Lego Education Wedo 2.0 Temel Set - 45300

Ürün Kod: 31.03.048.005
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • HELİKOPTER EBEVEYN MİSİNİZ?

  Son dönemlerde sıkça dile getirilen bir kavram olan helikopter ebeveyn, kısaca çocuklarını gölge gibi takip eden, pek çok işi çocuğu yerine kendisi yapan, onun adına kararlar alan ebeveyn olarak tanımlanabilir. Oysa ki gelişim çağındaki bir çocuğun sağlıklı şekilde büyümesi deneyimlemekten geçer. Deneyip yanılması, hatalarını görmesi, tahmin yürütümesi, insiyatif alması, problem çözmesi, düşünmesi, plan yapması, yine ve yeniden denemesi... Bu süreçte ebeveynlere düşen en önemli rollerden biri, çocuklarına deneyim repertuvarlarını zenginleştirebilecekleri koşullar sağlamaktır.

  Günümüzdeki koşullar ve geleceğe ilişkin öngörüler göz önüne alındığında, çocuklara doğayı tanıyabilecekleri, duyularını kullanarak temel bilimler alanında deneyler yapabilecekleri, mühendislik alanlarında mekanizmalar geliştirebilecekleri, teknolojileri anlamaya ve üretmeye dair çalışmalar sunmak isabetli olacaktır. Yapılan birçok araştırma en kalıcı öğrenmenin deneyerek, denerken üreterek gerçekleştiğine işaret etmektedir.

  Çocukların tüm bu faaliyetleri yaparken, onların bütünsel gelişim süreçlerini destekleyecek, eğlenerek, deneyerek ve üreterek öğrenebilecekleri, ebeveynlerin de acaba bir şeyleri kırar mı, döker mi, kendisine zarar verir mi endişesi taşımayacakları bir çözüm var; LEGO® Education WeDo 2.0 seti!

  LEGO® Education WeDo 2.0 robotik seti, tabletinize, bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz WeDo 2.0 yazılımı ve etkinlik paketi ile birlikte ilkokul dönemindeki çocukların merakını uyandırır, fen ve matematik alanlarında gelişmelerini sağlayarak okuldaki başarısına da destek olur. Çocuğunuzla beraber gerçek hayat projelerini inşa ederken mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimlerini yaparak yaşayabilirsiniz. Parçaların düzenli bir şekilde saklanmalarını ve projelerin daha hızlı yapılmalarını sağlayan ayıraçlı saklama kutusu da set içerisinden çıkmaktador. WeDo 2.0 seti 1 adet programlanabilir akıllı tuğla, 1 adet programlanabilir motor, 1 adet hareket algılayıcı sensörü ve 1 adet te eğim algılayıcı sensörü ile beraber toplamda 280 parçadan oluşmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.