3d-tools-popup.jpg (291 KB)
 - EF03092

Elecfreaks 9V Kablosuz Şarj Modülü

Ürün Kod: 09.06.027.004
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Elecfreaks 9V Kablosuz - Temassız Şarj ModülüÜ- 9V


  Kablosuz Şarj Modülü, elekronik cihazların veya devrelerin yakın mesafelerden temassız olarak şarj edillmesini veya beslenmesini sağlayan; bir alıcı ve bir verici kartından oluşan modüldür. Genel amaçlı birçok uygulamada yer alabilir. Kablosuz Şarj Modülü, içerdiği verici kartı ve izolasyon/yalıtım bobini ile 9V çıkış ve 600mA çıkış akımı sağlayabilen kablosuz güç kaynaklarının yerini alabilecek bir modüldür. Küçük ebatları ve yalıtım/izolasyon bobini ile kablosuz projelerde çalışmalarınızı kolaylaştırır.

  Enerjinin kablosuz olarak manyetik ve endüktif yolla verimli bir şekilde transferi problemi piyasada özellikle bazı alanlarda denenen ve başarılan bir 'challange'dır. Medikal alanda bazı implantlar uzun bir süredir kablosuz olarak vücut dışından şarj edilmektedir. Bu sistemlerde verici tarafta salınım yapan bir akım, vücut içindeki implantta bir voltaj endüklemektedir. Bu votaj yoluyla devrede dolaşan akım da implant bataryalarını şarj etmektedir.

  Birçok akıllı telefon kullanıcısı cep telefonlarının yakın alan haberleşme (NFC) çiplerinin harici bir kaynaktan ve hatta WiFi alanlarından (bir çeşit elektromanyetik alan) kablosuz şarj etme işleminde bir çözüm olarak kullanılıp kullanılamayacağını merak etmektedir. Bu gündemde olmakla beraber birçok NFC çipi bu işlem için uygun değildir. Bu tür bir işlemin maksimum verimlilikle gerçekleştirilmesi için sistemin belilrli bir uzaklık, elektromanyetik dalga geliş açısı, fazı, ve resonans oluşturacak şekilde frekansı optimize edilmelidir.

  wireless-charging.jpg (16 KB)


  Belli uzaklardan kablosuz şarj için yüksek akımların harcanması hem enerji israfı olacaktır hem de bu işlem yavaş olacaktır. Ultrason ve solar şarj gibi diğer kablosuz şarj etme teknolojiler üstünde de çalışılmaktadır. Bu alanda önde gelenlerden biri UBeam'dir. Şu an için Nokia Lumia 920 ve Qi konsorsiyum tarafından manyetik endüktif şarj etme teknolojilerine öncülük edilse de solar ve ultrasonik teknolojilerde dikkatleri çekmektedir.


   


  ÖZET

  Giriş Voltajı:12Vdc
  Giriş Voltajı (limit değerler):13.5Vdc
  Çıkış Voltajı:9Vdc
  Çıkış akımı (maksimum):600mA
  Verici (transmitter) Bobini Endüktans değeri:30uH
  Verici sarım sayısı: 20
  Gönderim-Alım Uzaklığı:1-20mm
  Verici ebatları: 12mm X 7mm X 1mm
  Alıcı (receiver) ebatları:15mm X 10mm x1mm
  Bobin çapı:38mm
  Bobin yüksekliği:2mm

  GÖRSELLER ve YARDIMCI KAYNAKLAR
  robotsepeti.com fonksiyonel ve ihtiyaca uygun Elecfreaks ürünleriyle size en uygun çözümleri sunar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.