pop-up-rev1.jpg (738 KB)
Stokta Yok

Microwave Sensor HB100

Ürün Kod: T1477
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MICROWAVE SENSOR HB100  HB100 Minyatür Mikrodalga Sensor hareket algılama uygulamaları için kullanılmaktadır. HB100 X-Bant, Bi-statik Doppler transciever (alıcı-verici) yapısında bir sensördür. Sensör içerisinde yerleşik olarak bulunan Dielektrik Rezanatör Osilatör (DRO) ve bir çift Mikrostrip patch anten dizisi ile HB100, hareket algılayan aygıtlarda ve hareket algılama uygulamalarında kullanılacak bir OEM ürün olarak oldukça idealdir.

  Dikkatlice bakıldığında ürün üzerinde 10.525GHz RF sinyalleri alıp göndermek için 4 adet patch anten görülecektir. HB100'ün sahip olduğu bu çalışma frekansı sensör önünde bir odun veya plastik yapısı olsa bile hareketi algılanacak cismin hareketlerini algılama yeteneğine sahiptir!!! Tipik olarak 40 mA akım çeker. Azimut düzleminde 3 dB noktası 80 derece, elevasyon düzleminde 3 dB noktası 40 derecedir.

  HB100 5 VDC gerilim ile çalışır ve Doppler etkisi prensibine (bir RF sinyalini belli bir frekansta hedefe gönderme ve hedefin hareket yönüne göre yansıyan dalgada bir frekans kayması olması prensibi) göre fonksiyon görür. HB100 üzerinde, cismin hızıyla orantılı olarak çıkış sinyalinde frekans değişikliği (artma yada azalma) oluşurken yansıyan RF sinyalinin büyüklüğüyle orantılı olarak da voltaj çıkışı oluşur. Çıkış sinyalleri gürültülü olabilir; bu sebeple uygulamalarda yükseltme dışında filtreleme de gerekebilir.

  HB100 Minyatür Mikrodalga Sensor izinsiz giriş tespit dedektörlerinde yanlış alarm oluşumunu engellemek için PIR (Pasif Kızıl-ötesi) sensörlerle kombine olarak kullanılır. Ayrıca otomatik kapılar, ışıklandırma kontrolü ve taşıt hız ölçüm sistemleri de HB100 Minyatür Mikrodalga Sensorün kullanım alanı bulduğu diğer uygulamalardır.
  official HB100s


  ÖZELLİKLER

  Düşük akım ihtiyacı
  Düz gövde yapısı
  Tak&Çalıştır şeklinde kolay kullanım
  Uzun çalışma ömrü
  Uzun menzil
  Çalışma sıcaklığı: -15 - +55
  Ağırlık: 8g

  GÖRSELLER ve DÖKÜMANTASYON  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.