MyoWare Muscle Sensor

Ürün Kod: 07.01.076.012
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MyoWare Muscle Sensor (MyoWare Kas Elektriksel Potansiyel Algılama Sensörü)  MyoWare Kas Sensörü, biyomedikal EMG uygulamasına benzer şekilde kas kasılmasından kaynaklanan potansiyellerin okunmasını sağlar. Bu okunma işlevi EMG'deki gibi bir kağıt üzerine yazdırarak değil de bir servo motorun hareket ettirilmesiyle görsel olarak sağlanır.

  Advancer Technologies'in MyoWare Kas Sensörü, bir kasın elektriksel aktivitesini ölçer, filtreler, düzeltir, güçlendirir ve projeleriniz için kas kontrollü yeni arayüzler sağlayan bir mikrodenetleyici tarafından kolayca okunabilen analog çıkış sinyali üretir. Üretilen analog sinyal bir ADC tarafından mikrodenetleyicilerin yorumlayabileceği dijital forma dönüştürülür ve A-star, Arduino gibi kartlarla kullanılabilir. Tüm bunların dışında kart üzerinde ham EMG çıkışı, ters gerilim besleme koruması, power anahtarı ve LED gösterge ışıkları mevcuttur.

  Not: Ürünün cilde iyi temasını elektrot sağlar ve elektrotlar gönderi paketine dahil DEĞİLDİR!  MyoWare Kas Sensörünün Kullanımı
  muscle-sensor-pololu.png (904 KB)

  MyoWare Kas Sensörü kaslardaki aksiyon potansiyelini bir analog sinyal formatında sunar. Bu sinyal ADC ile dijitalleştirilebileceği gibi, Maestro servo kontrolcü gibi bir kontrol kartıyla servo motorları kontrol etmek üzere kullanılabilir (üstteki video). Elektrodun takılı olduğu kas grubu kasıldığında sensör çıkış gerilimi artar. Kas aktivitesi ile çıkış voltajı arasındaki fonksiyon sensör üzerindeki potansiyometre ile düzenlenebilir. 

  Sensör kartında alt kısımda deriye yapışacak iki elektrot (PCB üzerinde) ve bir de referans elektrodu olmak üzere 3 elektrot mevcuttur. Elektrot yerleşimleri yüzey ile iyi bir temas sağlayarak parazitik geilimler önlenebilir.  Özet

  o  Boyutlar: 2.1" X 0.8 ″ (yaklaşık 3 ″ uzunluğunda olan referans elektrot kablosu hariç)
  o  Çalışma voltajı: 2,9 V - 5,7 V (önceki sensör versiyonlarının aksine, negatif besleme gerekmez)
  o  0 V ile + Vs arası analog voltaj çıkışı (besleme voltajı)
  o  Ayarlanabilir kazanç
  Hem EMG envelop hem de ham EMG çıkışları mevcuttur
  o  Gömülü elektrot bağlantıları - elektrotlar doğrudan MyoWare'e takılır (alternatif olarak harici elektrot kabloları bağlanabilir)
  o  LED Göstergeleri - bir güç LED'i ve bir kas büküldüğünde aydınlatan LED
  Güç düğmesi
  o  Ters voltaj koruması
  o  İki montaj deliği (M3 veya # 4 vidalar için uygun)
  o  Bilgilendirici kullanım kılavuzu ( Kullanım kılavuzu (datasheet) )


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.