankı yok etme)

  USB 3.0 port: USB 2.0 destekler (pakette kablo mevcut), USB 3.0 (kablo ayrı)

  Şarj  OTG: 5V/1A şarj

                  USB OTG destekler (kablo ayrı satılır)

  LED: power on, power off ve şarj LEDleri olarak 3 adet


  Güç

  Pil kapasitesi: 5300mAh (yaklaşık 2,5~3 saat kullanım süresi, 3 saat şarj süresi)

  Şarj: Qualcomm Qc 3.0, USB PD 3.0


  Kontrolör

  Takip: 20 kızılötesi sensörler 6DoF takip

  Motor:yerleşik geniş bant (50-500Hz), 2,5G titreşim genliği

  Bluetooth: 5.1

  Butonlar: joystick, trigger (tetik), Menu, Capture, Home, X/Y (sol kontrolör),

  A/B (sağ kontrolör)

  Batarya: 1.5V AA alkalin (her bir kontrolör için)

  Bağlantılar  Unboxing


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.