- L12 I Serisi Servo

Actuonix L12 I Serisi Mikro Lineer PLC / RC Servo Motor – Aktüatör (Dahili Denetleyicili)

Ürün Kod: T2163
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • L12 MODEL I SERİSİ MİKRO LİNEER PLC / RC SERVO MOTOR – AKTÜATÖR (DAHİLİ DENETLEYİCİYE SAHİP)

  Firgelli L12 I mikro lineer endüstriyel servo motor, endüstriyel uygulamalarda ve otomasyon projelerinde kullanılabilecek donanımsal yapıya sahiptir. İçerdiği dahili denetleyici ile ,harici bir denetleyici karta ihtiyaç duymaksızın direk kontrol edilebilir. Tipik endüstriyel uygulamalarda tercih edilen PLC sistemleri ile kontrol edilebildiği gibi, RC servo olarak da kontrol edilebilir. Firgelli L12 I Lineer Servo Motor ayrıca analog olarak bir potansiyometre yardımıyla da kontrol edilebilir. Bir lineer servodan isteyebileceğiniz tüm teknik özelliklere sahiptir.

  Firgelli L12 I Lineer Servo Motor modeli yüksek güç gereksinimlerinizi, diğer L12 modellerinde de olduğu gibi başarılı bir şekilde karşılar. Enine kesiti dikdörtgen şeklinde bir tasarıma sahip olan Firgelli L12 I Lineer Servo Motor, kolay ve pratik montaja sahip bir aktuatördür. L12 aktüatörlerinin en önemli özelliği geniş spektrumlu bir mikro lineer motor olmalarıdır. Farklı uygulamalardaki çeşitli şartlara göre hareket mesafesi, yük kapasitesi, çalışma voltajı ve hızı gibi parametrelerde kullanıcıya seçim imkanı sağlar. Başka bir ifade ile her operasyon için size uygun bir Firgelli mutlaka vardır.

  Ürün endüstriyel ömre sahip olması kullanım alanını daha da artırmaktadır. Tüm dataları ölçülmüş ve test edilmiştir. Bu bilgilerin tümüne aşağıdaki 'datasheet'ten ulaşabilirsiniz.

  Bir çok endüstriyel otomasyon uygulamasında, makine tasarımlarında, servo kontrol gerektiren lineer hareket uygulamalarında, otomobil modifikasyonları, ekipmanları ve uygulamalarında, yat iç mekan tasarımlarında, özel fonksiyonlu akıllı mobilya tasarımlarında ve servo kontrol gerektiren robotik uygulamalarda kesin ve tam teşekküllü bir çözüm sağlamaktadır. Bu mikro lineer servo motor ile çığır açan ekstra kompakt ve ufak tasarımlar yapmak mümkün. Tablet, mini TV, telefon ve benzeri ekipmanların açılıp kapanır otomatik aksamlarından, özel gizli dolap ve göz uygulamalarına bir çok ürün geliştirilebilmektedir. Örnek uygulamalar için aşağıdaki videoları inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki resim aktuatörlerin kullanıldığı bir uygulamayı göstermektedir.

  DETAYLI KONTROL BİLGİSİ:

  Firgelli L12 I Lineer Servo Motor (aktuatör) modelleri dahili, yazılım-tabanlı ve sayısal bir mikrodenetleyiciye sahiptir. Mikrodenetleyici kullanıcı tarafından programlanabilir değildir.

  Altı ucun kabloları iki konektöre ayrılmıştır. 4,5,6 (nolu) uçlar evrensel RC servo üç-pinli konektöründe sonlanır (Hi-Tec™ ve Futaba™ uyumludur.). 1,2,3 (nolu) uçlar benzer boyutlarda birbirinden ayrı konektörlerde sonlanır.

  Aktuatöre güç verildiğinde, aktuatör bir giriş sinyali için 1,2,4 (nolu) uçları tekrar tekrar tarayacaktır. Bu özellik, aşağıda anlatılacak olan ve Firgelli L12 I Lineer Servo Motor tarafından desteklenen 4 arayüz modundan herhangi birinde geçerlidir. Geçerli bir sinyal belirlendiğinde, aktuatör karşılık gelen moda kendi kendini uyarlayacak ve kullanılmayan diğer tüm arayüz modları ve giriş uçlarını aktuatörün bir sonraki çalıştırılmasına kadar devre dışı bırakacaktır.

  FİRGELLİ L12 I LİNEER SERVO MOTOR ARAYÜZ (GİRİŞ KONTROL SİNYALİ) MODLARI

  0–5 V Arayüz Modu: Bu mod, aktuatörün sadece bir batarya ve potansiyometreyle istenen pozisyona getirilmesi için sinyal yollayıp, kontrolüne olanak sağlar – ev otomasyonu projeleri veya prototipler için basit bir arayüzdür. İstenen aktuatör pozisyonu (Ayar noktası) 2 nolu uçtan toprakla 5V arasındaki bir voltaj olarak girilir. Ayarnoktası voltajı aktuatör istenen hareket pozisyonuna ulaştırılıncaya kadar 2 nolu uçta tutulmalıdır. 2 nolu uç yüksek-empedans girişidir.

  4–20 mA Arayüz Modu: Bu mod tipik olarak endüstriyel kontrol uygulamalarında kullanılan PLC aygıtlarıyla uyumludur. İstenen aktuatör pozisyonu (Ayar noktası) 1 nolu uçtan 4mA ile 20 mA arasında bir akım olarak girilir. Ayarnoktası akımı aktuatör istenen hareket pozisyonuna ulaşılıncaya kadar 1 (nolu) uçta tutulmalıdır.

  RC Servo arayüz Modu: Bu mod standart hobi-amaçlı, uzaktan-kumandalı Futaba™ ve Hi-Tec™ gibi üreticilerin servolarına ve alıcılarına uyumlu sayısal servo arayüzdür. İstenen aktuatör pozisyonu (ayar noktası) aktuatöre 4 nolu uçtan pozitif 5V pulse (dalga boyu) genişliği olan sinyal olarak girilir. 1.0 ms’li pulse denetleyiciye aktuatörü tamamıyla geri çekme komutunu verir. 2.0 ms ‘li pulse sinyalleri tam uzama komutu verir. Ara değerlerde istenilen pozisyona uzatılır. Eğer aktuatörün hareketi veya sisteminizdeki diğer servolarınızın hareketi hatalı görünüyorsa, aktuatörün kırmızı V+ ucunun kablosuna seri olarak 1–4 ohmluk direnç yerleştirerek ayar yapabilirsiniz.

  PWM (pulse -dalga boyu- genişlik modülasyonu) Modu: Bu mod, aktuatörün harici mikrodenetleyiciden tek bir sayısal çıkış pini kullanarak kontrol edilebilmesine olanak sağlar. İstenen aktuatör pozisyonu, aktuatörün 2 nolu ucunda 5 voltluk 1 kHz’lik bir kare dalganın görev çevrimi (sayısal 1/0 oranı) olarak kodlanır ki görev çevriminin (sayısal 1/0 oranı) yüzdesi aktüatör pozisyonunu tam uzama hareketi yüzdesiyle aynı değere kurar. Dalga genliği aktuatörün tam hareket aralığına ulaşabilmesi için 0V ile 5V arasında olmalıdır.

  FİRGELLİ L12 I LİNEER SERVO MOTOR ÖZELLİKLERİ

  • Adım Uzunluğu Opsiyonları: 30mm, 50mm, 100mm
   • L12-30mm: Ağırlık--> 30g Uzunluk--> Kapalıyken: 90mm, Açıkken:120mm
   • L12-50mm: Ağırlık--> 36g Uzunluk--> Kapalıyken: 110mm, Açıkken:160mm
   • L12-100mm: Ağırlık--> 52g Uzunluk--> Kapalıyken: 160mm, Açıkken:260mm
  • Maksimum Güç Opsiyonları: 12N (1.2 kg) - 23N (2.3 kg) - 45N (4.5 kg)
  • Yüksüz Hızı: 5 mm/s - 12 mm/s - 23mm / s
  • Gerilim: 6V veya 12V

  KABLOLAMA

  1. (yeşil) Akım giriş sinyali (4-20mA arayüz modu için kullanılır.)
  2. (mavi) Voltaj giriş sinyali (0-5V arayüz modu ve PWM arayüz modu için kullanılır. )
  3. (mor) Pozisyon geri-besleme sinyali (0–3.3 V, aktuatör pozisyonuna doğrusal olarak orantılı)
  4. (beyaz) RC giriş sinyali (RC servo-uyumlu arayüz modu için kullanılır.)
  5. (kırmızı) Motor V+ (6 V modelleri için +6 Vdc,12 V modelleri için +12 Vdc)
  6. (siyah) Toprak

  Kontrol Seçenekleri: Firgelli L12 I Lineer Servo Motor hem RC servo kontrole hem de endüstriyel servo kontrolere yani PLC kontrole izin vermektedir. I modeli içinde dahili denetleyiciye sahiptir, bu sebepten ekstra denetleyici ihtiyaç duymadan kontrol edilebilir. Yani I modeli dahili denetleyicili endüstriyel mikro lineer PLC / RC servo motor (aktüatör)dür. Diğer Modeller --> R modeli hobi servolardakilere benzer şekilde RC servo kontrol yapılabilmektedir. S modeli limit switch içermektedir ve manule kontrol edilebilen bir modeldir. P modeli potasyometre içermektedir ve analog olarak pozisyon bilgisi verebilmektedir. LAC kartı ile servo kontrol yapılabilmektedir. Bu opsiyonlar için lütfen L12 S, L12 P ve L12 R modellerinin sayfalarını veya datasheeti inceleyiniz.

  DÖKÜMANTASYON ve GÖRSELLER

  L12 Serisi Datasheet
  L12 3D CAD Model (IGES)

  NOT: Stokta bulunmayan bir ürünü sipariş edilirse 15 gün içerisinde temin edilerek adresinize gönderilir.

  STOK BİLGİSİ

  Her ihtiyaca uygun bir FIRGELLI ürünü mutlaka vardır! Hassas, dayanıklı ve farklı güç seçenekleriyle sunulan FIRGELLI motorları (aktuatör) robotsepeti.com'dan hızlı ve güvenli bir yolla temin edebilirsiniz!!!

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.