- 101020043

Grove - UV Sensörü

Ürün Kod: 10.19.088.013
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Grove - UV (Ultraviyole ışık) Sensörü  Grove UV Sensörü nedir?

  Grove UV sensörü, gün ışığı (daylight) tayfının dışında bulunan morötesi (ultraviyole- genelde 100-400nm) ışık şiddetini ölçer ve bununla orantılı bir çıkış sinyali üretir. Buna bağlı olarak ultraviyole radyasyonun istediğiniz değerlerin ötesinde olduğunu görebilir ve güneşlenmek-bronzlaşmak için başka bir günü tercih edebilirsiniz!
  Grove UV Sensörü özellikleri ve kullanım!

  Grove UV Sensörü, yüksek kararlılığa sahip, yüksek düzeyde hassasiyete sahip, güç tüketimi düşük Schottky tipi fototransistörle oluşturulmuş GUVA-S12SD sensörü üzerine oluşturulmuş bir sensör modülüdür. GUVA-S12SD 200nm-400nm'lik spektral aralıkta çalışma imkanı sunar.  Üzerindeki Grove konnektör ile bir Base shield'a kolayca takabilirsiniz.
  UV radyasyon altında UV-endeksi ve foto-akım doğrusal bir ilişkiye sahiptir. Modül sonunda foto-akım Arduino/Seeeduino tarafından alınabilecek şekilde SIG pininde voltaj sinyaline çevrilir. Ayrıca aydınlanma şiddeti de 307 X Vsig formlü ile bulunur ve mW/m2 olarak verilir!
   
  Grove UV Sensörü, farmasötiklerde robotik ve otomobillerde, kimyasalların depolanması, taşınması uygulamalarında baskı sanayinde solvent taşıma ve boyama alanlarında ultraviyole rasyasyon şiddetini ölçmek için kullanılır.


  Özellikler

  o Giriş voltajı : 3V - 5.1V
  o Çekilen akım: 0.31 mA

  o Spektrum: 240 - 370 nm
  o çalışma sıcaklığı: -3* - + 85 derece
  o Ağırlık: 8g
  o Boyut: 20mm x 20mm (1X1) 
  o Batarya: hariç


  Dokümantasyon ve Projeler

  UV Endeks Skalası
  Grove-UV_Sensor_v1.1_Datasheets

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.