Tüm Kategoriler
Microsoft

Microsoft Hololens 2 : Karma Gerçeklik ( Mixed Reality ) Gözlüğü

Ürün Kodu : 15.01.021.009
163.789,48 TL + KDV
196.547,38 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Microsoft Hololens 2 : Karma Gerçeklik (AR + VR = MR) için 3D Hologram Teknolojili Akıllı Gözlük ( Standart Edition )


  Hololens 2, sanal gerçeklik ve arttrılmış gerçeklik deneyimlerini tek bir yapıda birleştirerek karma gerçeklik tecrübesini kullancılara sunan ileri teknoloji bir akıllı karma geçeklik gözlüğüdür. Daha önceki Hololens yapısına göre FoV ( görüş açısı), rahat kullanım sağlayan iyileştirilmiş ergonomi, dokunarak duyarak ve hareket ettirerek nesnelerle etkileşime girme deneyimi demek olan içgüdüsel etkileşim gibi yönleriyle Hololens 2 çok daha gelişmiş bir gözlüktür ( mixed reality headset). Ayrıca 3:2 görüntü oranı ile (16:9 yerine) dönerken hologramlarda oluşan görüntü kaybı indirgenmiş ve göz takip sistemi sayesinde 3D göz pozisyonlama için görüntü iyileştirme sağlanmıştır. 

  microsoft-hololens-2-karma-gerceklik-gozluk-parcalari.jpg (51 KB)

  Hololens 2'nin sahip olduğu lityum iyon bataryalar tüm özellikleriyle gözlüğün kullanımda 2-3 saatlik kullanım ömrü sunmakta ve hızlı şarj özelliğine sahip yapı ile kısa süre sonra tekrar kullanıma hazır hale gelmektedir. Microsoft un müşteri deneyimlerinden, istenen performansa ulaşmak için yaptığı diğer bir iyileştirme eller serbest özelliği ile kablo veya harici bir donanım bağımlılığından kullanıcıyı kurtarması ve el takip ve sesli komut verebilme ile instinctual interaction tecrübesinin yakalanmasıdır.  

  Karma Gerçeklik Endüstriyel Kullanım Önerileri:

  a) Fabrikalar ve mühendislik işleri: Endüstri 4.0 ın fabrika ortamlarına getirdiği hızlı değişimleri fabrikanızı modernize ederek takip edin. İş gücü eğitimi ve endüstriyel otomasyonda üretkenliğin yeni düzeylerine Hololens 2 ile erişebilirsiniz. Bir fabrika ortamında temel olarak operasyonları optimize edebilir, eğitim sürelerini oldukça kısaltabilir ve kompleks makinaların montaj ve bakım sürelerini ciddi oranda kısaltabilirsiniz!

  hololens-2-akılli-gozluk.jpg (54 KB)

  b) Devlet ve kamu sektörü: 3D proje ortamının ilham verici kolaylığı içinde kompleks verileri hologramlarla canlandırmak için denenebilir. Bu durumda Hololens 2 kullanıcılara esneklik ve maliyette tasarruf imkanı getirecektir.

  hololens-2-akılli-gozluk-2.jpg (56 KB)

  c) Parakende sektörü: Hololens 2 müşterilerin fiziksel olarak var olan ürünlerinizden farklı olarak sanal kataloglarınızdaki ürünleri görmesine (denemesine) ve müşteri deneyimini iyileştirerek satış için var olan bariyerlerin ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

  d) Sağlık sektörü: Sağlık bilimleri eğitiminin 3 boyutlu hale geldiğini düşünün. Öğrencilerin, mankenler veya fantomlar yerine 3D hologramlar üzerinde ince ayrıntılarına kadar biyolojik yapıları inceleyebildiği bir eğitim ortamı hayal edin. Ya da bir cerrahın ameliyattan önce x-ray, CT veya ultrason gibi çıktıları kullanarak işlem yapacağı dokuyu 3B olarak görerek hareket etmesi daha pratik ve kolay olabilir.

  e) Eğitim sektörü: Microsoft Hololens 2 öğrencilere, prensipleri ve metotları öğretirken tamamen farklı bir öğretim araç ve yöntemi olarak karşımıza çıkar; hem onların ilgisini çekecek sunumlar ortaya koyar hem de sorgulayıcılıklarını arttırır.

  Paket içeriği


  • Hololens 2 gözlük
  • Taşıma Çantası
  • Başa Takılabilir Bağlama Kayışı
  • Mikrofiber Kılıf
  • Şarj Cihazı
  • USB-C kablo

  NOT: Teslimat süresi sipariş alındıktan sonra 4 haftadır!

  ÖZET

  Ekran  

  Optik: saydam holografik lensler

  Çözünürlük: 2K 3:2 ışık motorları

  Holografik yoğunluk: >2.5k radiant (rasyan başına ışık noktaları)

  Göz-esaslı rendering: 3D göz pozisyonuna göre görüntü optimizasyonu 

  FoV: 52°

  Görüntü oranı: 3:2


  Sensörler

  Kafa hareketleri izleme: 4 adet görülebilir ışık kamerası

  Göz hareketleri izleme: 2 IR kamera

  Derinlik: 1-MP ToF derinlik sensörü

  IMU: akselerometre, gyro, magnetometre

  kamera: 8-MP resimlik (stills), 1080p 30fps video


  Odyo ve konuşma

  Mikrofon dizisi: 5 kanal

  Hoparlör: yerleşik uzamsal ses


  İnsan algılama

  El izleme: İki elli tümüyle eklemli model, doğrudan manipülasyon

  Göz izleme: Gerçek zamanlı izleme

  Ses: cihaz üzeri komut ve kontrol, internet bağlantısı ile doğal dil desteği

  Windows Hello: iris tanıma ile hızlı ve güvenilir


  Çevre algılama

  6DoF izleme: Global ölçekte pozisyon izleme

  Uzamsal haritalama: gerçek zamanlı ortam haritalama

  Karma gerçeklik yakalama: karma hologram ve fiziksel ortam foto ve videoları 


  Hesaplama ve

  bağlantı 

  SoC: Qualcomm Snapdragon 850 Hesaplama Platform

  HPU: İkinci nesil isteğe göre uyarlanmış hologramik işlem ünitesi

  Hafıza: 4-GB LPDDR4x system DRAM

  Saklama alannı: 64-GB UFS 2.1

  WiFi: Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac 2x2)

  Bluetooth: 5

  USB: USB Type-C


  Ağırlık 

  566g


  Yazılım

  Windows Holographic Operating System

  Microsoft Edge

  Dynamics 365 Remote Assist

  Dynamics 365 Guides

  3D Viewer


  Güç

  Pil ömrü: 2-3 saat aktif kullanım

  Şarj: Hızlı şarj için USB-PD

  Soğutma: Pasif (fan yok)

  Lityum piller içerir  Kısa bir deneyime ne dersiniz!


  Hololens 2 oldukça konforludur, başınıza tam olarak ve kolayca oturur ve arkasından gözlük sizi tanır ve (kendi hesabınızdan) giriş yapmış olursunuz Hololens 2 sadece kullanıcıyı tanımakla kalmaz, kullanıcının ellerini de tanır: Bütünüyle eklemli el takip yeteneği... Elleriniz hareket ettikçe Hololens de ellerinizin boyutuna göre kendini kalibre eder. Hololens dünyayı yani sizi çevreleyen ortamı da tanır: Karma gerçeklik dünyasına hoşgeldiniz! Hololens i takar takmaz gündelik eşyalar 3 boyutlu hologramlar olarak önünüze gelir ve Hololens sayesinde ellerinizin onlara dokunarak etkileştiğini görebilirsiniz. Eşyaları hareket ettirebilir boyutlandırabilir veya döndürebilirsiniz Evet hologramlara dokunuyoruz... Microsoft, Hololens 2 ile kullanılabile hologramik bir browser da sunmaktadır ve sesinizle bu browser ı kontrol edebilirsiniz, örneğin; "beni izle" komutuyla yanınıza çekebilirsiniz. Bu tarayıcı sizi takip eder ve bu durum işinizi yaparken maillerinizi ve text dosyalarınızı görmeniz gerektiğinde oldukça yarayışlıdır. Browser ile işiniz olmadığında kaldırıp bir köşeye koyabilirsiniz.


  Hololens ile deneyebileceğiniz bir diğer şey ise prototipleme araçlarıdır. Örneğin bir rüzgar enerjisi santralinde rüzgar hızını, yönünü vb. değiştirmek için dokunma hissini destekleyen işitsel öğelere sahip slider lar ile kontrol sağlayabilirsiniz. Diğer kontrol yapıları ise butonlardır kimisini sadece parmağınızla bastırabilir kimisi ni ise elinizle... Dahası tüm parmaklarınızı kullanarak bir piyano çalmak da isteyebilirsiniz, bu harika bir etkileşim olacaktır. Microsoft teams in size süpriz yaparak bir arı kuşu göndermesi ve bunu elinizle yönlendirmeniz de diğer bir etkileyici yöndür. Tüm bunları gözlerinizle aşağı kaydırdığınız (scrol down) mail sayfanızda ses komutlarıyla kelimeleri yazdırıp gönderdiğiniz bir maille arkadaşınıza anlatabilirsiniz: bunlar size bir yerden tanıdık geliyor mu tıpkı filmlerdeki gibi değil mi!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.