menü simgesi Tüm Kategoriler
Elecfreaks EF08068

Elecfreaks FreaksTimer

Ürün Kodu : 08.01.027.033
976,90 TL + KDV
1.172,28 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Elecfreaks FreaksTimer Kendin Yap Sayaç - Timer


  FreaksTimer, meraklılar için bir zamanlayıcıdır. Görünümü silindirik ve ahşaptır. Kalan süreyi göstermek için yan yüzeyde iki adet dijital tüp bulunmaktadır. Döner Enkodere tutturulmuş bir döner ayar butonu mevcuttur . Ayar zamanı (Max 99 dakika) bittiğinde zamanı ayarlamak için döner kafa kullanılmakta ve sesli uyarıcı süre bitiminde alarm vermektedir. Çocukların eğitimi ve DIY geliştirme için uygundur . Uygun fiyatlı, yeterince basitleştirilmiş ve basit lehimleme gerektiren bir kittir.

  freakstimer-zaman-sayacı-saat-timer.jpg (987 KB)

  FreaksTimer projesi açık kaynak kodludur. Yani; tüm tasarımlar, kodları ve PCB şeması ücretsiz olarak mevcuttur. Projeye dahil edilen tüm çalışmalar indirilebilir, görünütülenebilir ve kullanıcı tarafından düzenlenebilir.

  FreaksTimer, Arduino uyumlu bir karttır ve ATmega32U4 içerir ve Arduino IDE ile programlama yapılabilir! 

  Bileşenler ve Çalışma Şekli


  Elecfreaks Timer; Nixie Tüp, enkoder, buzzer ve LED göstergeden oluşmaktadır ve USB üzerinden enerjilenmektedir. Döner kodlayıcı zaman ayarı için timer ın üzerindeki döner kafa ile ayarlanır. Timer saymaya başladığında LEDler her 0.5 saniyede bir tik-tak sesine karşılık yanıp sönecektir. Kalan süre Nixie tüp üzerinde görülebilir. Timer üzerindeki döner butona (kafaya) bastığınızda timer duraklayacaktır tekrar bastığınızda ise saymaya devam edecektir. Süre bittiğinde ise LEDler yanıp sönmeye başlayacak ve buzzer lar çalacaktır. Freakstimer kiti, kodlama  ve devre temellerini öğrenmek öğrenmek veya kendi elleriyle bir şeyler üretmek isteyen kullanıcılar için açık kaynak bir DIY kompoenent setidir.


  Bağlantılar


  GitHub Dosyaları

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.