Arduino Ethernet Rev3 PoE modülüyle birlikte

Ürün Kod: T1704
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Arduino Ethernet Rev3 WITH PoE
  Uygulamanızda internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunda  ve bu bağlantıyı sağlamak için bir Arduino board artı bir de ethernet shield kullanmanız gerektiğinde tüm bu kart yoğunluğu içerisinde ne yapacağınız konusunda endişelenmeyin! Arduino Ethernet Rev3 WITH PoE kartını bir deneyin! Bir geliştirme kartı olan Arduino Ethernet Rev3 WITH PoE ethernet arayüzü probleminizi kolayca çözeceksiniz.

  Arduino Ethernet Rev3 WITH PoE, Arduino UNO tabanlı bir mikrodenetleyici kartdır. Üzerine bir Ethernet Kontroller (WizNet W5100 TCP/IP) eklenmiştir. UNO gibi bir 6 pinlik FTDI kullanılarak programlanabilir. Arduino Ethernet Rev3 WITH PoE  üzerinde, 14 dijital I/O pini, 16 MHz kristal osilatör,  bir RJ45 bağlantısı, 6 analog giriş, bir güç girişi, bir ICSP bağlantısı ve bir reset düğmesi mevcuttur.

  PoE modülüyle ile birlikte satılır.
  DİĞER ÖZELLİKLER  Giriş-Çıkış Pinleri (I/O)

  Arduino Ethernet WITH PoE kartı üzerindeki 14 dijital pin pinMode(), digitalWrite() veya digitalRead() fonksiyonları kullanılarak giriş veya çıkış olarak kullanılabilir. Her pin 20-50 Kohm'luk bir pull-up direncine sahiptir. Ayrıca her pin için sink veya source akımı aynı olup 40 mA'dir. Bunun yanında bazı pinler belirli fonksiyonları yerine getirirler:

  Seri haberleşme: pin 0(RX), pin1 (TX)

  Harici kesme (interrupt): pin 2 ve pin 3, logic level low'da, düşen veya yükselen kenarda kesme tetiklemesi algılayabilme yeteneğine sahiptir.

  PWM çıkışları:pin 3, 5, 6, 9, 10. Belirtilen pinler analogWrite() foksiyonu yardımıyla PWM'li sinyal çıkışı sağlarlar.

  SPI haberleşme:pin 10 (SS), pin 11 (MOSI), pin 12 (MISO), pin 13 (CSK). SPI kütüphanesi ile birlikte belirtilen pinler üzerinde SPI haberleşme sağlanır.

  LED 9: genel amaçlı bir LED'dir. Dijital pin 9 low veya high düzeylerine çekilerek bu LED yakılıp söndürülebilr.

  Arduino Ethernet WITH PoE 6 analog giriş pinine sahiptir (A0-A5). Bu pinlerin her biri 10 bit çözünürlüğe sahiptir. Default olarak giriş sinyalinin tepe-tepe değeri, ground değerinden 5 volt değerine kadardır. Fakat AREF pinini ve  analogReference() fonksiyonunu kullanılarak sinyal üst sınırını değiştirmek mümkündür.

  TWI: S4 (SDA) ve S5 (SCL) pinleri. Wire kütüphanesi ile TWI haberleşmeyi destekler.

  AREF: Analog girişler için referans voltaj değeridir.

  RESET: mikrodenetleyiciyi resetlemek için kullanılan pindir. Aktif LOW olarak çalışır.
  Haberleşme 

  İncelemiş olduğunuz bu kart bir bilgisayar veya farkılı bir Arduino kartı veyahut da diğer bir mikrodenetleyici kartı ile haberleşmek için gerekli donanıma sahiptir. Ayrıca Atmega328 mikrodenetleyicisi TWI ve SPI haberleşmeyi desteklemektedir. Arduino yazlımı, TWI bus kullanımını kolaylaştırmak için Wire kütüphanesi'ni içermektedir. Detayları buradan kontrol edebilirsiniz. SPI haberleşme içinde SPI kütüphanesi Arduino tarafından sizlere sunulmaktadır. 

  Kart ethernet üzerinden bir ağa bağlanabilir. Bağlantı esnasnda bir IP ve  MAC adresi sağlamanız gerekmektedir. Yine Arduino tarafından sunulan Ethernet kütüphanesi kartınız tarafından deteklenmektedir.

  Programlama

  Kartınızın programlanmasını iki şekilde geröekleştirebilirsiniz: 6 pinli seri programlama header'ı vasıtasıyla veya harici bir ISP programlayıcı ile.

  6 pinli seri  programlama header'ı FTDI USB kablosu ve  Arduino USB to Serial konnektörü içeren Sparkfun ve Adafruit-FTDI-tipli USB-to-Serial breakout kartları ile uyumludur. Kart, otomatik reseti ve kart üzerinde bulunan reset butonuna basmadan 'sketch'leri yüklemeyi destekler.

  Bunun yanıda bootloader by-pass edilip kart bir ICSP header yolu ile de programlanabilir. Bunun için Arduino ISP veya benzeri bir yardımcı ürüne ihtiyacınız olabilir. Daha detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.
  Güç Gereksinimi

  Board; harici bir güç kaynağı, PoE modülü veya bir FTDI kablosu/USB bağlantı konnektörü kullanılarak enerjilenebilir. 

  USB kablo kullanılmadığında güç, ya adaptör ya da pil ile sağlanır. Pil bağlanması durumunda, pil uçları güç konnektörünün Vin ve GND uçlarına bağlanır. Arduino Ethernet WITH PoE kartına adaptör ile enerji verilmesi durumunda 2.1 mm uzunluğunda ortası pozitif erkek konnektörün güç 'jack'ına takılmasıyla kart enerjilenmiş olur. Kart 6-20 volt aralığında çalışabilir. Fakat 7 volt altında kartın kararsızlaşması ve 12 volt üstünde de voltaj regülatörünün aşırı ısınma problemi olabileceğinden, çalışma gerilimi 7-12 volt olarak tavsiye edilmektedir. Güç pinleri özet olarak şöyledir:

  VIN: Harici güç kaynağı kullanılırken giriş voltajının bağlandığı pindir.
  5V: Kart üzerinde regüleli bir 5 volt çıkışı veren pindir.
  3.3v: Kart üzerindeki regülatör sayesinde 3.3 volt çıkış veren pindir.
  GND: Ground pinleri
  IOREF:Mikrodenetleyicinin çalışma voltajı için, Arduino board üzerinde bir voltaj referansı sağlar.


  UYARI: Power over Ethernet modülü Arduino'nun fason olarak ürettirdiği bir karttır. Datasheet'e buradan ulaşabilirsiniz!!!
  Fiziksel karakteristik ve USB Aşırı Akım Koruma

  İncelediğiniz kart için boy ve en sırasıyla 2.7 inçe 2.1 inç şeklindedir. RJ45 ve power jack ile bu uzunluklar aşılmaktadır. Ayrıca dösrt vidalama deliği, Arduino Ethernet WITH PoE lkartının farklı yüzeylere kolayca monte edilmesini sağlar. Dijital pinler 7 ve 8 arasındaki uzunluk 0.16'' olup 0.1'''in herhangi bir katı değildir.
  Özet:

  Microcontroller: ATmega328
  Çalışma Gerilimi: 5V
  Giriş Gerilimi (Önerilen): 7-12V
  Giriş Gerilimi (limit): 6-20V
  Dijital I/O Pin Sayısı: 14
  PWM Dijital I/O Pin Sayısı: 4
  Analog Giriş Pin Sayısı: 6
  I/O Pin Başına DC Akım: 40 mA
  3.3 Voltluk Pin Başına DC Akım: 50 mA
  Flash Hafıza: 32 KB
  Flash Hafıza (Bootloader İçin): 0.5 KB
  SRAM: 2 KB
  EEPROM: 1 KB
  Clock Hızı: 16 MHz
  Uzunluk: 68.6 mm
  Genişlik: 53.3 mm  Dökümantasyon ve Görseller


  Robotsepeti.com güvencesiyle kolayca ulaşabileceğiniz orjinal bir ürün daha ! Tek yapmanız gereken ihtiyacınızı belirlemek ve bize ulaşmak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.