Nikon SMZ 445 - 460

Ürün Kod: T6667
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SMZ445 ve SMZ460, Nikon'un son teknoloji stereoskopik zoom mikroskoplarından beklediğiniz olağanüstü optik performansı sunuyor. Porro prizmalar hafif, kompakt bir tasarım sağlar. İki model arasında seçim yapın: 0.8x - 3.5x zoom büyütmeli SMZ445 veya 0.7x - 3.0x zoom büyütmeli SMZ460, sırasıyla 45 ° veya 60 ° eğim açıları. Yeni diaskopik / episcopic LED Stand ile bu mikroskoplar, Petri kaplarından bitkilere, böceklere, küçük hayvanlara ve minerallere kadar çok çeşitli örnekleri gözlemlemenizi sağlar.

   

  • Uygulamalar
  • Anten, Teleskop optik
  • Telekom ve Elektronik
  • Plastik İmalat
  • Manuel muayene
  • İmplantlar / Protezler
  • Cep telefonları, traş makineleri ve saatler

   

   

   

   

   

  Yararları ve özellikleri

  Yardımcı amaçlar

  Basit bir objektif lens takmak, daha geniş bir görüş alanı ve daha uzun çalışma mesafesi sağlar. İki tip mevcuttur, 0.5x (WD 181mm) ve 0.7x (WD 127.5mm).

  Kalıp dayanıklı kaplama

  Yakınlaştırma gövdesinin iç kısmı kalıba dayanıklı bir yüzeyle işlenir. Bu, sıcak ve nemli ortamlarda bile merceklerin kalitesini korur.

   

  All-In-One Tasarımı ile LED Stand

  Yeni geliştirilen LED Stand, dahili diaskopik ve episkopik aydınlatma özelliğine sahiptir. Her aydınlatmanın ışık yoğunluğu ayrı ayrı ayarlanabilir ve her ikisi de aynı anda kullanılabilir. Işık kaynağı çok parlak LED kullanır. Çok uzun ömürlü olduklarından, sık değiştirme maliyetinden ve sıkıntılarından kaçınırlar. Üssü kompakt ve ince olmasına rağmen, tüm kullanımlar için sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır.

  Çoklu stand seçenekleri

  Dahili diaskopik ve episkopik aydınlatma özellikli LED Stand'a ek olarak Nikon, iki temel stand boyutuna sahip Düz Stand, 6V, 20W halojen lambalı Diaskopik Stand S gibi başka seçenekler de sunuyor.

  C-PS160 düz standı

  Bu stand, çalışma verimliliğinizi artırmak için ince bir tasarım, büyük bir ø180mm sahne plakası ve ayağı ile optik eksen arasında uzun 160mm'lik bir mesafeye sahiptir.

  C-PS / C-PSC düz duruyor

  Bu standların dar tasarımı rahat bir çalışma alanı sunar ve örneklerin kolayca taşınmasını sağlar. C-PSC standında, çalışma alanı tasarrufu sağlayan küçük bir taban var.

  C-DS diaskopik standı

  Bu stand, rahat çalışma ve büyük numunelerin gözlemlenmesi için geniş çaplı bir sahne camı sağlayan bir el desteğine sahiptir. 6V-20W halojen lamba ile birlikte kullanılır.

  C-DSS diaskopik standı

  Bu stand, basit bir tasarımda bir ışık kaynağı ve güç kaynağı barındırır. Yerleşik aynanın açısı, topuzla kolayca ayarlanabilir.

  C-DSD diaskopik standı

  High-end C-DSD Diascopic Stand, düşük ve yüksek büyütmeler arasında değiştirilebilen kondenser merceklerine sahiptir. Ayrıca, yüksek kontrastlı aydınlatma için kullanıcı isteklerine yanıt olarak Eğik Koherent Kontrast (OCC) Aydınlatma sistemi geliştirilmiştir. Sistem, renksiz ve saydam numunelerin yüksek rölyefte gözlenmesini sağlar.

  C-BD diaskopik parlak / karanlık alan

  Bu stand, karanlık alan diaskopik aydınlatma altında kısa çalışma mesafesi hedefleri kullanırken, kontrastta azalmaya neden olan kaçak ışığı büyük ölçüde azaltmak için yedi taraflı bir toroidal ayna kullanır. Sonuç olarak, yüksek S / B oranı karanlık alan görüntüleri sağlar.

  Olağanüstü optik performans

  Üstün düzlüğe sahip yüksek kaliteli görüntüler, tüm Nikon'un yüksek performanslı stereoskopik mikroskop serilerinin optik tasarımı ve kalite kriterleri takip edilerek elde edilir. Lens yüzeylerindeki çoklu delikler net, parlak ve yüksek kontrastlı görüntüler sağlar.

  Aydınlatma sistemleri

  C-FIR Fiber optik halka Aydınlatıcı (12V-100W halojen)

  Yansıtma aynaları ile bir 12V-100W halojen lamba içerir. Konik şekilli ışığı, numunenin yukarısındaki optik fiberden merkeze ileterek istenmeyen gölgeleri en aza indirir.

  C-FID Fiber optik bifürk aydınlatması (12V-100W halojen)

  Işık ışınlarını iki optik fiber kol ile istenilen konuma yansıtmak için yansıtma aynaları olan bir 12V-100W halojen lamba içerir. Bu esnek kolların basit ayarları ile aydınlatmanın yönü ve açısı değiştirilebilir.

  C-DSLS Lamphouse (6V-20W halojen)

  Işık kaynağı olarak bir 6V-20W halojen lamba kullanarak, C-DSLS epi-floresan aydınlatma oluşturmak için harici olarak bağlanabilir. C-DS Diaskopik Stand'a da monte edilebilir.

  SMZ-U Episcopic kol

  C-DSLS Lamphouse veya G-LS Episcopic Illuminator'a monte edilebilir.

  G-LS Episkotik aydınlatıcı (6V-10W halojen)

  6V-10W halojen lambasından kaynaklanan yansıma ışığı ile yeterli parlaklık sunar. Aydınlatma açısının kolayca ayarlanabildiği C-PS Düz Stand üzerine monte edilebilir.

  G-EIA Esnek kol

  Esnek bir şekilde bükülebilir, böylece G-LS Episcopic Illuminator uygun konuma ayarlanabilir.

  C-FPS Floresan halka aydınlatıcı

  Halka şeklinde bir floresan tüp, tüm görsel alan üzerinde gölgeler olmadan düzgün bir aydınlatma sağlar. Bu aydınlatıcı 160V-30mA uzun ömürlü bir CRT kullanır ve ON açıldıktan hemen sonra yanar.

  SM-LW61Ji LED Aydınlatıcı

  Bu 60 uzun ömürlü beyaz LED'leri içeren yüksek yoğunluklu bir aydınlatıcıdır. Titreşim, yoğunluk kontrolünü ayarlayarak bastırılır.

  Aşamaları

  SM-S4L 4 x 4 aşaması

  İsteğe bağlı bir uzatma sütunu ile birlikte kullanıldığında, 4 x 4 Aşama XY yönünde hassas harekete izin verir, episkopik aydınlatma altında yüksek büyütme gözlemleri sırasında ince hizalamayı kolaylaştırır. 
  (Diaskopik bir stand üzerinde monte edilebilir olsa da, aydınlatma engellediği için gözlem için uygun değildir.)

  Kayar sahne 2

  Bir örnekle yüklenen aşama, kenarlarına hafif bir itme ile kolayca istenilen yönde kolayca hareket ettirilebilir. Seyahat aralığı ø40mm'dir.

  Mercek mercekleri

  Parfocality için dioptri ayarlarına sahip adanmış mercek mercekleri. SMZ445'i 20x mercek mercekleriyle birleştirmek maksimum 70x'de gözlem sağlar. 10x mercek mercekleri için kauçuk gözlükler mevcuttur.

  Uzun çalışma mesafeleri

  100mm'lik uzun çalışma mesafesi, belirgin düzensiz yüzeylere sahip örneklerle bile güvenli odaklamaya izin verir. Bu örnek manipülasyon sırasında cımbız, diseksiyon araçları veya pipet kullanırken yararlıdır.

   Özellikler

   
   

  SMZ445

  SMZ460

  tip

  Ikiz yakınlaştırma objektif optik sistem

  Ikiz yakınlaştırma objektif optik sistem

  Toplam büyütme

  8x ~ 35x (mercek ve / veya yardımcı objektif değiştirerek 4x ~ 70x)

  7x ~ 30x (mercek ve / veya yardımcı objektif lensini değiştirerek 3.5x ~ 60x)

  mercek

  SM 10xB oküler (FN 21), SM 15xB oküler (FN14), SM 20xB oküler (FN 12)

  SM 10xB oküler (FN 21), SM 15xB oküler (FN14), SM 20xB oküler (FN 12)

  Zoom aralığı

  0,8x ~ 3,5x (Yakınlaştırma oranı: 4,4: 1)

  0,7x ~ 3x (Yakınlaştırma oranı: 4,3: 1)

  Yardımcı objektif lens

  AL0.5x, 0.7x (isteğe bağlı)

  AL0.5x, 0.7x (isteğe bağlı)

  Çalışma mesafesi

  100 mm (standart yapılandırma), 127,5 mm (AL0.7x), 181 mm (AL0,5x)

  100 mm (standart yapılandırma), 127,5 mm (AL0.7x), 181 mm (AL0,5x)

  Mercek eğim

  45º

  60 °

  Optik sistem

  Gerçek dik görüntü, 12º iç eğim, sağ ve sol göz merceğinin bağımsız ayarı ve 54 ila 75 mm arası kullanıcı ayarlaması

  Gerçek dik görüntü, 12º iç eğim, sağ ve sol okülerlerin bağımsız ayarı ve 54 ila 75 mm arası kullanıcı ayarlaması

  Ağırlık (Yakınlaştırma gövdesi)

  Yaklaşık. 1.0kg

  Yaklaşık. 1,0 kg

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.