ZED 2 Stereo Kamera

Ürün Kod: 11.09.003.020
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ZED 2 Stereo Kamera : 3D Algılama ile Yapay Zekanın Birleşimi


  ZED Kameralar

  ZED Kameralar, otonom navigasyon ve AR (arttırılmış gerçeklik) uygulamalarına yönelik üretilmiş bir stereo kameradır. Derinlik algısı bu uygulamalar için oldukça önemlidir ve ZED markası bu noktada insanda görme (human vision) yapısını taklit etmektedir. Stereolabs firması ZED kameralar ile birden fazla AR probleminin üstesinden gelmiştir: bunlar konumsal izleme (positional tracking) ve açık alanda istenen kalitede 3d görüntülerin elde edilmesidir. 

  ZED Kameralar basitçe drone, insansız hava aracı, araba veya robota takılmakta ve bu yapılara 3D görüntüyle birlikte bir derinlik algısı kazandırmaktadır! ZED, IR veya lazer ışığı (projeksiyon yöntemi) ile çalışmaz! Sadece iki VGA kamerası vardır. bu kameralar harici bir GPU ile konuşur ve Stereolab'ın özel yazılımı sağ ve sol kameranın verdiği görüntüler arasındaki küçük pixel farklılığından derinlik bilgisini çıkarır (stereovision) Bu şekilde Microsoft Kinect gibi IR tabanlı teknolojilerin kısıtlarından kurtularak kapalı ve açık alanlarda sağlıklı görünütüler elde edilir. Bu aynı zamanda kullanıcının 3D görüntü içinde nerede olduğunu anlayabilme (positional tracking) sorununu da çözmektedir.

  ZED tüm işi kendi yapmaz, verileri (video imajları) takıldığı host bilgisayara gönderir. İstenen performansa ulaşmak için Stereolabs NVIDA grafik kartına sahip "CUDA-capable" bilgisayarları tavsiye etmektedir (Özellikle küçük boyutlu CPU-GPU barındıran ve 3D Stereo işleyebilen NVIDA Jetson TK1)

  ZED'le daha neler yapılabilir: 3d görüntüler ve nesneler yakalanıp bilgisayar animasyonları ve renderlara eklenebilir, objelerin detaylı 3D görüntüleri elde edilip 3D printer üzerinden çıktısı alınabilir. Katılımcıların Oculus Rift gibi HMD (Head Mounted Displays) giydiği bir topluluk için 3D video konferans düzenlenebilir veya bir bir kalabalık içindeki insan sayısı çıkartılabilir!
  ZED 2 Stereo Kamera


  ZED 2 Stereo Kamera, derinlik algısı, hareket izleme ve uzamsal AI için Stereolabs'ın en yeni 3D sensörüdür. ZED 2, geliştiricilerin çevrelerini anlayan ve akıllı eylemler gerçekleştiren gelişmiş sistemler oluşturmalarını sağlar. İşte ZED 2'nin diğer özellikleri:

  Nöral Derinlik Algılama


  ZED 2, insan görmesini yeniden üretmek için sinir ağlarını kullanan ve stereo algılamayı yeni bir seviyeye taşıyan ilk stereo kameradır. Stereo eşleme için tümüyle yeni ve basit bir sinir ağı, stereo derinlik algılamayı  110° x 70° FOV ile birlikte tamamıyla yeni bir boyuta taşımaktadır.

  Çözünürlük: Videonun gerçek çözünürlüğü
  Derinlik için fps: 100Hz
  Derinlik algılama menzili: 0.2 - 20 m
  Derinlik algılamada FOV: 110° (H) x 70° (V) x 120° (D)  Yerleşik IMU, Barometre, Magnetometre ve Sıcaklık Sensörü


  zed2-sensor-tool.jpg (40 KB)İmaj boyunca veya derinlik değişimine göre gerçek zamanlı senkronize atalet, elevasyon veya manyetik alan verilerini toplayın. 

  Hareket sensörleri: Akselerometre ve Gyro (Veri Oranı 400Hz)
  Pozisyon sensörü: Barometre, manyetometre (Veri Oranı: 25Hz / 50Hz)
  Poz güncelleme oranı: 100Hz'e kadar
  Teknoloji: 6-DoF görsel-ataletsel Stereo, Termal kompanzasyonlu e ileri sesörü füzyonlu SLAM  Düşük Distorsiyona sahip UtraGeniş FoV


  zed-2-FOV.jpg (66 KB)zed2_FOV.jpg (64 KB)  Optik olarak düzeltilmiş distorsiyona ve daha geniş bir ƒ / 1.8 diyafram açıklığına sahip 8 elemanlı bir lens kullanarak ZED 2'nin görüş alanı 120 ° 'ye kadar genişler ve% 40 daha fazla ışık yakalar.


  Termal Kontrollü Tümüyle Alüminyum Gövde


  zed-2-side-right.jpg (22 KB)

  Kameradan dolayı sistemin ısınması odak uzaklığı ve hareket sensörleri sapmalarında değişikliklere neden olur. ZED 2, sıcaklığı izlemek ve bu kalibrasyon sapmalarını telafi etmek için termal sensörler sunar. Ayrıca iç ve dış mekanlara daha kolay entegrasyon için ZED 2 şık, siyah bir alüminyum tasarıma sahiptir.  Uzaktan İzleme için Bulut Platformu

  ZED 2, geliştiriciler ve tasarımcılar için oluşturulmuş modern, bulut tabanlı bir platform ve API ile uzaktan kontrol edilebilen ilk stereo derinlik kamerasıdır:

  Kamera kontrolü
  Canlı yayın
  Uzak video kaydı
  Veri ve log yakalama

   
  ...ve TÜM BUNLARA EK 10 YIL DONANIM GARANTİSİ!!!

  Paket İçeriği

  o   ZED 2 Stereo Kamera
  o   Mini Tripod
  o   Dahili USB 3.0 Kablosu
  o   Hızlı başlangıç Kılavuzu


  Özet


  o   Nöral Ağ ile Derinlik Algılama
  o   Uzamsal Nesne Algılama
  o   Yerleşik Yeni Nesil IMU, Barometre ve Manyetometre
  o   120 ° Geniş-Açı FOV
  o   Termal Kontrollü Tamamen Alüminyum Çerçeve
  o   Bulut Yönetimi


  SDK için Sistem Gereksinimleri


  o   Çift çekirdek 2.3GHz veya üzeri işlemci
  o   4 GB veya üstü RAM 
  o   USB 3.0  Bağlantılar


  o   Başlangıç, ürünler üzerinde çalışan yöntemlere at bilgiler, tutorial ve örnekler için tıklayınız
  o   zed2-camera-datasheet.pdf (2.55 MB)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.