pop-up-rev1.jpg (738 KB)

ZED Mini Kamera

Ürün Kod: 11.09.003.021
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ZED Mini Kamera : Sanal dünyaya uzaktan bakmakla onun içinde olmak arasındaki fark! 


  ZED Kameralar

  ZED Kameralar, otonom navigasyon ve AR (arttırılmış gerçeklik) uygulamalarına yönelik üretilmiş bir stereo kameradır. Derinlik algısı bu uygulamalar için oldukça önemlidir ve ZED markası bu noktada insanda görme (human vision) yapısını taklit etmektedir. Stereolabs firması ZED kameralar ile birden fazla AR probleminin üstesinden gelmiştir: bunlar konumsal izleme (positional tracking) ve açık alanda istenen kalitede 3d görüntülerin elde edilmesidir. 

  ZED Kameralar basitçe drone, insansız hava aracı, araba veya robota takılmakta ve bu yapılara 3D görüntüyle birlikte bir derinlik algısı kazandırmaktadır! ZED, IR veya lazer ışığı (projeksiyon yöntemi) ile çalışmaz! Sadece iki VGA kamerası vardır. bu kameralar harici bir GPU ile konuşur ve Stereolab'ın özel yazılımı sağ ve sol kameranın verdiği görüntüler arasındaki küçük pixel farklılığından derinlik bilgisini çıkarır (stereovision) Bu şekilde Microsoft Kinect gibi IR tabanlı teknolojilerin kısıtlarından kurtularak kapalı ve açık alanlarda sağlıklı görünütüler elde edilir. Bu aynı zamanda kullanıcının 3D görüntü içinde nerede olduğunu anlayabilme (positional tracking) sorununu da çözmektedir.

  ZED tüm işi kendi yapmaz, verileri (video imajları) takıldığı host bilgisayara gönderir. İstenen performansa ulaşmak için Stereolabs NVIDA grafik kartına sahip "CUDA-capable" bilgisayarları tavsiye etmektedir (Özellikle küçük boyutlu CPU-GPU barındıran ve 3D Stereo işleyebilen NVIDA Jetson TK1)

  ZED'le daha neler yapılabilir: 3d görüntüler ve nesneler yakalanıp bilgisayar animasyonları ve renderlara eklenebilir, objelerin detaylı 3D görüntüleri elde edilip 3D printer üzerinden çıktısı alınabilir. Katılımcıların Oculus Rift gibi HMD (Head Mounted Displays) giydiği bir topluluk için 3D video konferans düzenlenebilir veya bir bir kalabalık içindeki insan sayısı çıkartılabilir!
  ZED Mini

  ZED ile aynı sensör teknolojisi üzerine inşa edilen ZED Mini, dual yüksek hızlı 2K görüntü sensörlerine ve 110 derecelik görüş alanına (FoV) sahiptir. 63 mm'lik gözler arası uzaklık ile, kamera 0.1 metreden 12 metreye kadar derinlik algılama gerçekleştirmektedir.

  zed-mini.jpg (58 KB)Yeni nesil görsel ataletsel odometri teknolojisini kullanarak, atalet ölçümleri 800Hz'de stereo kameradan gelen görsel verilerle birleştirilir. ZED Mini, zaman içinde algılama kalitesini koruyan ve fabrika kalibrasyonunu koruyan ısıya ve darbeye dayanıklı alüminyum çerçeveli güzel bir siyah tasarım sunar. Yeni bir USB C Tipi bağlantı noktası, video çıkışını ve gücünü tek bir konektöre entegre ederek 3Gb / s'ye kadar veriyi en düşük gecikmede sunar.


  zed-mini-mosaic.png (332 KB)
  ZED Mini; mevcut SDK, ZED için mevcut eklentiler ve örneklerle sorunsuz bir şekilde çalışır. ROS ve OpenCV'den Unity ve Unreal'a kadar, robot ve insan analizlerinden karma gerçekliğe kadar heyecan verici uygulamalar oluşturmak için ZED Mini ile çok çeşitli üçüncü taraf kütüphaneleri kullanabilirsiniz.

  ZED Mini ile heyecan verici fotorealistik deneyimler yaşayabilirsiniz! Gerçek zamanlı ve yüksek çözünürlüklü derinlik haritalama ile sanal objeler gerçek objeler tarafından bloklanabilir. 


  Boyutlar:


  zed-mini-boyutlar.png (7 KB)
  ZED Mini ile ZED Stereo Kamera Arasıdaki Fark!

  ZED Mini ve ZED aynı SDK'yı kullanmaktadır. Dolayısıyla bir kamera ile gerçekleştirilen bir projede diğer ZED rahatlıkla kullanılabilir! Her iki kamera da aynı RGB sensörlerini kullanır ve bu nedenle aynı çözünürlükleri ve frame (çerçevere) hızlarını sağlar: VGA'da saniyede 100 görüntü ve 15 fps'de görüntü başına maksimum 2K çözünürlük şeklinde...

  zed-family.jpg (117 KB)
  İki yapı arasındaki temel farklar ise:

  o  ZED mini IMU sensörüne de sahiptir. Mini görsel odometri verilerini IMU sensöründen gelen verilerle birleştirerek daha ileri bir izleme (tracking) sağlar.
  o  ZED mini üzerinde iki kamera arasında 63mm uzaklık varken ZED bu zaklık 120mm'dir. Buna göre ZED ile 30cm ile 20m arasında derinlik algılama yapılırken ZED mini ile 15cm ile 12m arasında yapılabilmektedir.
  Paket İçeriği

  o   ZED Mini
    Tip-C'den Tip-A'ya 1.5m USB kablo
  o   Tip-C'den Tip-A'ya 4m USB kablo
  o   VR montaj aparatı


  Özet

  o   Yüksek doğruluklu hareket takibi için dahili 6DoF IMU.
  o   Yeni Ultra mod ile HD derinlik algılama.
  o   6.5 cm'lik kamera arası uzaklık ile küçük form faktörü.
  o   Gelişmiş sağlamlık ve entegrasyon için alüminyum çerçeve.
  o   Yüksek hızlı veri transferi ve daha ileri güvenilirlik için USB Tip C bağlantı.
  o   Uygulama geliştirme için ZED API.


  SDK için Sistem Gereksinimleri


  o   Çift çekirdekli 2.3GHz veya daha hızlı işlemci
  o   4 GB RAM veya daha fazlası
  o   USB 3.0
  Bağlantılar

   datasheet.pdf (2.08 MB)
  o   Başlangıç, ürünler üzerinde çalışan yöntemlere at bilgiler, tutorial ve örnekler için tıklayınız

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.