Tüm Kategoriler
uFactory

uArm Swift Pro Robot Kol - Manipulator (Çok Amaçlı)

Ürün Kodu : 02.02.108.010
19.174,63 TL + KDV
22.626,06 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • uArm Swift PRO Robot Kol - Manipülatör  uARM Swift Pro; UFactory tarafından geliştirilen ve robotsepeti.com kalitesiyle kullanıcılara sunulan bir robot koludur. STEM eğitim, eğlence, sanat, kişisel asistan veya üretim amaçlı olarak bazı uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilir. Pratik bir manipülatör olarak uARM Swift Pro, 500g maksimum yük taşıma kapasitesine ve 0.2mm tekrarlanabilirlik değerlerine ulaşmak için step motorlara ve hassas enkoderlere sahiptir. 

  uARM Swift Pro'nun öne çıkan bir diğer özelliği ise end-effectors olarak isimlendirilen ve robota kolayca takılıp çıkarılabilen  kıskaç (robot tutucu), vakum tutucu vb. aparatlara/kitlere sahip olmasıdır. Örneğin vakum pompası veya kıskacı kullanarak robotun bir oyun arkadaşı veya deneyimli bir çizim ustası gibi davranmasını sağlayabilirsiniz!


  Uyarı:  Bu ürüne ait gönderi; robotik kol ve end-effector olarak da vakumlu tutucu içerir. uArm Swift Pro bluetooth haberleşmeyi desteklemektedir.


  uARM Swift Pro açık kaynak kodludur ve GROVE gibi bazı kartların kolayca takılabiceği bir porta sahiptir. Örneğin uARM Swift Pro'yu Seed Grove sensör ve aktuatörlerini kullanarak ve yüz tanıma özelliğinde faydalanarak (OpenMV kamera desteği) yüzünüzün pozisyonuna göre konumlanan bir fan oluşturmada kullanabilirsiniz. 

  uARM Swift Pro, yeni başlayanlara kolay bir geliştirme ortamı sunabilmek adına uArm Studio ile birlikte sunulmaktadır. uARm Studio tıpkı Arduino programlama da olduğu gibi fonksiyonlar bloklar halinde taşınıp bırakılması ve birbirlerine kolayca entegre edilmesinden (Blockly- GUI) ibaret olan oldukça modüler ve kolay öğrenilen bir programlama ortamıdır. Bunun yanında kullanıcı hareketlerinin taklit edilerek öğrenilmesini sağlayan Leap Motion Mode robotik programlamanın gücünden yeni başlayanların bile kolaylıkla istifade etmesini sağlamaktadır. 

  Offline learning mode:

  uARM Swift Pro'da dikkat çeken bir diğer özellik offline learning mode olarak isimlendirilen ve herhangi bir bilgisayara bağlantı olmadan veya kapsamlı bir robot programlama tecrübesine sahip olmadan kullanıcının robota yapacaklarını bizatihi onu eliyle konumlandırarak öğrettiği moddur. Bu şekilde robot kol tarafından öğrenilen hareketler isteğe bağlı olarak sürekli tekrarlanacaktır.


  uarm-swift-pro-learning.gif (662 KB)
  Yazılım desteği sadece uARM Studio ile sınırlı değildir! uARM Play Mobile App, uARM robot kolunuza otomatik olarak bağlanır ve onu kontrol etmenizi sağlar. Yine belirtmek gerekir ki; uARM Swift Pro Arduino, Python, GRABCAD ve ROS programlamayı desteklemektedir. 
  ÖZET

  Ölçüler 150x140x281mm
  Ağırlık 2200g
  Serbestlik derecesi 4
  Eklem Uyarlanmış dişli kutusu + Stepper motor
  Tekrarlanabilirlik 0.2mm
  Feedback 12 bit Enkoder
  Maksimum Yük 500g
  Çalışma aralığı 50mm - 320mm
  Maksimum Hız 100 m/s
  Bağlantı USB - Yerleşik Bluetooth
  Ana kart Arduino Mega 2560 (Açık kaynak)
  Güç adaptörü Giriş : 100v-240v 50-60 Hz
  Çıkış: 12v/5A 60W
  Çalışma sıcaklığı 40 santg. max


  Karşılaştırma Tablosu


  Endüstriyel Robotik Kol uARM Swift Pro Dobot Braccio
  Donanım Platformu X86 Arduino Mega STM32 Arduino Uno
  Açık kaynak Kodlu
  Olma
  X mevcut X mevcut
  Grafik yazılım aracı Yok uArm Studio Dobot Studio X
  Genişletilebilirlik Uyarlanmış 1-Seed Grove
  2-6 adet
     End-effectors
  1-Uyarlanmış
  2- 5 adet
      End-effectors
  1- Uyarlanmış
  2-1 adet
  End-effectors
  Tekrarlanabilirlik 0.01mm 0.2mm 0.2mm 5mm
  Dişli kutusu Harmonik precision metal gear planeter dişli metal dişli
  Motorlar Fırçasız step step DC motorlar
  Enkoder >15bit 12 bit manyetik IMU Potansiyometre
  Ağırlık 50-400kg 2.2kg 8kg 8.2kg
  Fiyat (yaklaşık) $10.000'den fazla $750 $1600 $1500

  Kaynaklar ve Dokümantasyon  uFactory, yüksek hassasiyete sahip dayanıklı ve kolay kullanıma sahip ürünleriyle robotik eğitim ve programlamada kullanıcı beklentilerini kolaylıkla karşılayacak ürünleri sizlere sunmaktadır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.