Tüm Kategoriler
Seeed Studio 101020058

Grove - EMG Dedektör - Kas Grafi Sensörü

Ürün Kodu : 10.19.088.012
1.400,06 TL + KDV
1.680,08 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Grove - EMG Detector - Grove Kas Grafi Sensörü
   


  Grove  EMG Detector nedir?

  Grove  EMG Detector, kas elektriksel aktivitesi ölçen bir elektromiyografi modülüdür. Biyolojik sinyallerin alınması ve işlenmesi ile kullanıcıya bir biyo-feedback sunar. Elektrotlar kol üzerine (kas aktivetisi olan bir bölge) uygun aralıklarla yerleştirilip klipsler ile tutturulduktan sonra EMG dedektörüne paketle birlikte gönderilen ara kablo vasıtası ile takılır. Bağlantıları tamamladıktan sonra kolunuzu oynattığınızda oluşan potansiyeller elektrotlar ile EMG dedektöre aktarılır ve gelen sinyaller modül üzerinden farklı aşamalardan geçerek biyolojik kas işaretlerinin büyüklüğüyle orantılı bir sinyal çıktısına dönüşütürülür.  Grove  EMG Detector özellikleri ve kullanım!

  3 adet elektrot aracılığıyla kas sinyalleri toplanır daha sonra fark alma ve yükseltme işlemi (INA331 - Medical Instrumentation Amplifier) uygulanır ve bir filtrasyona tabi tutulur. Standby modunda çıkış voltajı 1.5V iken kas aktivitesi oluştuğunda, maksimum çıkış gerilimi 3.3 Volt değerine yükselir.


  Özellikler

  o Giriş voltajı : 3V - 5V

  o Grove Kablo: var, 1 adet
  o Tek kullanımlık elektrot: Var, 6 adet
  o Konektör: 3.5 mm Grove konnektör
  o Boyut: 20mm x 40mm (1X2) 
  o Ağırlık: 45g
  o Batarya: Hariç
  o Elektrot kart bağlantı kablosu : 100cm
  o Tıbbi gerekçelerle kullanılmaz!!!  Dokümantasyon ve Projeler


  Demo kod
  Grove-EMG_Sensor_v1.1_Eagle


  Grove yapıları hakkında!


  Grove, modüler ve standart konektörleriyle hızlı bir prototipleme sistemdir. Her bir grove modülü tek bir işlevi yerine getirir. Örneğin bir buton veya kalp hızı dedektörü gibi...
  Modüler yapıdaki diğer prototipleme sistemleri gibi Grove da hızlı ilerlemenizi sağlar; bunun yanıda Grove, gerçek hayat sistemleri üzerine daha fazla odaklanmanızı sağlayan modüllere sahiptir!
  Grove modüllerini kullanırken bir Base ünitesi (Raspberry Pi, Arduino vb ile bağlantıyı sağlayan konnektörlü shield) kullanmak istemezseniz, uygun yapıdaki bir kablo/ile doğrudan Raspberry Pi veya Arduino bağlantısı da yapabilirsiniz.
  Grove modülleri standart boyutlardadır bunlar; (en X boy) şeklinde olmak üzere 1X1, 1X2, 1X3, 2X2 ve 2X3 şeklinde olup 20mm katları şeklinde çarpana sahiptir (örn 1x3 = 20mm X 60mm).
  Birden fazla Grove modülünün bağlanabileceği çoklu konnektörlere sahip Expansion Board'lar (genişleme kartı) mevcuttur. Bunlar Arduino Mega uyumlu kart, Beaglebone Green uyumlu kart, Arduino Base shield, Particle Photon, NodeMCU ve IOIO-OTG uyumlu kartlardir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.