- 7933645

Raspberry Pi Model B Geliştirme Kartı + Beyaz Kutu

Ürün Kod: 08.01.081.047
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Raspberry Pi Model B Geliştirme Kartı + Beyaz Kutu  Uyarı: Raspberry Pi Model B'nin incelediğiniz bu versiyonu beyaz kutusu içerisinde montajlı olarak elinize ulaşacaktır!

  Raspberry Pi Model B Geliştirme Kartı, Raspbery Pi Foundation tarafından geliştirilen bir karttır. Bu kartın geliştirilmesindeki motivasyon, okullarda temel bilgisayar bilimleri öğretimini kolaylaştıracak fonksiyonel bir mini biligsayar oluşturmaktır.

  ARM11 işlemcili bu mini bilgisayarın hızı 700 MHz ve RAM'i 512MB'dır.
  Kart üzerindeki SD kart girişi sayesinde, bir SD kart vasıtasıyla Linux işletim sistemini Raspberry Pi'ye kurabilirsiniz.

  Kart üzerinde HDMI çıkışı, SD kart yuvası, güç girişi, 3.5mm ses ve RCA video jackı, CSI kamera konnektörü, RJ45 ethernet soketi, ve iki adet USB portu bulunmaktadır. Raspberry Pi Model B kredi kartı boyutlarında bir karta sahip olup TV ve klavyeye bağlanabilir. Tıpkı masaüstü bilgisayarınız yaptığı gibi text editörlerini ve bilgisayar oyunlarını çalıştırabilir. HD Video oynatabilmesi ise diğer bir özelliğidir. Tasarım temelini oluşturan entegre Broadcom BCM2835 SoC paketidir ki bu paket ARM1176JZF-S 700 MHz işlemci, VideoCore 4 GPU ve 512 MByte RAM'den oluşur. Kart üzerinde herhangi bir ROM veya 'solid state drive' olmayıp, sistem boot etme ve uzun dönemli depolamada çözüm olarak SD kart kullanımı düşünülmüş ve bir SD kart okuyucu PCB'nin arkasına yerleştirilmiştir. Raspberry Pi Model B, üzerinde Linux dağıtımlı işletim sistemleri çalışmaktadır.


  Raspberry Pi Model B ile ilgili görsel sonucu

  Raspberry Pi Model B çevresel portlar anlamında iki USB portuna, 10/100 Ethernet bağlantı soketine sahiptir. Mikro USB giriş karta enerji sağlamak için kullanılır. Video Çıkışı HDMI veya komposit RCA ses çıkışı 3.5 mm jack ile sağlanır. Veri depolama da daha önce de bahsedildiği gibi SD, MMC, SDIO kartlarını kullanımına imkan verecek kart slotu mevcuttur. Videocore 4 GPU OpenGL Es 2.0, Opne VG ve 1080p30 H.264 desteği sunmaktadır.


  Raspberry Pi Model B ile ilgili görsel sonucu  Raspberry Pi Model B,
  bir real-time saat ile beraber gelmez bu sebeple iletişim sistemi, zaman etiketli veriler ve zaman verisi içeren dosyalarda tarih/saat ifadesinin doğru olması için internet time server'lar üzerinden zaman sorgusu yapar. Tarih/saat ayarı için diğer bir yol ise boot anında kullanıcının manuel olarak ayar yapmasıdır. Bunun yanında RTC eksikliği sisteme I2C üzerinden DS3107 gibi bir batarya destekli RTC eklenerek donanımsal olarak da giderilebilir.

  Bu ürün paketi içerisinde yalnızca Raspberry Pi (B) mevcuttur. Diğer ürünleri; SD kart, çeşitli kabloları ayrıca sipariş vermeniz gerekmektedir.

  Özet

  • ARM1176JZ-F düşük güç tüketimine sahip 700 MHz İşlemci
  • 512MB SDRAM
  • 10/100 Ethernet RJ45 jack
  • İki adet USB konnektörü
  • HDMI ve RCA Video Çıkışları
  • HDMI ve 3.5mm Ses Çıkışları
  • SD, MMC, SDIO kart yuvası (Diğer hafıza kartları için adaptörle kullanım gerçekleştirilebilir.)
  • OS: Linux dağıtımları
  • 3.5 W güç sarfiyatı


  Görseller ve Dökümantasyon:  En yeni Raspberry ürünleri ve diğer onlarcası Robotsepeti.com'da!!! Robotsepeti.com; uygulama geliştiricilerine, öğrencilere ve profesyonellere ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına uygun Raspberry ürünlerini hızlı ve sorunsuz olarak sunmaktan memnuniyet duyar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.