3d-yazici-indirim-teshir-urunu.jpg (251 KB)
Tüm Kategoriler
Abaküs Kitap

Projelerle Maker Eğitmenliği Kitabı - Yonca Özgün

Ürün Kodu : 33.05.024.010
84,27 TL + KDV
92,70 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Projelerle Maker Eğitmenliği Kitabı  - Yonca Özgün  (Kapak resmi baskıya göre değişebilir)  Türkiye’de Bir İlk: “Kadınlar Artık Teknolojide Ben de Varım!” diyor. Değişen dünyayla birlikte teknoloji ve inovasyon hayatımızın merkezine oturuyor ve eğitim sistemimiz de dünyanın değişen şartlarından etkileniyor.

  Ezbere dayalı eğitim sistemleri yerini artık ezbere dayalı bilginin verilmesinden öte her öğrencinin aktif olarak yer alacağı uygulamalı olarak yapılacak bir sisteme bırakıyor. Bu bağlamda Yonca Özgün’ün kitabı hem yeni dünyanın eğitmenleri için bir kılavuz niteliğinde olup hem de bir kadın olarak projelerde etkinlik göstermesiyle ve ben de varım demesiyle kadınlar için de bir rol model oluştuyor. Müfredat, yirmi proje ve bir maker eğitmeninin nelere ihtiyacı olduğuna yönelik içeriğiyle her maker eğitmeninin başvurması gereken bir kitap!


  Yazar: Yonca Özgün

  İçindekiler

  Her maker eğitmeninin ihtiyacı olacak bilgiler : sınıfınızı maker atölyesine dönüştürün–malzemelerinizi belirleyin–el ve ölçüm aletleri–mentorluğun olmazsa olmazlarınelerdir? –öğrenciler yapıcı atölyesini nasıl sahiplenir?

  Yapıcı eğitmeninin müfredatı –çalışma ortaminin kurulumu

  Arduino yapısı – arduino'ya programı yükleme – arduıno'da kütüphane kullanımı

  En sık kullanılan arduıno türleri – katılabileceğiniz etkinlikler

  Projeler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.