- EF03113

Elecfreaks 4x16 LCD Ekran I2C Modüllü Yeşil

Ürün Kod: T2411
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • I2C/SPI LCD 16X4 [BLACK ON GREEN]


  Elecfreaks 16X4 LCD, mikrodenetleyicinizin sizinle konuşması için elektronik projelerinizde kullanabileceğiniz kullanımı kolay bir modüldür. Elecfreaks 16X4 LCD, bir text LCD'dir ve siyah renkli yazıları yeşil ekran arka planı üzerine yazar. Fakat kompleks projelerinizde Elecfreaks 16X4 LCD, ekranı kullanmak için LCD kontrolü için gerekli nispeten fazla sayıda pin bağlantısını yapmanız gerekmektedir. Tipik olarak bir LCD'yi kontrol etmek için 6 pin bağlantısı yapmanız gerekmektedir. Eğer işlemcinizde bu kontrolü sağlayacak pin kalmadıysa bir pini farklı iki fonksiyon için kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da kod mikrodenetleyicideki kod yükünü arttırmaktadır. İşte bu noktada Elecfreaks 16X4 LCD, sadece 2(I2C) bağlantı pini üzerinden kontrol edilebilir. Veya SPI ararüzünü kullanmak için bağlantı pini sayısı 3 olacaktır.Elecfreaks LCD üzerinde basit I2C ve SPI I/O expander'lar kullanarak LCD gösterge haberleşmesini kolaylaştırmıştır.


  I2C Pin Tanımları  Pin # Pad Type Açıklama
  GND 1 VSS Ground bağlantısı
  VCC 2 3.3V Lineer 3.15-3.3V arası çıkış veren bir regülatörden elde edilen 3.3V(+) besleme
  SDA 3 Data Data
  SCL 4 Clock Clock


  SPI
  Pin Tanımları

  Pin # Pad Type Description
  GND 1 VSS Ground bağlantısı
  VCC 2 3.3V Lineer 3.15-3.3V arası çıkış veren bir regülatörden elde edilen 3.3V(+) besleme
  C 3 Clock Clock
  D 4 Data Data
  L 5 Latch Latch

  Elecfreaks 16X4
  LCD, üzerinde bir adet switch bulunmaktadır. LCD hangi arayüz ile kontrol edilmek isteniyorsa switch o yönde ayarlanmalıdır. Ayrıca trimmer üzerinden grilik ton ayarı da yapılabilmektedir. Elecfreaks 16X4 LCD, I2C üzerinden Freaduino V1.0 ile kontrol edilmek istendiğinde 5V besleme ve GND bağlantıları yapıldıktan sonra kartın 5. analog girişi SCL pinine, kartın 4. analog girişine de SDA pini bağlanabilir. Freaduino üzerindeki bu girişler ilgili pinlere karşılık gelir. LCD kontrolü SPI üzerinden yapılacaksa bu kez CLK pini dijital 2, D pini dijital 3 ve L pini dijital 4 isimli pinlere Freaduino kart üzerinde bağlanır.  UYGULAMA ALANLARI


  Medikal ekipmanlar
  Ev elektroniği
  Enstrümantasyon
  Oyun konsolları
  Endüstriyel kontrol sistemlerinde göstergeler
  Dijital Foto Frame
  Video telefonlar ve taşınabilir VCD  ÖZET

  LCD görüntüleme modları: STN, pozitif, trans-reflektif
  Gösterge rengi: Yeşil
  Yazı rengi: siyah
  Görüntülme açısı: 6H
  Boyutlar: 80 X 36 X 15.8 mm  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.