pop-up-rev1.jpg (738 KB)

FTDI Basic Breakout 3.3V

Ürün Kod: 10.08.095.022
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SparkFun FTDI Basic Breakout 3.3V - 3.3V, FTDI Temel Breakout Kartı


  Sparkfun FTDI Basic Breakout Board 3.3V, FTDI Basic serisinin en yeni revizyonudur. Bir SMD 6 pinli header kartın altına yerleştirilerek daha kompakt ve küçük bir kart elde edilmiş, fonksiyonellik is eaynı kalmıştır.

  FTDI'ın FT232'si ile yapılmış ve USB-Seri dönüşüm sağlayan temel brekaout kartı, incelediğiniz bu üründür. Kart üzerindeki pin dizilimi FTDI kablosu ile uyumludur ve hem orjinel hem de klon Arduino kartlarla çalışmaktadır. Bu kart üzerindeki temel farklılık, FTDI kablosu üzerinde RTS pinine karşılık kart üzerinde DTR pininin erişilebilir olmasıdır. DTR pini Arduino hedefin yeni bir sketch yüklendiğinde otomatik-reset olmasının sağlamaktadır. Bu şekilde bir yaklaşımla yeni bir sketch yüklendiğinde Arduino üzerinde reset butonuna basmadan bir oto-reset sağlanmış olur. 6-pinli konektöre reset ucu gelen tüm Arduinolar bu kurala tabidir.

  SparkFun FTDI Basic Breakout - 3.3V

  BLK ve GRN etiketli pinler FTDI kablosundaki renkli kablolara karşılık gelir. FTDI kablosundaki siyah uç GND, yeşil ise CTS'dir. FTDI basic kartını Arduino hedefinizle doğru bir şekilde uç uca getirmek için BLK ve GRN pinlerini kullanın.

  Sparkfun FTDI Basic Breakout Board'un diğer bir özelliği ise RX ve TX pinlerine bağlı olan ve trafik akışı olup olmadığını görmenizi sağlayan LEDlerdir. Özellikle üstte bahsedilen oto-reset özelliği ile bu kart Arduino'lu projelerde geliştirme maliyetini aşağı çekmekte ve kullanım kolaylığını arttırmaktadır.

  Sparkfun FTDI Basic Breakout Board'da kart üzerinde bir de jumper bulunmaktadır. Kartın arkasında yer alan bu jumper kartın ya 3.3V ya da 5V olarak konfigüre edilmesini sağlamaktadır (güç çıkışı ve IO lojik düzeyleri için). Bu kart üzerinde jumper bağlantısı kartı 3.3V düzeyi için ayarlar.   Bağlantılar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.