ZED Stereo Kamera

Ürün Kod: 11.09.003.022
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ZED Stereo Kamera : Makinalara İnsan Görmesi (Human Vision) Kazandırmak!  ZED Kameralar

  ZED Kameralar, otonom navigasyon ve AR (arttırılmış gerçeklik) uygulamalarına yönelik üretilmiş bir stereo kameradır. Derinlik algısı bu uygulamalar için oldukça önemlidir ve ZED markası bu noktada insanda görme (human vision) yapısını taklit etmektedir. Stereolabs firması ZED kameralar ile birden fazla AR probleminin üstesinden gelmiştir: bunlar konumsal izleme (positional tracking) ve açık alanda istenen kalitede 3d görüntülerin elde edilmesidir. 

  ZED Kameralar basitçe drone, insansız hava aracı, araba veya robota takılmakta ve bu yapılara 3D görüntüyle birlikte bir derinlik algısı kazandırmaktadır! ZED, IR veya lazer ışığı (projeksiyon yöntemi) ile çalışmaz! Sadece iki VGA kamerası vardır. bu kameralar harici bir GPU ile konuşur ve Stereolab'ın özel yazılımı sağ ve sol kameranın verdiği görüntüler arasındaki küçük pixel farklılığından derinlik bilgisini çıkarır (stereovision) Bu şekilde Microsoft Kinect gibi IR tabanlı teknolojilerin kısıtlarından kurtularak kapalı ve açık alanlarda sağlıklı görünütüler elde edilir. Bu aynı zamanda kullanıcının 3D görüntü içinde nerede olduğunu anlayabilme (positional tracking) sorununu da çözmektedir.

  ZED tüm işi kendi yapmaz, verileri (video imajları) takıldığı host bilgisayara gönderir. İstenen performansa ulaşmak için Stereolabs NVIDA grafik kartına sahip "CUDA-capable" bilgisayarları tavsiye etmektedir (Özellikle küçük boyutlu CPU-GPU barındıran ve 3D Stereo işleyebilen NVIDA Jetson TK1)

  ZED'le daha neler yapılabilir: 3d görüntüler ve nesneler yakalanıp bilgisayar animasyonları ve renderlara eklenebilir, objelerin detaylı 3D görüntüleri elde edilip 3D printer üzerinden çıktısı alınabilir. Katılımcıların Oculus Rift gibi HMD (Head Mounted Displays) giydiği bir topluluk için 3D video konferans düzenlenebilir veya bir bir kalabalık içindeki insan sayısı çıkartılabilir!  ZED Stereo Kamera

  Akıllı telefon kamera teknolojisine dayanan ZED kamera, küçük, hafif, düşük maliyetli ve yine de yüksek kaliteli çıktıya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. İki kameranın 16 x 9 geniş ekran formatında 4.416 x 1.242 piksel sensörü var. Kamera optiği, 110 derecelik görüş alanına izin verir. ZED in sensörleri 120 mm (4,7 inç) aralıklıdır, bu da 1,5 ila 20 m  arasında stereo derinlik bilgisi sağlar. 


  zed-mounted-on-drone.jpg (82 KB)
  Lensinden sensörlerine en son teknoloji ile üretilen ve bu şekilde derinlik algılama ve hareket takibini yeni bir boyuta taşıyan ZED stereo kameranın diğer özellikleri şöyledir:


  Video Çıkışı  Video Modu Saniyede çerçeve oranı (fps) Çıkış çözünürlüğü
  2.2K 15 4416x1242
  1080p 30 3840x1080
  720p 60 2560x720
  WVGA 100 1344x376


  Hareket Algılama

  Poz güncelleme oranı: 100 Hz'e kadar
  Teknoloji: Gerçek zamanlı derinlik tabanlı görsel odometri ve SLAM


  Lensler ve İmaj Sensörleri

  Lens tipi: 6 elemanlı tamamen cam çift lens (90° (H) x 60° (V) x 100° (D) max -- FOV)
  İmaj Sensörü: Büyük 2 mikron piksele sahip dual 4M piksel sensörler(Daha geniş bir yatay görüş alanı için 16: 9 formatı)


  Bağlantı

  1,5 m tümleşik kablolu USB 3.0 bağlantı noktası ve USB 5V / 380mA ile güç bağlantısı


  Boyutlar ve Ağırlık 

  175 x 30 x 33 mm (6.89 x 1.18 x 1.3’’)  -   135g


  zed-stereo-3.jpg (47 KB)

  Paket İçeriği

  o   ZED Stereo Kamera
  o   Mini Tripod
  o   USB 3.0 Kablosu
  o   Hızlı başlangıç Kılavuzu


  SDK için Sistem Gereksinimleri


  o   Çift çekirdek 2.3GHz veya üzeri işlemci
  o   4 GB veya üzeri RAM 
  o   USB 3.0


  Bağlantılar


  o   Başlangıç, ürünler üzerinde çalışan yöntemlere at bilgiler, tutorial ve örnekler için tıklayınız
  o   zed-kamera-datasheet.pdf (4.13 MB)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.