Edison Robot: STEM uyumlu sınıf içi kullanıma uygun robot!

Ürün Kod: 31.04.048.004
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Edison Robot: Etkili, İlgi Çekici, Eğlenceli Kodlama Eğitimi

   Edison Nedir? 

  Edison; 4 ila 16 yaşları arasındaki çocuklara kodlama ve robotik öğretmek için tasarlanmış STEM uyumlu bir robottur.  Özellikle sınıf ortamları için tasarlanmış olan yapı; dayanıklı, tümüyle montajlı ve geliştirme yapmak için çok sayıda yardımcı kaynak desteğiyle kullanıma sunulmuştur.   STEM Mantığıyla uyumlu olarak Edison ile çalışmak öğrencilere neler sunar? 

  Edison, öğrencilerin sadece kod gelişitiriciler değil; mucitler, becerikli problem çözücü bireyler ve yaratıcı düşünürler olmaları için gerekli becerileri edinmesini sağlar. Bir robottan çok daha fazlası olan Edison'un sensörleri ve genişletilebilir yapısı; matematik, bilim, eleştirel düşünme, mühendislik, tasarım odaklı düşünme ve daha pek çok alanda öğrenim için farklı yollar açar.

  edison-robot-1.jpg (88 KB)

   Program geliştirme yazılımları nelerdir? 

  Küçük öğrenciler için Edison un robotik yetenekleri barkod sistemi ile keşfedilebilir. Öğrencilerin yaşları ve becerileri ilerledikçe EdBlocks, EdScratch ve EdPy programlama uygulamalarını (dillerini) kullanabilirler.

  Barkod Sistemi (4 yaş ve üzeri) EdBlocks (7 yaş ve üzeri) EdScratch (10 yaş ve üzeri) EdPy (13 yaş ve üzeri)
  coding-with-barcodes.png (65 KB) coding-with-edblocks.png (19 KB) coding-with-edscratch.png (28 KB) coding-with-edpy.png (36 KB)
  Edison, üzerinde önceden yüklü programları çalıştırmak için barkodları tarar. Ekran bağımsız
  ve hızlı bir başlangıç yöntemi...
  EdBlocks tümüyle grafiksel bir programlama dilidir ve sürükle-bırak bloklarla çalışır. EdBlocks çok kolay ve eğlenceli bir programlama ortamı sunar. EdScratch de EdBlocks gibi sürükle-bırak bloklarla
  programlamaya olanak sağlar ancak daha fonksiyonel 
  ve kapsamlıdır. Bilgisayar bilimi öğretimi için harika bir ortamdır!
  Metin tabanlı bir programlama dili olan EdPy gerçek dünya gelişitirme ortamlarına bir örnektir ve ileri seviye öğrenciler için uygundur.


   Edison, öğretmenler için ne gibi destekler sunar? 

  Ders planları, öğretmen rehberleri ve öğrenci aktivite-kağıtları... Öğrenci merkezli dersler ve seviyeye uygun bir şekilde yazılmış metinler; yaparak öğrenmeyi ve teşvik eder. İşte örnek bir ders: Tasarım Yapan Edison (EdScratch ile programlama)


   Edison Robot'un yapısı nasıldır? 

  Edison robotları, dünyayla etkileşim kurmak için sensörleri ve motorları kullanır. Robotun ayrıca üç düğmesi, bir güç düğmesi ve birkaç çıkarılabilir parçası vardır. Edison’un parçalarının nerede olduğunu ve ne işe yaradığını bilmek, robotunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak sağlayacaktır.

  Educational-robotics-sensor-V2.0.jpg (71 KB) Educational-robotics-linetracking-sensor.jpg (43 KB)

  Edison Robot; sensörleri, motorları, düğmeleri, ışıkları ve çıkarılabilir tekerlekleriyle öğrencilere robotik öğrenmenin ilgi çekici bir yolunu sunar. Gelin Edison'un farklı bileşenlerine yakından bakalım:


  Ses sensörünü kullanarak, robotu yüksek sesleri algılayacak ve bunlara tepki verecek şekilde programlayabilirsiniz.

  Edison robotun üç ana tip çıkışı vardır: motorları üzerinden çıkışlar, ses çıkışları ve LED çıkışları. Edison'un LED'lerinden ikisi, robotun tepesinde, Edison'un ön tarafına yakın bir yerde bulunan kırmızı LED ışıklardır. Edison'u açtığınızda, bu iki LED'in yanıp sönmeye başladığını görebilirsiniz.

  Edison robotun, biri robotun sağ tarafında, diğeri solunda olmak üzere, her biri elektrikli bir soketi kontrol eden iki motoru vardır. Bu motorları kullanan çıkışlar, Edison robotunuzun üç ana çıktı türünden biridir.

  Bir Edison robot üzerinde üç düğme vardır: oynat (üçgen) düğmesi, durdur (kare) düğmesi ve kayıt (yuvarlak) düğmesi. Adlarından da anlaşılacağı gibi, düğmeler robotu programlamak ve ardından robot üzerinde bu programları çalıştırmak ve durdurmak için kullanılır.

  Edison, iki kızılötesi LED'den kızılötesi ışık yayabilir. Kızılötesi ışınlar duvar gibi bir engelle karşılaşırsa, ışık Edison'a geri yansıtılır. Edison’un kızılötesi alıcısı, yansıyan ışığı algılayarak önünde bir engel olduğunu bilmesini sağlar.

  Çizgi izleme sensörü, Edison'un karanlık ve aydınlık yüzeyler arasındaki farkı görmesini sağlayan sensördür. Sensör, güç anahtarının yanında, Edison'un altında bulunur. Çizgi izleme sensörü iki bölümden oluşur: kırmızı LED ve görünür ışık sensörü.

  Edison robotun kızılötesi ışık sensörü, robotun üst kısmında, ön tarafın tam ortasında bulunur. Bu sensör, Edison'un TV veya DVD'lerdekine benzer uzaktan kumandalardan gönderilen IR dahil olmak üzere kızılötesi ışığı algılamasını sağlar. Edison, özel barkodlar kullanarak bir uzaktan kumandayla eşleştirilebilir; ardından uzaktan kumandadan gönderilen IR komutlar robot tarafından algılanacak ve bunlara tepki oluşturulacak şekilde programlanabilir. Robot daha sonra uzaktan kumandalı bir araba gibi kontrol edilebilir!  Bağlantılar  o  Ücretsiz Ders Planları ve Materyaller
  o  Edison ile Aktiviteler
  o  Edison Destek
  Sorun Giderme Adımları
  Videolar
  İndirmeler
  Başlangıç Rehberi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.