Tüm Kategoriler

Neodymium Mıknatıs Köşeli Boy 10mm X En 4mm X Kalınlık 2mm

Ürün Kodu : 17.02.094.049
2,36 TL + KDV
2,78 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Neodyum ( Neodimyum ) Mıknatıs Köşeli - Boy 10mm X En 4mm X Kalınlık 2mm
  Neodyum ( Neodimyum ) Mıknatıs Nedir?


  Mıknatıs ( magnet ), kendi başına kalıcı manyetik alan kaynağı olan malzemeye denir. Neodyum ( neodimyum ), çok güçlü manyetik alan ( çekim gücü) üreten ve doğada bulunabilen bir nadir toprak mıknatısıdır ( rare earth magnet ). 

  Neodyum ( Neodimyum ) Mıknatıs; demir çelik gibi ferromanyetik malzemeleri çekebilir ve manyetizma etkisi ile onların da mıknatıslanmasını sağlayabilir. Alüminyum, bakır gibi malzemeler ise paramanyetik malzemelerdir ve neodyum tarafından zayıf olarak çekilirler. Altın, gümüş kurşun gibi metaller ise diamanyetik malzemelerdir ve neodyum mıknatıs tarafından itilirler.


  Neodyum mıknatıs çeşitleri ve kullanımları


  robotsepeti.com ile geometrik formuna göre; yuvarlak (silindirik), köşeli, küp, disk ve küresel mıknatıslara ulaşabilirsiniz. Mıknatıslar; pusulalarda, tıpta MR cihazlarında, metal işleme tesislerinde hoparlör ve mikrofonlarda kullanılmaktadır. Ancak burada size sunulan mıknatısları;

  o  bilim projeleri ve bilim oyuncakları (manyetizma, levitasyon, motor tasarım uygulamaları için farklı yorumlar getirebilirsiniz)
  3D model ve puzzle ( farklı moleküler yapıları ve mimari tarzları taklit edebilirsiniz )
  stres atma ve oyun ( çocukların eğlenmesi ve hayal gücü gelişimini sağlayabilirsiniz  )

  amaçlarına uygun olarak tercih edebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.