Tüm Kategoriler
Opt Lasers

Opt Lasers Yüksek Performanslı Universal CNC Lazer Upgrade Kiti

Ürün Kodu : T9975
36.492,82 TL + KDV
43.791,38 TL (KDV Dahil)
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Opt Lasers Universal CNC Lazer Upgrade Kiti ( PLH3D-XT-50 + HP Air Nozzle + LaserDock ) / Ön Siparişli, Teslim Süresi: 2-3 Hafta


  Opt Lasers tarafından üretilen CNC Upgrade Kiti, ekipmanlarınıza mükemmel hassasiyette ve hızlı kesme yeteneği kazandıran bir setttir.

  - PLH3D-XT-50 mikroskobik lazer başlığı 50 um altında noktasal lazer ışını demeti 500DPI üzerinde çözünürlüklerle kesim ve gravür yapmanıza imkan tanır!

  - LaserDock lazer başlığını 3D Printer veya CNC Makinasına hızlıca ve kolayca takmanızı ve çıkarmanızı sağlar ve lazer kafasını korur.

   -Yüksek Basınçlı hava Nozülü (HP Air Nozzle) ise bir taraftan kesim kalitesini arttırırken bir taraftan da daha hızlı kesim yapmanızı sağlar.

  Endüstriyel üretim veya kendin yap projelerinizde temel yardımcılarınızdan olacak Opt Lasers HP CNC Lazer Upgrade Kitin diğer özelliklerine yakından bakın:

  Kit İçeriği (Temel Parçalar):

  o PLH3D-XT-50 Mikroskobik Lazer Başlığı

     - Mikroskopik & Kare Noktasal Lazer Hüzmesi: PLH3D-XT-50 lazer kafası, 50um'un altında hüzme genişliğine sahiptir. Kare nokta, grafikleri rasterleştirirken mükemmel ayrıntılara olanak tanır ve ayrıca kesim çizgisinin stabil bir kalınlıkta olmasını sağlar, böylece küçük ayrıntılar bile tasarıma göre mükemmel bir şekilde  üretilir.

     - Yüksek Güç Yoğunluğu: Bu parametre, farklı malzemeleri kesmek veya kazımak için en önemli parametrelerden biridir. PLH3D-XT-Serisi lazer kafaları, güç yoğunluğundaki bu orantılı artışın sonucu olarak küçük ışın noktası boyutu elde etmek için tasarlanmıştır. Daha yüksek güç yoğunluğu, yeni kazıma ve kesme olanaklarını ortaya çıkarır.

     - Işın kaynağı olarak mavi lazer diyot: Kızılötesi ışığın aksine, mavi ışık çok sayıda endüstriyel malzeme tarafından daha kolay emilir.

     - Entegre Kontrol Devresi: Birçok lazer kafasında diyot, diyot sürücüsüne uzun bir kablo ile bağlanır ve bağlantı konektörlerle yapılır. Uzun kablolar önemli endüktif etkilerle karakterize edilir. Konektörler, doğrudan lehimleme yoluyla yapılan bağlantıya göre bağlantı kopmalarına daha yatkındır. Opt Lasers üretimli kafalarda kontrol devresi bu durumları önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

     - Uzun Çalışma Ömrü: Opt Lasers lazer kafaları endüstriyel düzey tasarımardır. Mekanik parçalar işlenmiş alüminyumdan yapılmıştır. Ürünler soğutma optimizasyonu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. 

  uzun-omurlu-lazer.jpg (22 KB)

    - Diğer: PLH3D-XT-50 lazer başlığı hafiftir (370g), analog veya PWM CNC sinyalleri ile çalışarak tüm CNC makinalara uyar ve ısınma süresine (warm-up time) ihtiyaç duymaz.

  o Yüksek Basınçlı Air Assist Nozül (Lazer Gravür ve Kesme Sürecini 6 Kat Hızlandırır)

  hava-nozulu-opt-lasers-robotsepeti.jpg (103 KB)

  Lazerle kesme ve gravür işlemlerini 6.5 kata kadar hızlandırır. Aynı zamanda işlenen malzemenin elde edilen kalitesini de önemli ölçüde artırır. Yüksek Basınçlı Hava Nozulu ile veriminiz, düzgün ve iyi tanımlanmış özelliklerle gözle görülür şekilde artırılmış kaliteye sahip olacaktır.

   

  o LaserDock

  High-Pressure Air Assist Nozzle

  Hem büyük hem de küçük CNC makineleri ve 3D yazıcılar için etkili bir çözüm olan bu manyetik yerleştirme istasyonu, kazıma/kesme için PLH3D-XT Serisi lazerin hızlı bir şekilde takılmasına veya çıkarılmasına olanak tanır. Bu, CNC frezeleme veya 3D baskı için hızlı kullanımı kolaylaştırır.Ürün tasarımı lazer kafasını yazıcınızdan veya CNC frezenizden gelen plastik veya ahşap tozundan koruyarak gravür lazerinin ömrünü uzatabilir ve bakım gereksinimini azaltabilir.

  o PLH3D-CNC Adaptör

  opt-lasers-cnc-guc-adaptoru.jpg (24 KB)

  Bu adaptör PLH3D lAZER kafasını kontrol etmek için, piyasada bulunan farklı kontrol voltaj standartlarına ve seviyelerine sahip CNC makine ve 3D yazıcı larda kullanılabilir. PLH3D-CNC Adaptörü, tüm bu sinyalleri PLH3D kafası ile uyumlu standarda dönüştürür. PLH3D-CNC Adaptörü, yaygın olarak kullanılan endüstri standardı vidalı konektörler içerir. Genel durum (güç, devrede, lazer çalışıyor) kutu üzerindeki LEDleri gözlemleyerek görsel olarak kontrol edilebilir.

  Lazer UPgrade Kit İçeriği (Tüm Parçalar)


  - PLH3D-XT50 Lazer Başlığı (Lazer Kafa)

  - LaserDock Manyetik Takma Platformu

  - HP Air Assist Nozül 

  PLH3D Adaptör

  - Lazer Göz Koruyucu Gözlük

  - 19V 2,5A Güç Kaynağı Adaptörü

  - PLH3D-6W Yükseklik Referans Aleti

  - PLH3D-CNC Adaptör için Sinyal KAblosu

  - PLH3D-CNC Adaptörden LAzer Kafasına Kablo (5m)

  - PLH3D-CNC Adaptör için Universal Kablolar

  Uygulama Örnekleri


  metal-gravur.jpg (399 KB)

  Paslanmaz Çelik Gravür

  Besleme Oranı: 5mm/s (11.8 IPM)

  Hava Akışı:5L/min

  Mikroskobik ışın noktası, paslanmaz çelik de dahil olmak üzere çok çeşitli malzemelerde hassas ve çok küçük boyutlu gravürler yapılmasına olanak tanır.
  karo-gravür.jpg (352 KB)

  Seramik Karo Gravür

  Besleme Oranı: 2500/min

  DPI: 423

  500 DPI kapasitesi, seramik karolar gibi malzemeler üzerinde inanılmaz kalitede gravürler yapılmasını sağlar. Daha yüksek güç yoğunluğu, yeni gravür ve kesim olanaklarını ortaya çıkarır. Ayrıca, gravür ve kesim işlemleri, anamorfik optiklere sahip olmayan lazer kafalarına kıyasla önemli ölçüde daha hızlıdır.
  yumusak-malzeme-gravur.jpg (355 KB)

  Kömür Dublex Kesim

  Kalınlık: 1mm

  Besleme Oranı: 500 mm / min

  Hava Akışı:10-20L/min

  PLH3D-XT-50 lazer kafaları, 50um'dan daha az bir spot genişliği elde etmeleri sayesinde, ince ve eşit bir kesim çizgisi için malzemelerin özenle kesilmesine de olanak tanır. Karşılaştırma için, tipik bir insan kırmızı kan hücresi 5-10um boyutundadır ve tek bir insan saçının çapı 50-20um'dur.

  Lazer Başlığı Özellikleri


  PLH3D-XT-10 PLH3D-XT-50
  Optik Güç 0.5W 6.0W
  Dalga Boyu 405 450
  >Hüzme Noktasal Uç 10 µm x 4 µm 50 µm x 4 µm
  Lazer Gravür için Çözünülük 3100 DPI 500 DPI
  Lazer başlığın Boyutları (L x W x H) 40 x 55 x 140 mm
  Lazer Başlığın Ağırlığı 300g
  Fan Akış Oranı 43 m3/h (25 CFM)
  Fan Sesi 58 dBA
  Montaj Deliği  4 holes, 24 x 15 mm
  Montaj Deliği Tipi M3 x 0.5 x 4.5 mm
  Max Ortam Sıcaklığı 40°C (113°F)
  Modülasyn Girişleri 2
  Modülasyon Girişi 1 Analog/TTL/PWM,
  0 – 5 V
  Modülasyon Girişi 21 TTL/PWM 0 – 24 V
  Recommended PWM Base Frequency 5 – 10 kHz
  Max. Modülasyon Bant Genişiliği 30 kHz
  Giriş Empedansı >1 k-Ω
  Güç Kaynağı 12 – 24 V
  12 V PSU Min. Akım 2.5 A
  24 V PSU Min. Akım 1.25 A
  Max. Güç Tüketimi 20 W 30 W

  Bağlantılar


  Kullanım Kılavuzu seçiniz

  Diğer indirilebilir dökümanlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.