Tüm Kategoriler
Sparkfun

MYOWARE Kas (Muscle) Sensörü

Ürün Kodu : 10.08.095.028
1.013,25 TL + KDV
1.195,64 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SparkFun MYOWARE Muscle Sensor  - SparkFun MYOWARE Kas Sensörü
  Birşeyleri hareket ettirmek veya vücudun bir ekstremitesini hareket ettirmek için kaslarımızı kullanmaktayız. Günlük işlerde butonlara basmak, kol çekme ve joystick oynatma gibi basit çizgili kas aktivitesini gerektiren işler yapmaktayız! Peki bunların olmadığı durumda ne yapabiliriz? Bu noktada SparkFun MYOWARE Kas Sensörü devreye girmektedir: Bu sensör Advancer Technologies tarafından sunulan Arduino ile güçlendirilmiş all-in-one bir EMG sensörüdür. MYOWARE Kas Sensörü, bir kas grubunun elektriksel aktivtesini filtreler ve yükseltir. Kas grubunun aktivitesile orantılı 0V  ile Vs (güç kaynağı nominal gerilimi) gerilimleri arasında  bir çıkış sinyali üretir.  MYOWARE ile çalışmak bu kadar kolaydır: kas üzerine elektrot bağlayın, bu kas grubunu kasın ve voltajı çıkıştan okun!

  SparkFun MYOWARE Kas Sensörü Geliştirme Kiti birden fazla parça ihtiva eder: SparkFun MYOWARE Kas Sensörü ve bunun yanında kas sensör kartını farklı işlevleri gerçekleştirecek şekilde kullanıma uygun hale getiren shield kartlarından, headerlardan ve kablolardan oluşan bir kittir. Kit içindeki MYOWARE Kas Sensörü; Myoware'in en son sürümüdür, kit elektrot bağlantıları ürünü giyilebilir (wearable) formda olacak şekilde tasarlanmıştır ve eski karmaşık kablo bağlantıların önüne geçilmiştir.

  Bu yeni kartta; + 3.1V ile + 5V arasında tek besleme gerilimi, RAW EMG çıkışı, polarite korumalı güç pinleri, gösterge LED'leri ve (son olarak) bir Açma / Kapama anahtarı da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik bulunur. Ek olarak, çok yönlülüğünü ve işlevselliğini arttırmaya yardımcı olmak için Myoware Kas Sensörüne takılabilen birkaç shield kartı (Kablo, Güç ve Proto) uygulamalarda elinizi oldukça güçlendirecektir.

  MyoWare sensor layout

  Shield kartlarından LED shield kartının MYOWARE Kas Sensörü ile kullanımını incelemek için aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz! LED shield, ölçülen kas sinyalinin seviyesine karşılık gelen büyük bir 10 segmentli bar grafik olarak kullanılabilir. Bu shiled, bir yığında (stack) en üst board olmaktadır. 1x3 erkek headerlar lehimlendikten sonra LED shieldı sensör kartına takın. LED shield için besleme Myoware sensördeki güç anahtarı tarafından kontrol edilir. Yığın (stack) oluşturulduktan sonra, elektrotları takın ve sensörü hedef kas üzerine yapıştırın.

  MyoWare LED Shield on an arm

  Ne kadar çok kas aktivasyonu ölçülürse, yanan LED'ler o kadar fazla olur. Yukarıdaki resimde, 'MIN' etiketinin yanındaki iki segment yanar ve ölçülen voltaj arttıkça, segmentler 'MAX' etiketli LEDlere ulaşılıncaya kadar yanmaya devam eder.


  Özellikler ( ÖZET )


  o  Giyilebilir Tasarım
  o  Tek Besleme Gerilimi ile çalışma (Vs)
       --> + 2,9V ile + 5,7V arası çalışabilme
       --> Ters polarite koruması
  o  İki Çıkış Modu
        --> EMG Zarfı
        --> Ham EMG
  o  Shield takılarak genişletilebilir
  LED Göstergeleri
  o  Mikrodenetleyiciler İçin Özel Tasarım
  o  Ayarlanabilir Kazanç
  o  0,82 "x 2,06"


  Bağlantılar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.