pop-up-3D-printer-ve-arac.jpg (269 KB)

uARM Swift Pro - TAM DONANIMLI PAKET

Ürün Kod: T4671
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • UARM SWIFT PRO Robot Kol ( Manipülatör - Tam Donanımlı Paket)

  uARM Swift Pro; UFactory tarafından geliştirilen ve robotsepeti.com kalitesiyle kullanıcılara sunulan bir robotik koldur. STEM eğitim, eğlence, sanat, kişisel asistan veya üretim amaçlı olarak bazı uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilir. Güçlü bir manipülatör olarak uARM Swift Pro, 500g maksimum yük taşıma kapasitesine ve 0.2mm tekrarlanabilirlik değerlerine ulaşmak için step motorlara ve hassas enkoderlere sahiptir. uARM Swift Pro'nun öne çıkan bir diğer özelliği ise end-effectors denilen ve robota kolayca takılıp çıkarılabilen lazer gravür, kıskaç, vakum pompası vb. aparatlara/kitlere sahip olmasıdır. Örneğin lazer gravür kitini robot kola takarak kompleks imajları kolayca oluşturabilir; vakum pompası veya kıskacı kullanarak robotun bir oyun arkadaşı veya deneyimli bir çizim ustası gibi davranmasını sağlayabilirsiniz!


  uARM Swift Pro açık kaynak kodludur ve GROVE gibi bazı kartların kolayca takılabiceği bir porta sahiptir. Örneğin uARM Swift Pro'yu Seed Grove sensör ve aktuatörlerini kullanarak ve yüz tanıma özelliğinde faydalanarak (OpenMV kamera desteği) yüzünüzün pozisyonuna göre konumlanan bir fan oluşturmada kullanabilirsiniz.   uARM Swift Pro, yeni başlayanlara kolay bir geliştirme ortamı sunabilmek adına uArm Studio ile birlikte sunulmaktadır. uARm Studio tıpkı Arduino programlama da olduğu gibi fonksiyonlar bloklar halinde taşınıp bırakılması ve birbirlerine kolayca entegre edilmesinden (Blockly- GUI) ibaret olan oldukça modüler ve kolay öğrenilen bir programlama ortamıdır. Bunun yanında kullanıcı hareketlerinin taklit edilerek öğrenilmesini sağlayan Leap Motion Mode robotik programlamanın gücünden yeni başlayanların bile kolaylıkla istifade etmesini sağlamaktadır. 

  uarm-blockly-programming.jpg (10 KB)


  uARM Swift Pro'da dikkat çeken bir diğer özellik offline learning mode olarak isimlendirilen ve herhangi bir bilgisayara bağlantı olmadan veya kapsamlı bir robot programlama tecrübesine sahip olmadan kullanıcının robota yapacaklarını bizatihi onu eliyle konumlandırarak öğrettiği moddur. Bu şekilde robot kol tarafından öğrenilen hareketler isteğe bağlı olarak sürekli tekrarlanacaktır.


  uarm-swift-pro-learning.gif (662 KB)
  Yazılım desteği sadece uARM Studio ile sınırlı değildir! uARM Play Mobile App, uARM robot kolunuza otomatik olarak bağlanır ve onu kontrol etmenizi sağlar. Yine belirtmek gerekir ki; uARM Swift Pro Arduino, Python, GRABCAD ve ROS programlamayı desteklemektedir.   Paket İçeriği

  UYARI: Tam donanımlı pakette vakum pompası bir end effector olarak Swift Pro robot kolu bir parçası olarak düşünülür. Tam donanımlı pakette ayrıca aşağıdaki ürünler mevcuttur; bu parçaları robotsepeti.com ' dan tek tek de alınabilir.

  o  metal kıskaç
  o  universal holder (tutucu)
  o  lazer gravür/kazıma kiti 
  o  3D baskı kiti

  ÖZET
  Ölçüler 150x140x281mm
  Ağırlık 2200g
  Serbestlik derecesi 4
  Eklem Uyarlanmış dişli kutusu + Stepper motor
  Tekrarlanabilirlik 0.2mm
  Feedback 12 bit Enkoder
  Maksimum Yük 500g
  Çalışma aralığı 50mm - 320mm
  Maksimum Hız 100 m/s
  Bağlantı USB - Yerleşik Bluetooth
  Ana kart Arduino Mega 2560 (Açık kaynak)
  Güç adaptörü Giriş : 100v-240v 50-60 Hz
  Çıkış: 12v/5A 60W
  Çalışma sıcaklığı 40 santg. max

  KARŞILAŞTIRMA TABLOSU  Endüstriyel Robotik Kol uARM Swift Pro Dobot Braccio
  Donanım Platformu X86 Arduino Mega STM32 Arduino Uno
  Açık kaynak Kodlu
  Olma
  X mevcut X mevcut
  Grafik yazılım aracı Yok uArm Studio Dobot Studio X
  Genişletilebilirlik Uyarlanmış 1-Seed Grove
  2-6 adet
     End-effectors
  1-Uyarlanmış
  2- 5 adet
      End-effectors
  1- Uyarlanmış
  2-1 adet
  End-effectors
  Tekrarlanabilirlik 0.01mm 0.2mm 0.2mm 5mm
  Dişli kutusu Harmonik precision metal gear planeter dişli metal dişli
  Motorlar Fırçasız step step DC motorlar
  Enkoder >15bit 12 bit manyetik IMU Potansiyometre
  Ağırlık 50-400kg 2.2kg 8kg 8.2kg
  Fiyat (yaklaşık) $10.000'den fazla $750 $1600 $1500  Kaynaklar ve Dokümantasyon


  uFactory, yüksek hassasiyete sahip dayanıklı ve kolay kullanıma sahip ürünleriyle robotik eğitim ve programlamada kullanıcı beklentilerini kolaylıkla karşılayacak ürünleri sizlere sunmaktadır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.