- T000200

Arduino TinkerKit Thermistor Module

Ürün Kod: T2326
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Arduino TinkerKit Thermistor Module


  Thermistör değeri sıcaklıkla değişen bir çeşit dirençtir.(normal dirençlere göre çok daha fazla bir değişim gösterir)

  Output: Sıcaklık arttıkça TinkerKit Thermistor Modülünün çıkış gerilimi 5 Volt'a yaklaşır. Aynı şekilde sıcaklık azaldıkça çıkış voltajı 0 Volt'a yaklaşır. Ortadaki pin çıkış pinidir. TinkerKit Thermistor Module Arduino geliştirme kartlarından bir tanesine TinkerKit Sensor Shield aracılığıyla bağlandığında, geliştirme kartında 0 ile 1023 arasında değerler okunmasını sağlar.
  Modül tanıtımı: TinkerKit Thermistor Module, bir adet termistör, bir sinyal yükselteci, standart Tinkerkit 3 pinli konnektör, modülün doğru bir şekilde enerjilendiğini gösteren bir yeşil LED ve ve parlaklığı maruz kaldığı sıcaklığa göre değişen bir sarı LEDten oluşur.

  Örnek bir bağlantı şu şekilde kurulabilir: Tinkerkit Sensor Shield uygun bir Arduino kontrol kartına bağlanır. Arduino kontrol kartı ise önceden bir USB kablo ile bilgisayara bağlanmıştır. Bu bağlantılardan sonra TinkerKit Thermistor Module üzerindeki konnektör, Tinkerkit Sensor Shield üzerindeki üzerlerinde 'giriş' yazan beyaz renkli konnektörlere bağlanarak kontrol edilebilir. Bu kullanıcı arayüzü oluşturacak bir komponenti projenize ekleyebilirsiniz.  Dökümantasyon ve Görseller  İşte Robotsepeti.com güvencesiyle kolayca ulaşabileceğiniz orjinal bir Tinkerkit ürünü! Tek yapmanız gereken projenize uygun ürünü belirlemek ve bize ulaşmak!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.